o
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" жовтня 2009 р. справа № 2а-1324/09/0870
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Бишевської Н.А.
суддів: Добродняк І.Ю Коршуна А.О.
при секретарі судового засідання: Гулій О.Г.
За участі представників сторін:
позивача –не прибув
відповідача –не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя, м. Запоріжжя
на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 17.03.2009 року
у справі №2а-1324/09/0870
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Ігросервіс-Восток, м. Запоріжжя
до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя, м. Запоріжжя
про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
ВСТАНОВИЛА:
У лютому 2009 року товариство з обмеженою відповідальністю Ігросервіс-Восток(далі ТОВ Ігросервіс-Восток) звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом про скасування рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя (далі ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя) про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10.11.2008 р. №0003932304.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 17.03.2009 року задоволено позов ТОВ Ігросервіс-Востокта скасовано рішення ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10.11.2008 р. №0003932304.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, у якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просить постанову суду скасувати та прийняти нову, якою відмовити ТОВ Ігросервіс-Востоку задоволенні позову.
У апеляційній скарзі відповідач вказує наступне.
Фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій філії ТОВ Ігросервіс-Восток, якій належить зал гральних автоматів, розташований за адресою: м. Маріуполь, пр. Перемоги у сквера.
Перевіркою встановлено надання послуг на 13 гральних автоматах, які не зареєстровані, не опломбовані та не переведені у фіскальний режим роботи, що є порушенням п. 1 ст. 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до ст. 2 названого закону, реєстратор розрахункових операцій –це пристрій або програмно-технічний комплекс, у якому реалізовані фіскальні функції та який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг).
До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп’ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг).
Розрахункова операція –це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу).
Відповідно до додатку до Постанови КМУ №121 від 07.02.2001 р. Терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операційвстановлено, що термін використання РРО для гральних автоматів є 31.12.2006 р.
Таким чином, у зв’язку з настанням 01.01.2007 р. - терміну переведення суб’єктів господарювання на розрахунки із застосуванням РРО, такі суб’єкти підприємницької діяльності мають застосовувати РРО, сфера застосування якого є саме гральний бізнес, тобто такий РРО передбачено застосовувати для гральних автоматів.
Проведення розрахункових операцій через гральні автомати, які не зареєстровані в органах ДПС і не переведені у фіскальний режим роботи, тягне за собою застосування фінансової санкції, передбаченої п. 2 ст. 17 Закону №265, помноженої на кількість таких автоматів.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до матеріалів справи, у жовтні 2008 року працівниками Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя проведено перевірку філії ТОВ Ігросервіс-Восток залу гральних автоматів, який знаходиться за адресою: м. Маріуполь, пр. Перемоги у сквера щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності.
Перевіркою встановлено порушення п. 1 ст. З Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
За результатами перевірки складений акт №000008/1828/05/83/23/34373852 від 16.10.2008 року.
На підставі акту перевірки 10.11.2008 року ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0003932304 на суму 4420,00 грн.
Працівники контролюючого органу вважають, що гральні автомати, які знаходились в залі під час перевірки, повинні бути переведені у фіскальний режим роботи, опломбовані, зареєстровані в органах Державної податкової служби, та повинні працювати у режимі РРО.
Відповідно до ст. 2 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугреєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).
Всі реєстратори розрахункових операцій повинні бути внесені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій і тільки внесені реєстратори можуть використовуватися суб'єктами підприємницької діяльності, оскільки вони виконують фіскальну функцію та облік у повному обсязі.
Відповідно до п. З статті 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугТОВ Ігросервіс-Востокта його філії в своїй діяльності по наданню послуг у сфері грального бізнесу застосовують тільки реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.
Господарська одиниця філії ТОВ Ігросервіс-Восток, яка розташована за адресою: м. Донецьк, пр. Перемоги у сквера використовує зареєстрований у Жовтневій МДПІ м. Маріуполя реєстратор розрахункових операцій Datecs MP 5000i, через який проводяться всі операції по купівлі-продажу кредитів для гри на гральних автоматах. Зазначене зафіксовано актом перевірки та не спростовується відповідачем.
Апарат даної марки згідно п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року № 199 Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосуваннявідповідає вимогам щодо реалізації фіскальних функцій, так як його внесено до реєстру протокольним рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним грошовим обігом від 16.12.2005 року №20.
Гральні автомати, що знаходились в гральному залі під час перевірки, виробляються ЗАТ Корпорація ІгроСервіс. В них відсутнє обладнання для прийому готівкових коштів у зв'язку з відсутністю в Україні фіскальних блоків для гральних автоматів, що внесені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.
Представник податкового органу зазначає, що вимога ДПІ, яка стосується гральних автоматів, базується на аналізі діючого законодавства стосовно організації та діяльності гральних закладів.
Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що чинним законодавством не передбачено порядок застосування фіскальних блоків для гральних автоматів.
Крім того слід зазначити, що статтею17 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугпередбачені підстави відповідальності суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), у вигляді штрафних санкцій у разі проведення: розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій; у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання операції або проведення її без використання розрахункової книжки.
Матеріали справи не містять жодної з вище перелічених підстав для застосування до ТОВ Ігросервіс-Восток штрафних (фінансових) санкцій.
Зазначена позиція колегії суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду узгоджується з позицією колегії ВАСУ, викладеній в судовому рішенні касаційної інстанції К/С № -14081/09.
На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та виніс рішення із додержанням норм матеріального та процесуального права, що не дає підстав для задоволення апеляційної скарги.
Керуючись ст. ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя, м. Запоріжжя на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 17.03.2009 року у справі №2а-1324/09/0870 залишити без задоволення.
Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 17.03.2009 року у справі №2а-1324/09/0870 –без змін.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України та підлягає оскарженню відповідно до ст. 212 КАС України.
Ухвалу виготовлено у повному обсязі 03.11.2009 року
Головуючий суддя: Н.А. Бишевська
Судді: І.Ю. Добродняк
А.О. Коршун