Справа № 2-а-36-1/09
У Х В А Л А
Рядок статистичного звіту 2.9
1 день
05 січня 2010 року суддя Печерського районного суду міста Києва Мельник А. В., перевіривши адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства праці та соціальної політики України, Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у місті Луганську ради, третя особа: Головне управління Державного казначейства України в Луганській області про визнання неправомірними дій та бездіяльності,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Міністерства праці та соціальної політики України, Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у місті Луганську ради, третя особа: Головне управління Державного казначейства України в Луганській області в якому просить визнати дії та бездіяльність відповідачів щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку неправомірними.
З позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що дана справа не підсудна Печерському районному суду міста Києва з наступних підстав.
Позов пред‘явлений до суб‘єктів владних повноважень, один з яких є органом державної влади.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам (ч. 2 ст. 18 КАС України).
Нормою частини 3 статті 18 КАС України передбачено, що справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.
Відповідно до статті 19 КАС України, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, а адміністративні справи з приводу оскарження дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Як вбачається з позовної заяви, позивач та відповідач Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у місті Луганську ради не знаходяться (проживають, перебувають) в Печерському районі міста Києва, що унеможливлює розгляд даної позовної заяви Печерським районним судом міста Києва, як адміністративним судом.
Відповідач Міністерство праці та соціальної політики України є органом державної влади, а тому вимоги до нього підсудні відповідному окружному адміністративному суду.
Відповідно до вимог п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Отже, за таких підстав, коли позов пред‘явлений з порушенням правил підсудності, то позовну заяву разом з усіма доданими до неї матеріалами слід повернути позивачеві для подачі до належного місцевого загального суду як адміністративного суду або окружного адміністративного суду за вибором позивача.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 18, ч. ч. 1, 2 ст. 19, п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України,
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства праці та соціальної політики України, Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у місті Луганську ради, третя особа: Головне управління Державного казначейства України в Луганській області про визнання неправомірними дій та бездіяльності - повернути позивачу разом з усіма доданими до нього матеріалами.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Печерський районний суд міста Києва протягом п‘яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Печерський районний суд міста Києва протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя