Справа № 2-2042/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Ковель 30 листопада 2009 року
Ковельський міськрайонний суд під головуванням
судді Панасюка С.Л.
за участю секретаря Віндюк Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ковелі справу за позовом Акціонерного комерційного інноваційного банку «УкрСиббанк» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в :
Акціонерний комерційний інноваційний банк «УкрСиббанк» звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.
Вимоги обґрунтовані тим, що на підставі договору № 11339157000 від 24 квітня 2008 року відповідач ОСОБА_1 отримав кредит у розмірі 32400,00 доларів США зі сплатою процентів у розмірі 12,5-х відсотка на рік на суму залишку заборгованості, з кінцевим терміном повернення до 24 квітня 2029 року. Кредитний договір забезпечений договором поруки № 11339157000/1 від 24 квітня 2008 року, укладеним позивачем з ОСОБА_2, згідно якого остання відповідає перед банком за порушення зобов'язання боржником у повному обсязі. Відповідач ОСОБА_1, порушивши умови договору, допустив заборгованість по платежах за кредит. Позивач, скориставшись правом вимагати дострокового виконання зобов'язань за договором, просить стягнути з відповідачів солідарно заборгованість за кредитом у сумі 275963 грн. 80 коп. та судові витрати.
Відповідачі в судове засідання не з'явилися.
Позов слід задовольнити повністю.
Згідно ч.1 ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.
Позивач подав докази, які підтверджують існування між сторонами договірних відносин, докази невиконання умов кредитного договору відповідачем ОСОБА_1, що зумовлює відповідальність відповідача ОСОБА_2 перед банком на підставі договору поруки у повному обсязі.
Згідно ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Відповідно ч.2 ст.1050 ЦК України якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
2
Згідно ч.1, ч.2 ст.554 ЦК України у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя.
Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Заборгованість за кредитом складає 275963 грн. 80 коп.
Відповідачі не подали заперечень та доказів, в той час як позивач довів ті обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог.
Керуючись ст.ст.10, 60, 61, 209, 213, 214, 215, 223, 224, 233 ЦПК України, на підставі ст.1054, ч.2 ст.1050, ч.1, ч.2 ст.554, ст.526, ч.1 ст.530 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 солідарно в користь Акціонерного комерційного інноваційного банку «УкрСиббанк» заборгованість за кредитним договором № 11339157000 від 24 квітня 2008 року у розмірі 275963 (двісті сімдесят п'ять тисяч дев'ятсот шістдесят три) грн. 80 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в користь Акціонерного комерційного інноваційного банку «УкрСиббанк» понесені ним судові витрати у сумі 1820 (одна тисяча вісімсот двадцять) грн. 07 коп., в рівних долях з кожного.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд в такому порядку:
заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення;
апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку . У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
ГОЛОВУЮЧИЙ С.Л. ПАНАСЮК