справа №2-4835/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2008 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Грушицького А.І.,
при секретарі Шиловій О.М.,
з участю відповідача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду у місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
встановив:
ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 CO. про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Заяву мотивує тим, що 14 липня 2006 року помер її син - ОСОБА_4 Після його смерті відкрилася спадщина. Своєчасно позивач не звернулася в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини у зв'язку з тим, що є людиною похилого віку, ІНФОРМАЦІЯ_1, інвалідом І групи, нерухома, потребує постійної сторонньої допомоги, а тому просить суд визначити їй додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
В попереднє судове засідання позивач не з'явилася.
Відповідач ОСОБА_4 CO. позов визнав, суду пояснив, що його брат ОСОБА_4 був інвалідом І групи з дитинства, одружений не був, дітей не мав. На спадщину, яка відкрилася після його смерті і складається з частки у праві власності на квартиру, ніхто крім матері - ОСОБА_2 не претендує.
Заслухавши пояснення відповідача, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що син позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_2 CO. помер 14 липня 2006 року. Як вбачається з повідомлення Першої Луцької держнотконтои від 15 серпня 2008 року № 2-26/2335 спадкова справа після смерті ОСОБА_4 не заводилася.
Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи, що позивач є людиною похилого віку, інвалідом І групи, слід визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини - два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 58, 60, 130, 215 ЦПК України, на підставі ч.3 ст. 1272 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_2 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 - два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне
оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.