Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #73132596



АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_________________________________________________________________

У Х В А Л А

10 серпня 2018 року

м. Харків


справа № 619/689/18

провадження № 22-ц/790/4820/18


Апеляційний суд Харківської області в складі судді судової палати у цивільних справах Котелевець А.В.,


учасники справи:

позивач - ОСОБА_2,

відповідач - ОСОБА_3,

відповідач - Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області,

розглянувши в порядку підготовки до апеляційного розгляду апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області на заочне рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 04 травня 2018 року в складі судді Жорняк О.М.,


у с т а н о в и в :


Заочним рішенням Дергачівського районного суду Харківської області від 04 травня 2018 року задоволено позов ОСОБА_2


На зазначене заочне рішення Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області подав апеляційну скаргу.


Апеляційне провадження за поданою апеляційною скаргою не може бути відкрито з таких підстав.


За змістом частини 1 статті 284 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.


У результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення, суд може своєю ухвалою залишити заяву без задоволення або скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду в загальному порядку (частина 3 статті 287 ЦПК України).


Частиною 3 статті 288 ЦПК України передбачено, що оскарження заочного рішення відповідачем в апеляційному порядку може мати місце лише в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та в разі ухвалення повторного заочного рішення.


Оскільки цивільним процесуальним законом установлено особливості оскарження заочного рішення, то відповідач набуває право на оскарження такого рішення в апеляційному порядку лише після розгляду та залишення без задоволення судом першої інстанції його письмової заяви про перегляд заочного рішення або в разі ухвалення повторного заочного рішення.


Матеріали справи свідчать, що Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області із заявою про перегляд заочного рішення від 04 травня 2018 року до Дергачівського районного суду Харківської області не звертався.


У зв'язку з порушенням порядку оскарження заочного рішення апеляційну скаргу необхідно повернути апелянту, як подану передчасно.


Керуючись ст. ст. 260, 261, 284, 287, 288 ЦПК України, суд


у х в а л и в:


Апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області на заочне рішення Дергачівського районного суду Харківської області від 04 травня 2018 року - повернути апелянту, як подану передчасно.


Цивільну справу № 619/689/18 повернути до Дергачівського районного суду Харківської області.


Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею і касаційному оскарженню не підлягає.


Суддя Апеляційного суду

Харківської області А.В. Котелевець















  • Номер: 22-ц/790/4820/18
  • Опис: за позовом Тімощенко Ганни Миколаївни до Шпак Марини Олександрівни, відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області про зняття арешту з нерухомого майна та зобов’язання вчинити певні дії
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 619/689/18
  • Суд: Апеляційний суд Харківської області
  • Суддя: Котелевець А.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.08.2018
  • Дата етапу: 10.08.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація