Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #73169328

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА


15 серпня 2018 рокуЛьвів№ 876/5786/18


Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Улицького В. З.

суддів -Гулида Р. М.

Сапіги В. П.


розглянувши клопотання Головного управління Пенсійного України у Львівській області про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Галицького районного суду м. Львова від 04 травня 2018 року у справі № 461/8016/17 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного Управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобов"язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2018 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного України у Львівській області залишено без руху, у зв'язку з тим, що до апеляційної скарги не додано документа про сплату судового збору, та надано десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення вказаних недоліків.

Як слідує з повідомлення про вручення поштового відправлення із штриховим ідентифікатором №7900514074689, копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху вручено скаржнику 30 липня 2018 року.

В межах встановленого суддею строку на усунення недоліку апеляційної скарги скаржником подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, з посиланням на відсутність у нього коштів, призначених на сплату судових витрат, яке Львівським апеляційним судом зареєстровано 13 серпня 2018 року.

Згідно частини другої статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до частини першої статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Такі ж норми містить Закон України "Про судовий збір" (далі - Закон №3674-VI).

Попри це, доказів, які б давали підстави для висновку про неможливість сплати судового збору у встановленому в ухвалі 23 липня 2018 року порядку і розмірі, а відповідно про наявність підстав для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору скаржником подано не було.

Статтею 129 Конституції України передбачено, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Рішенням Європейського суду з прав людини від 19 червня 2001 року у справі "Креуз проти Польщі" встановлено, що "право на суд" не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими. Вимога сплатити судовий збір не обмежує право заявників на доступ до правосуддя.

Потрібно зазначити, що на час подання апеляційної скарги Законом №3674-VI не встановлено пільг щодо сплати судового збору для скаржника.

Разом з тим, відповідно до частини другої статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Керуючись статями 121, 132, 133, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про звільнення від сплати судового збору відмовити.

Продовжити Головногому управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області строк для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених в ухвалі судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2018 року, на 10 днів з дня вручення копії цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.



Суддя-доповідач В. З. Улицький

судді Р. М. Гулид

В. П. Сапіга























Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація