2-4003/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 серпня 2009 року Куйбишевський районний суд міста Донецька в складі:
головуючого - судді Батманової В.В.,
при секретарі - Матвієнко О.О.,
за участю позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2
третьої особи ОСОБА_3
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про визнання права власності на домоволодіння, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась з позовом до суду до відповідача про визнання права власності, посилаючись на наступні обставини.
Житловий будинок 51 по вулиці Торецькій в місті Донецьку з господарським прибудовами належав на підставі договору на право забудівлі вільної земельної ділянки, завіреного Сталінською державною нотаріальною конторою 16 квітня 1945 року за № 8439, матері чоловіка позивача ОСОБА_4.
Позивач разом з родиною мешкала разом з ОСОБА_4 З метою поліпшення житлових умов, за погодженням з останньою родиною позивачки було збудовано на вказаній земельній ділянці ще один будинок з господарськими прибудовами.
ОСОБА_4 померла 28 червня 1996 року. Спадкоємцями після смерті останньої були чоловік позивача та його брат-третя особа по справі, який спадок не прийняв та нього не претендував.
Чоловік позивача спадок на підставі ст. 529 ЦК України в ред.. 1963 року прийняв, однак не оформив цього в нотаріальній конторі.
24 грудня 2008 року помер чоловік позивача, після смерті якого залишилося вказане спадкове майно, та спадкоємцями якого є позивач, як дружина померлого, та відповідач, як його син. Однак відповідач на спадок не претендує.
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги, надала пояснення аналогічні з вказаними в позові та просила суд задовольнити позов.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав у повному обсязі, та просив його задовольнити.
Третя особа в судовому засіданні позов визнав у повному обсязі, та просив його задовольнити.
Суд, вислухавши думку сторін, вивчивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають право дружини (чоловік), що пережили спадкодавця. Факт того, що позивач була дружиною спадкодавця, підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії ІУ-КА № 172518, виданого 28 квітня 1970 року Мугаджарським райбюро ЗАГС м. Емба Казахстан.
Згідно з ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Суд, з’ясувавши, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує прав, свобод і інтересів інших осіб, вважає можливим задовольнити позов, оскільки позивач не має можливості оформити свої спадкові права, тому що для їх оформлення необхідно визначити право власності.
На підставі ст. ст. 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 529, 549 ЦК України ( в ред. 1963 року) і керуючись ст. ст. 60, 209, 212, 214, 215, 223, 224, 226 ЦПК України суд ,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 про визнання права власності на домоволодіння - задовольнити в повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на домоволодіння, яке складається з житлового будинку А-1, житлового будинку Б-2 з мансардою, прибудови а, тамбуру а-1, прибудови б-1, гаражу Е, оглядової ями е, сараю З, уборної И, трубопроводу о, огорожі № 4-6, розташованого за адресою будинок 51 по вулиці Торецькій в місті Донецьку, після смерті ОСОБА_5, що помер 24 грудня 2008 року..
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк , рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: