Судове рішення #7337532

Справа № 33-1355

Категорія:  ст. 124   КУпАП

                                             

                    ПОСТАНОВА

                      ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2009 року                                 м. Донецьк

    Суддя Апеляційного суду Донецької області Смірнова В.В.,  за участю особи, щодо якої провадження по адміністративній справі закрито,   у   зв’язку з відсутністю в його діях складу правопорушення  - ОСОБА_1, учасника ДТП, водія - ОСОБА_2, його захисника ОСОБА_3, розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2  на постанову судді Будьоннівського районного суду м. Донецька від 2 листопада 2009 року, якою

 

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого ТОВ „Безпека-2000”, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1

закрито провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 124 КпАП України у зв’язку з відсутністю в його діях складу вказаного правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:    

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 17.09.2009 року, ОСОБА_1 17.09.2009 року о 16 год. 30 хв. в м. Донецьку по пр-ту Дзержинського, 7 керував транспортним засобом – Geely д/н НОМЕР_1, в порушення п. 10.1 ПДР України, перед початком руху не переконався  в безпеці маневру, та скоїв зіткнення з автомобілем НОМЕР_2, у разі чого транспортні ушкодження отримали механічні пошкодження..

Постановою Будьоннівського районного суду м. Донецька від 2 листопада 2009 року провадження по адміністративній справі за ст. 124 КпАП України  щодо ОСОБА_1 було закрито у зв’язку з відсутністю в його діях складу вказаного правопорушення.  

В апеляційній скарзі ОСОБА_2   на вищевказану постанову суду,  просить скасувати останню, оскільки, судом не в повному обсязі досліджено фактичні обставини справи. Крім того, також прохає поновити пропущений строк, оскільки за станом свого здоров’я не міг своєчасно оскаржити вказане судове рішення.

        Згідно ст. 294 п.2 КпАП України постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Оцінюючи вказані апелянтом причини пропуску строку на подачу апеляційної скарги на вказану постанову суду, вважаю, що зазначені причини не є поважними, оскільки всі розумні строки для оскарження вказаної постанови суду минули. З протоколу про адміністративне провопорушення, складеного 17.09.2009 р. інспектором  ОДПС м. Донецька (а.с.1), видно, що ОСОБА_2 був ознайомлений зі змістом протоколу, з правами, дав  власноручно письмові пояснення. Тоді ж він був повідомлений про час і місце розгляду справи у Будьоннівському  районному суді м. Донецька.

Так, ОСОБА_4 в обґрунтування свого прохання про поновлення строку на вказану постанову суду, посилався на той факт, що він знаходився на лікарняному(а.с.15-16).

Однак, наявність лікарняного не може бути поважною причиною для поновлення строку на апеляційне оскарження, оскільки з доданого ОСОБА_4 документу видно, що він лікувався амбулаторно.

За таких обставин вказані в апеляції доводи, що він не міг за станом здоров’я оскаржити вказане судове рішення, не можуть розцінюватися як поважні причини, що не залежать від апелянта.

За таких  підстав необхідно  відмовити у поновленні строку для подачі апеляції ОСОБА_2, а також повернути апеляційну скаргу ОСОБА_2

Керуючись  вимогами ст. 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИЛА:

Відмовити ОСОБА_2   у поновленні строку на подачу апеляційної скарги та повернути ОСОБА_2 апеляційну скаргу на постанову судді Будьоннівського районного суду м. Донецька від 2 листопада 2009 року.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя                                                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація