29.08.2018 Справа № 756/10881/18
Справа № 756/10881/18
Провадження № 1-кс/756/2202/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2018 року м.Київ
Слідчий суддя Оболонського районного суду міста Києва ОСОБА_1
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
з участю заявника ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Оболонського районного суду міста Києва скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_3 , який у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12018100050002228 від 23.03.2018 р. за ч.1 ст.382 КК України має статус потерпілого, звернувся до суду із скаргою на бездіяльність слідчого Оболонського УП ГУ НП в м.Києві ОСОБА_4 з вимогою визнати незаконною бездіяльність щодо розгляду його клопотання від 16 серпня 2018 року, та зобов`язати слідчого розглянути це клопотання у встановлений законом термін з наданням відповідної постанови. Вимоги скарги обґрунтовуються тим, що 17.08.2018 р. потерпілий ОСОБА_3 звернувся до слідчого із зазначеним клопотанням, проте в порушення вимог ст.220 КПК України будь-якої відповіді не отримав.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_3 повністю підтримав вимоги скарги та з викладених у ній підстав просив суд її задовольнити, пояснив, що відповіді на клопотання не отримав і на момент розгляду скарги, відомості про проведення слідчим ініційованих ним слідчих та процесуальних дій у заявника відсутні.
Слідчий Оболонського УП ГУ НП в м.Києві ОСОБА_4 до суду не з`явився, належним чином повідомлявся про дату та час її розгляду. На підставі ч.3 ст.306 КПК України суд прийшов до висновку про можливість розгляду скарги у відсутності слідчого, бездіяльність якого оскаржується.
Судом встановлено, що 17.08.2018 р. потерпілий у кримінальному провадженні №12018100050002228 від 23.03.2018 р. ОСОБА_3 звернувся до слідчого Оболонського УП ГУ НП в м.Києві ОСОБА_4 з письмовим клопотанням, зареєстрованим того ж дня у підрозділі Оболонського УП ГУ НП в м.Києві за № 1/18-38-54. Як вбачається із змісту дослідженої судом копії цього клопотання потерпілого, останній ініціював перед слідчим проведення ряду слідчих та процесуальних дій, у тому числі допиту свідків та витребування в порядку ст.93 КПК України документів, що мають значення для повного, всебічного і об`єктивного дослідження усіх обставин кримінального правопорушення.
Відповідно до ст.220 КПК України, клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов`язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав. Про результати розгляду клопотання повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову в задоволенні клопотання виноситься вмотивована постанова, копія якої вручається особі, яка заявила клопотання, а у разі неможливості вручення з об`єктивних причин - надсилається їй.
Заявлене потерпілим ОСОБА_3 вищезазначене клопотання є клопотанням про вчинення слідчим процесуальних дій, а тому, відповідно до приписів ст.220 КПК України, слідчий зобов`язаний був у триденний строк розглянути дане клопотання та вчинити передбачені цією нормою процесуальні дії залежно від змісту прийнятого за клопотанням рішення.
Разом з тим, із змісту скарги, пояснень заявника в судовому засіданні вбачається і слідчим не спростовано, що вищезазначених дій за результатами розгляду клопотання ОСОБА_3 від 17.08.2018 р. слідчий не вчинив. За таких обставин слідчий суддя вбачає підстави для задоволення скарги та зобов`язання слідчого розглянути клопотання потерпілого в порядку, встановленому ст.220 КПК України.
Разом з тим, частиною 2 ст.307 КПК України під час розгляду скарг на дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, не передбачено прийняття слідчим суддею рішення про визнання незаконною бездіяльності слідчого, а тому будь-які підстави для задоволення цієї вимоги скарги ОСОБА_3 відсутні.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.220, 306-307, 309 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в :
Скаргу ОСОБА_3 задовольнити частково.
Зобов`язати слідчого Оболонського УП ГУ НП в м.Києві ОСОБА_4 розглянути клопотання від 17 серпня 2018 року ОСОБА_3 , потерпілого у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018100050002228 від 23.03.2018 р. відповідно до вимог ст.220 КПК України.
У задоволенні іншої вимоги скарги відмовити у зв`язку з безпідставністю.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
- Номер: 1-кс/756/2202/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 756/10881/18
- Суд: Оболонський районний суд міста Києва
- Суддя: Демчина Т.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.08.2018
- Дата етапу: 27.08.2018
- Номер: 1-кс/756/1534/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 756/10881/18
- Суд: Оболонський районний суд міста Києва
- Суддя: Демчина Т.Ю.
- Результати справи: зобов`язано вчинити певну дію
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.06.2018
- Дата етапу: 06.07.2018