Судове рішення #7328608

Справа № 2-1430/2008 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

29 жовтня 2008 року

Черкаський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого-судді     Пальонного B.C.

при секретарі     Івлєвій С.М.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Черкаси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Білозірської сільської ради Черкаського району про визнання права власності в порядку спадкування, -

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання права власності в порядку спадкування до Білозірської сільської ради Черкаського району та області, мотивуючи позов тим, що на підставі свідоцтва про право власності, виданого в 1994 році Черкаською пересувною механізованою колоною № 247, її батькам ОСОБА_2 і ОСОБА_3, а також їй та її сину ОСОБА_4 належить на праві спільної сумісної власності квартира АДРЕСА_1.

17 червня 1996 року її батько ОСОБА_2 помер. Після його смерті відкрилась спадщина, що складається з V* частини зазначеної квартири. Спадщину фактично прийняли спадкоємці першої черги - вона та її мати ОСОБА_3, оскільки продовжили проживати в даній квартирі і користуватися нею, але з відповідними заявами про прийняття спадщини до нотаріальної контори ні вона, ні мати не зверталися.

29 січня 2004 року померла її мати ОСОБА_3, після смерті якої відкрилась спадщина у вигляді 3/8 квартири АДРЕСА_2 с. с Білозір'я Черкаського району. Вона, як єдиний спадкоємець першої черги після смерті матері, є такою, що прийняла спадщину, так як на момент смерті матері постійно проживала з нею.

Враховуючи вказані обставини, позивачка просила визнати за нею право власності на спадкове майно після смерті батька ОСОБА_2 та матері ОСОБА_3 - 1/2 частину квартири АДРЕСА_2 с. с Білозір'я Черкаського району.

В судовому засіданні представник позивачки підтримала позовні вимоги, просить визнати за позивачкою право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3— 1/2 частину квартири АДРЕСА_2 с. с Білозір'я Черкаського району.

Представник Білозірської сільської ради в судове засідання не з'явився, але від сільської ради надійшла письмова заява про визнання позовних вимог та розгляд справи без її представника.

Оскільки представник позивача підтримує позовні вимоги, а відповідач їх визнає і визнання ним позову не суперечить закону та не порушує прав, свобод , інтересів інших осіб, суд ухвалює рішення в попередньому судовому засіданні.

Суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав:

З наданих позивачкою документів вбачається, що квартира АДРЕСА_2 с. с Білозір'я Черкаського району належала на праві спільної сумісної власності чотирьом особам - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_1 та ОСОБА_4

Після смерті ОСОБА_2 17 червня 1996 року відкрилась спадщина відповідно на 1/4 частину даної квартири. Відповідно до ст..529 ЦК УРСР 1963 року, який був чинним на час відкриття спадщини, спадкоємцями першої черги були його дружина ОСОБА_3 та дочка ОСОБА_5, які відповідно до ст..549 ЦК УРСР прийняли спадщину, фактично вступивши в управління та володіння спадковим майном, оскільки, як вбачається з довідки

Білозірської сільської ради після смерті ОСОБА_2 продовжили проживати в квартирі і користуватися нею.

29 січня 2004 року померла ОСОБА_3 Після її смерті відкрилась спадщина на належну їй на підставі свідоцтва про право власності 1/4 частину спірної квартири та на ту її частину, яку вона прийняла, як спадщину після смерті ОСОБА_2- всього на 3/8 частини квартири.

На момент смерті ОСОБА_3 набрав чинності ЦК України 2003 року, відповідно до ст.. 1261 якого позивачка є єдиним спадкоємцем після її смерті і відповідно до ст.. 1269 ЦК України 2003 року вважається такою, що прийняла спадщину, оскільки з довідки Білозірської сільської ради вбачається, що вона на момент смерті ОСОБА_3 постійно проживала з нею.

Таким чином, за позивачкою необхідно визнати право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - 1/2 частину спірної квартири.

Керуючись ст.ст.529, 549 ЦК УРСР 1963 року, ст.ст. 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 130, 174, 213-215 ЦПК України, суд

вирішив :

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - 1/2 частину квартири АДРЕСА_3.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана на протязі 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга на рішення - протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація