ВИРОК № 1-236/09
Іменем України
05 січня 2010 року Франківський районний суд м. Львова в складі:
головуючої – судді Мартьянової С. М.
при секретарі Копиняк Т. І.
з участю прокурора Івченко І. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 , раніше не судимого
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 263 КК України, -
в с т а н о в и в :
підсудний ОСОБА_1 20 січня 2009 року, близько 12.00 год., перебуваючи неподалік від залізно дорожньої станції «Рудно», що знаходиться у смт. Рудно, маючи умисел на незаконне носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу, знайшов металевий предмет - ніж, довжиною приблизно 28 см., який складався з дерев’яної рукоятки та клинка у вигляді видовженого конуса з гострим кінцем, що є холодною зброєю та носив його з собою з метою самозахисту.
У судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнав повністю та пояснив, що 20 січня 2009 року, близько 12.00 год. у смт. Рудно, неподалік залізно-дорожньої станції «Рудно»», у баці для сміття шукав пляшки і знайшов ніж, який складався із рукоятки та клинка. Цей ніж він поклав у кишеню своє куртки та носив при собі з метою самозахисту. 10 березня 2009 року, близько 10.00 год., у м. Львові по вул. Горської до нього підійшли двоє чоловіків, які представились працівниками міліції, пред’явили свої службові посвідчення та попросили пред’явити документи, щоб посвідчували його особу. Він повідомив, що паспорт загубив близько трьох років тому. Тоді працівники міліції попросили його пройти до Франківського райвідділу для встановлення його особи, де в присутності двох понятих було проведено огляд та вилучення ножа. Щиро розкаююється у вчиненому.
Крім повного визнання своєї вини підсудним його вина підтверджується зібраними по справі доказами, дійсність та достовірність яких учасниками судового розгляду не оспорюється.
Таким чином суд вважає доведеним, що підсудний ОСОБА_1 незаконно носив холодну зброю без передбаченого законом дозволу, а тому його дії правильно кваліфіковані органами досудового слідства за ч. 2 ст. 363 КК України.
Призначаючи покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, який раніше не судимий, не працює, по місцю проживання характеризується позитивно, перебуває на обліку у наркологічному диспансері, на обліку у психоневрологічному диспансерах не перебуває.
Обставиною, що пом’якшує покарання, суд визнає щире каяття підсудного.
На підставі вищенаведеного, суд вважає, що покарання підсудному слід призначити в межах санкції статті за якою кваліфіковано злочин, у виді громадських робіт.
Речовий доказ по справі, а саме: ніж, який складається з клинка, руків’я та обмежувача (а. с. 66-68) – знищити.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВС України у Львівській області витрати за проведення криміналістичної експертизи в сумі 225 (двісті двадцять п’ять) гривень 36 копійок.
З наведених міркувань та керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
з а с у д и в :
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 263 КК України та призначити покарання у виді 120 (сто двадцять) годин громадських робіт.
До вступу вироку в закону силу запобіжний захід засудженому залишити попередній –підписку про невиїзд.
Речовий доказ по справі, а саме: ніж, який складається з клинка, руків’я та обмежувача (а. с. 66-68) – знищити.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВС України у Львівській області витрати за проведення криміналістичної експертизи в сумі 225 (двісті двадцять п’ять) гривень 36 копійок.
На вирок може бути подано апеляцію до апеляційного суду Львівської області протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Вирок виготовлено в нарадчій кімнаті в єдиному примірнику.
Суддя : С. М. Мартьянова