Справа № 1-822/1 2007 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2007 року Голосїївський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Усенко В.Г.,
при секретарі Скопець Л.В.,
прокурора Галицької Ю.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженку с Гоголів, Броварського району, Київської області, громадянку України, українку, що має середньо - технічну освіту, заміжню, працюючу старшим паспортистом ТОВ "ЖЕК-108", проживаючу за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимої, - у вчиненні злочину передбаченого ст. 367 ч. 1 КК України,
встановив:
Органами досудового слідства ОСОБА_1 пред"явлено обвинувачення в тому, що ОСОБА_1, являючись старшим паспортистом ТОВ "ЖЕК-108", призначена на вказану посаду наказом директора ТОВ "ЖЕК-108" № 1/к від 02.01.2004 p., згідно її посадової інструкції, в своїй діяльності зобов"язана: перевіряти паспорти і документи, які подаються для реєстрації; своєчасно проводити реєстрацію і зняття з реєстрації громадян згідно встановленому порядку; перевіряти документи, подані для отримання або заміни паспортів; проводити комісійно з іншими посадовими особами ТОВ "ЖЕК-108" і працівниками міліції роботу з дотриманням паспортного режиму громадянами, що проживають на закріплених дільницях; перевіряти правильність оформлення паспортів; вести картотеку згідно встановлених норм і Гостів на закріпленій ділянці громадян; перевіряти документи і своєчасно проводити постановку і зняття з військового обліку; вести облік в звітування в Комунальне підприємство житлового господарства Голосіївського району м. Києва по квартирах поточного звільнення; своєчасно і якісно готувати відповідні документи, довідки та інше для видачі населенню і організаціям; проводити консультації громадян паспортного режиму і військового обліку; готувати списки в організації, які пов"язані з реєстрацією та зняттям з реєстрації громадян на закріплених дільницях; постійно вести книгу обліку реєстрації та зняття з реєстрації громадян і передавати її в бухгалтерію для звірки; виконувати накази директора ТОВ "ЖЕК-108", Комунального підприємства житлового господарства Голосіївського району м. Києва та держадміністрації міста і району; а тому наділена повноваженнями організаційно - господарського характеру, що засвідчує її статус як службової особи.
Згідно рішення Московського районного суду м. Києва від 28.08.2000 р. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, визнаний недієздатним, і з 30.05.2002 року поміщений та перебуває у Ново - Білецькому психоневрологічному інтернаті для чоловіків. До влаштування в інтернат, ОСОБА_2 проживав та був зареєстрований у АДРЕСА_2.
У 2006 році вищевказана квартира приватизована і відповідно до розпорядження Органу приватизації Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації № 31687
від 07.11.2006 p. власниками квартири на праві спільної часткової власності стали ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_3. При цьому інтереси ОСОБА_2 не були враховані.
ОСОБА_1, будучи службовою особою та являючись старшим паспортистом ТОВ "ЖЕК-108", знаходячись по місцю його розташування у м. Києві, по вул. Заболотного, 20-а, неналежно ставлячись до виконання своїх службових обов2язків по дотриманню вимог п.п. 20, 21 "Положення про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян", затвердженого наказом Державного комітету України по житлово -комунальному господарству № 56 від 15.09.1992 р., в якому зазначено, що при оформленні заяви на приватизацію квартири громадянин бере на підприємстві, що обслуговує жилий будинок довідку про склад сім"ї та займані приміщення; і у довідці вказуються члени сім"ї, які прописані та мешкають разом з ним, а також тимчасово відсутні особи, за якими зберігається право на житло; та всупереч ст.. 5 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду", в якій зазначено, що до членів сім"ї наймача включаються громадяни, які постійно проживають разом з ним, або за якими зберігається право на житло; а також всупереч ч.3 ст. 71 Житлового кодексу України, в якій зазначено, що жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем, або членами його сім"ї понад шість місяців у випадку влаштування непрацездатних осіб у будинки - інтернати або інші установи - протягом усього часу перебування в них; виписала та видала довідку про склад сім"ї наймача ізольованої квартири та займані ними приміщення за формою № 4, № 55 від 06.10.2006 p., квартиронаймачу ОСОБА_4, для приватизації квартири АДРЕСА_2, при цьому у довідці не зазначила, що ОСОБА_2 знятий з реєстрації, але за ним зберігається право на житло.
Таким чином, неналежне виконання старшим паспортистом ТОВ "ЖЕК-108" ОСОБА_1 своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, а саме складання та видача довідки про склад сім"ї наймача ізольованої квартири та займані ними приміщення за формою № 4, № 55 від 06.10.2006 p., яку було використано наймачем квартири АДРЕСА_2, для подальшої її приватизації, що спричинило істотну шкоду ОСОБА_2, котрий був позбавлений законного права на приватизацію зазначеної квартири, а отже права приватної власності на частину квартири.
Підсудна ОСОБА_1 під час судового розгляду справи заявила клопотання, в якому просила суд звільнити її від кримінальної відповідальності та передати на поруки трудовому колективу "ЖЕК-108", посилаючись на те, що вона вину у вчиненні інкримінованого злочину визнала, щиро розкаялась, до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувалась, трудовий колектив бажає взяти її на поруки.
Прокурор не заперечував проти звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності з наведених у клопотанні підстав.
Заслухавши думку учасників процесу, вивчивши матеріали кримінальної справи, суд приходить до наступного висновку.
На підставі ст. 47 КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялась, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні злочину, який згідно ст. 12 КК України є злочином невеликої тяжкості, до кримінальної відповідальності притягується вперше, працює, за місцем роботи характеризується позитивно. Як вбачається з клопотання, та протоколу загальних зборів трудового колективу "ЖЕК-108", колектив вказаної установи просить передати ОСОБА_1 йому на поруки.
Суд вважає, що виправлення підсудної можливе без застосування до неї заходів кримінального впливу, а тому ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності слід звільнити, передавши на поруки трудовому колективу за місцем роботи, а провадження по справі закрити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 10, 282 КПК України, ст.. 47 КК України,
постановив:
ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності звільнити у зв"язку передачею на поруки трудовому колективу товариство з обмеженою відповідальністю "ЖЕК-108", якщо вона протягом одного року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України - закрити.
Запобіжний захід ОСОБА_1 підписку про невиїзд з постійного місця проживання - скасувати.
Повідомити трудовий колектив ТОВ "ЖЕК-108" про передачу - ОСОБА_1 на поруки.
Речові докази копію довідки та форму № 4 ТОВ "ЖЕК-108" залишити в матеріалах справи.
На постанову протягом семи днів може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва.