- позивач: ПАТ КБ "Приватбанк"
- Представник позивача: Сафір Федір Олегович
- відповідач: Забіров Олександр Камильйович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
02.08.2018
єдиний унікальний номер справи 531/166/17
номер провадження 2/531/159/18
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2018 року Карлівський районний суд Полтавської області у складі:
головуючої судді Лизенко І.В.,
за участі секретаря судового засідання Мельник О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 1, в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищеназваним позовом, посилаючись на те, що відповідно до укладеного договору без номера від 18.12.2013 року, відповідач отримав кредит у розмірі 3000 грн. зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 36% на рік на суму залишку заборгованості за кредитом. У порушення норм закону та умов договору відповідач зобов`язання за вказаним договором належним чином не виконав, у зв`язку з чим станом на 25.01.2017року має заборгованість - 11903,06 грн., що складається із заборгованості за кредитом - 7214,48 грн., заборгованості за відсотками за користування кредитом - 1802,88 грн., заборгованість по комісії та пені за користування кредитом - 2885,70 грн. Позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість за кредитним договором та судові витрати.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час, дату та місце його проведення. У наданій суду письмовій заяві представник позивача просив розглядати справу за його відсутності, позов підтримав, не заперечував проти заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з'явився і не повідомив суд про причини неявки, заяви про розгляд справи без його участі чи відзиву на позов не надав. Про час, дату та місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином - за зареєстрованим місцем проживання, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення.
За вказаних обставин, відповідно до положень ч. 1 ст. 280 ЦПК України, суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши письмові докази, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
18.12.2013 між позивачем та відповідачем було укладено договір про надання банківських послуг з використанням кредитної картки, шляхом приєднання, в порядку ст. 634 ЦК України, до умов запропонованих банком в письмових Умовах та Правилах надання банківських послуг, на підставі поданої відповідачем заяви (надалі - Заява), в якій міститься підпис зроблений від його імені про ознайомлення з цими Умовами та Правилами (а.с. 27, 12-26).
З наданого позивачем розрахунку заборгованості відповідача (а.с. 28-29) вбачається, що за вищевказаним картковим рахунком відповідачем проводилися операції зі зняття готівкових коштів та внесення коштів на повернення отриманого кредиту, відсотків за користування ним та штрафних санкцій.
Таким чином, даючи правову оцінку укладеному між сторонами договору, суд доходить висновку, що між позивачем та відповідачем був укладений договір карткового рахунку, який в розумінні змісту ст. 1066 ЦК України, є різновидом договору банківського рахунку, умовами якого було передбачено кредитування відповідача у межах кредитного ліміту (ст.1069 ЦК України).
Відповідно до приписів ч.2 ст.1069 ЦК України права та обов'язки сторін, пов'язанні з кредитуванням рахунка, визначаються відповідними положеннями про позику та кредит (параграфи 1 та 2 глави 71 цього Кодексу), якщо інше не встановлено договором або законом.
Частиною 1 ст. 1054 ЦК України встановлено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит і сплатити проценти.
Згідно із ч.2 ст.1054 ЦК України, до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 («Позика») глави 71 ЦК України. Приписом ч. 1 ст.1049 ЦК України передбачено, що позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику, якщо такою є грошові кошти, у тій самій сумі, у строк та в порядку, що встановленні договором.
18.12.2013 сторонами підписано генеральну угоду про реструктуризацію заборгованості та приєднання до умов та правил надання продукту кредитних карт (а.с. 10).
Відповідно до пункту 2.1 генеральної угоди банк надав відповідачу кредит - 7387,04 грн. на строк до 30.09.2016 на умовах сплати відсотків за користування кредитом - 1,5% на місяць; пунктом 2.2 встановлено фіксовану суму штрафу у разі порушення відповідачем строків погашення заборгованості. (а.с. 10).
З розрахунку заборгованості (а.с. 28-29) вбачається, що позивач нарахував відповідачу заборгованість, загальна сума якої станом на 25.01.2017року становила 11903,06 грн., яка складається із заборгованості за кредитом у сумі 7214,48 грн., за процентами за користування кредитом - 1802,88 грн., за пенею та комісією (графа «сума комісії та пені») - 2885,70 грн.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно умов договору та вимог Цивільного кодексу. Договір є обов'язковим для виконання (ст.629 ЦК України).
У відповідності до вимог ст.611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання наступають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Суд приходить до висновку, що відповідач не виконує умов договору і добровільно не сплачує визначені договором платежі.
Вищезазначене свідчить про наявність підстав для стягнення з відповідача заборгованості за кредитом та за процентами за користування кредитом.
Цивільно-правова відповідальність - це покладення на правопорушника основаних на законі невигідних правових наслідків, які полягають у позбавленні його певних прав або в заміні невиконання обов'язку новим, або у приєднанні до невиконаного обов'язку нового додаткового.
Відповідно до статті 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Тому суд вважає можливим стягнути з відповідача на користь банку заборгованість по комісії та пені за користування кредитом.
Зважаючи на те, що позовні вимоги суд задовольняє повністю, то з відповідача, у відповідності до ст. 141 ЦПК України, підлягає стягненню на користь позивача судовий збір в сумі 1600 грн.
На підставі викладеного, відповідно до ст. 61 Конституції України, ст. ст. ст. 526, 549, 611, 1049, 1054, 1066, ст.1069 ЦК України, керуючись ст. ст. 259, 263-265, 280-281 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов публічного акціонерного товариства комерційного банку «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити у повному обсязі.
Стягнути із ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, який зареєстрований по АДРЕСА_1 на користь публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПРИВАТБАНК» (юридична адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1Д, ідентифікаційний код 14360570) суму заборгованості за кредитним договором у розмірі 11903,06 грн. (одинадцять тисяч дев'ятсот три гривні шість копійок), яка складається із заборгованості за кредитом у сумі 7214,48 грн. (сім тисяч двісті чотирнадцять гривень сорок вісім копійок), за процентами за користування кредитом - 1802,88 грн. (одна тисяча вісімсот дві гривні вісімдесят вісім копійок), за пенею та комісією - 2885,70 грн. (дві тисячі вісімсот вісімдесят п'ять гривень сімдесят копійок).
Стягнути із ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, який зареєстрований по АДРЕСА_1 на користь публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПРИВАТБАНК» (юридична адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1Д, ідентифікаційний код 14360570) витрати на сплату судового збору в сумі 1600 грн. (одна тисяча шістсот гривень).
Відповідачу направити копію заочного рішення в порядку, передбаченому статтею 272 ЦПК України, протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Інші учасники справи, а також відповідачі у разі залишення заяви про оскарження заочного рішення без задоволення, мають право оскаржити рішення суду в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення, шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Полтавської області через Карлівський районний суд Полтавської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.В. Лизенко
- Номер: 2/531/159/18
- Опис: стягнення заборгованості
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 531/166/17
- Суд: Карлівський районний суд Полтавської області
- Суддя: Лизенко І. В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.02.2017
- Дата етапу: 07.09.2018