Справа № 1-18, 2007 p.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2007 року Диканський районний суд Полтавської області у складі:
головуючої - судді Щабельської І.В.
при секретарі - Моргуновій В.В.
за участю прокурора - Колотія А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Диканька кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця АДРЕСА_1, жителя АДРЕСА_2, громадянина України, з неповною середньою освітою, військовозобов'язаного, позапартійного, одруженого, що має на утриманні двох малолітніх дітей, непрацюючого, раніше судимого 20 липня 2004 року Диканським районним судом Полтавської області за ст. 185 ч.3,69 КК України до виправних робіт строком на 2 роки, -
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 263 ч. 1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1, маючи не погашену та не зняту в установленому порядку судимість за вчинення умисного злочину, на шлях виправлення не став, належних висновків для себе не зробив та знову вчинив умисний злочин при наступних обставинах.
Так, наприкінці жовтня 2006 року підсудний ОСОБА_1, знайшовши поблизу кладовища в АДРЕСА_2 саморобний пристрій для стрільби, який являється нестандартною дульнозарядною вогнепальною зброєю з ґнотовим запалом, виготовленою саморобним способом по типу однозарядного пістолета, без передбаченого законом дозволу, переніс та зберігав цю вогнепальну зброю за місцем свого проживання в АДРЕСА_2, звідки вона була вилучена працівниками міліції 16 січня 2007 року.
В судовому засіданні при розгляді справи підсудний ОСОБА_1 свою вину визнав повністю та пояснив, що дійсно наприкінці жовтня 2006 року поблизу кладовища у АДРЕСА_2 знайшов саморобний пристрій для стрільби, який переніс до себе додому, почистив та зберігав його за місцем свого проживання, при цьому двічі здійснював постріли із вказаної зброї. При огляді його господарства працівниками міліції 16 січня 2007 року вказана зброя була у нього вилучена. У вчиненому розкаявся.
Виходячи з того, що підсудний вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю, в судовому засіданні заявив, що сумнівів у достовірності зібраних по справі доказів він не має, то після роз'яснень йому положень та наслідків ст. 299 КПК України, судове слідство по справі було обмежене допитом підсудного та дослідженням матеріалів справи, що характеризують його особу.
2
Кваліфікація злочинних дій підсудного ОСОБА_1 за ст. 263 ч. 1 КК України як Незаконне придбання та зберігання вогнепальної зброї без відповідного дозволу є вірною, так як він наприкінці жовтня 2006 року, знайшовши поблизу кладовища в АДРЕСА_2, саморобний пристрій для стрільби, який являється нестандартною дульнозарядною вогнепальною зброєю з ґнотовим запалом, не маючи передбаченого законом дозволу, переніс додому та зберігав його за місцем свого проживання в АДРЕСА_2, вчинивши таким чином незаконне придбання і зберігання вогнепальної зброї.
Призначаючи покарання підсудному, суд враховує тяжкість вчиненого злочину, дані про особу підсудного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Обставиною, що обтяжує покарання підсудному, суд враховує рецидив злочинів.
В якості обставин, що пом'якшують покарання підсудному, суд враховує його щире каяття, молодий вік, відсутність тяжких наслідків вчиненого та наявність на утриманні двох малолітніх дітей.
З урахуванням обставин справи та вчиненого злочину, даних про особу підсудного, приймаючи до уваги його щире каяття та відсутність тяжких наслідків вчиненого, суд, з урахуванням особи підсудного, який має молодий вік, приходить до висновку про можливість застосування при призначенні йому покарання ст. 69 КК України і призначення підсудному покарання більш м'яке, ніж передбачене санкцією ст. 263 ч. 1 КК України, а саме - у вигляді громадських робіт, яке буде необхідним та достатнім для виправлення підсудного та попередження вчинення ним нових злочинів.
Речовий доказ по справі у вигляді саморобного пристрою для здійснення пострілів, який зберігається у камері речових доказів Диканського РВ УМВС України у Полтавській області, необхідно передати Диканському РВ УМВС України у Полтавській області для вирішення його подальшої долі відповідно до діючого законодавства.
Запобіжний захід підсудному ОСОБА_1 до вступу вироку у законну силу необхідно залишити попереднім у вигляді підписки про невиїзд з постійного місця проживання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 323,324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 263 ч.І КК України і за цією статтею з застосуванням ст. 69 КК України призначити йому покарання у вигляді 150 /ста п'ятдесяти/ годин громадських робіт.
-v. Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 до вступу вироку у законну силу залишити у вигляді підписки про невиїзд з постійного місця проживання.
Речовий доказ по справі у вигляді саморобного пристрою для здійснення пострілів, що знаходиться в кімнаті зберігання речових доказів Диканського РВ УМВС України в Полтавській області, передати Диканському РВ УМВС України у Полтавській області для вирішення його подальшої долі відповідно до діючого законодавства.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Полтавської області протягом 15 діб з моменту його проголошення шляхом подачі апеляції через Диканський районний суд.
Головуюча: