Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #73442110

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 758/12579/14-а


УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху


27 серпня 2018 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Василенко Я.М., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на постанову Подільського районного суду м. Києва від 25.05.2015 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду першої інстанції з позовом, в якому просила:

- визнати незаконними дії управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва щодо застосування під час нарахування та перерахунку пенсій ОСОБА_1 за період з 18.07.2008 до моменту винесення рішення у справі положень бюджетних законів, а також підзаконних нормативно-правових актів, якими у порушення та розріз встановлених Конституцією і Законами України вимог і норм, визначено розміри пенсій для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, менші, ніж передбачено ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для відповідної категорії громадян;

- визнати бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва щодо нарахування, перерахунку та виплати ОСОБА_1 недоотриманих сум додаткової пенсії, передбаченої ст. 49, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за період з 18.07. 2008 і до моменту винесення рішення у справі - протиправною;

- зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва зробити нарахування, перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії на підставі, у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції Законів № 2001, № 230/96, № 231 та пов'язаними із ними Законами, а саме: додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 30 процентів мінімальної пенсії за віком за період з 18.07.2008 до моменту винесення рішення у справі, де розмір пенсії за віком визначається у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого законом, враховуючи вимоги ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за якими розмір пенсій збільшується у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, - без урахування приписів бюджетних законів, а також підзаконних нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, якими визначено розміри пенсій для осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, відмінні від законодавчо встановлених;

- стягнути з управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва в порядку негайного виконання, передбаченого ст. 256 КАС України, боргову суму за пенсійними виплатами, що виникла за весь період невиконання вимог законів України щодо нарахування та перерахунку пенсії ОСОБА_1, передбаченої ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Постановою Окружного Подільського районного суду м. Києва від 25.05.2015 позов задоволено частково.

Не погоджуючись з постановою Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві звернулось із апеляційною скаргою, в якій воно просить скасувати оскаржувану постанову, як таку, що постановлена із порушенням норм матеріального і процесуального права, та ухвалити нову постанову, якою у задоволенні позову відмовити.

Згідно з п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Всупереч вимог п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України апелянтом подано апеляційну скаргу, однак, не додано документ, що підтверджує сплату судового збору за подачу апеляційної скарги та не надано доказів, які б підтверджували наявність правових підстав для його звільнення від сплати судового збору.

В свою чергу, суд зазначає, що правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VІ.

Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції на момент подання позову від 19.09.2013 № 590-VII, який набрав чинності 23.10.2013) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; немайнового характеру 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

З 15.12.2017 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 03.10.2017 № 2147-VIII, яким внесено зміни до Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI.

Згідно з п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції від 03.10.2017 № 2147-VIII, яка набрала чинності 15.12.2017) ставка судового збору встановлюється в таких розмірах, зокрема: за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції на момент подання позову від 19.09.2013 № 590-VII, який набрав чинності 23.10.2013) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2014 відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» становив 1 218 грн.

З позовної заяви позивача вбачається, що позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру (визнати незаконними дії управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва щодо застосування під час нарахування та перерахунку пенсій ОСОБА_1 за період з 18.07.2008 до моменту винесення рішення у справі положень бюджетних законів, а також підзаконних нормативно-правових актів, якими у порушення та розріз встановлених Конституцією і Законами України вимог і норм, визначено розміри пенсій для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, менші, ніж передбачено ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для відповідної категорії громадян, визнати бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва щодо нарахування, перерахунку та виплати ОСОБА_1 недоотриманих сум додаткової пенсії, передбаченої ст. 49, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за період з 18.07. 2008 і до моменту винесення рішення у справі - протиправною, зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва зробити нарахування, перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії на підставі, у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції Законів № 2001, № 230/96, № 231 та пов'язаними із ними Законами, а саме: додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 30 процентів мінімальної пенсії за віком за період з 18.07.2008 до моменту винесення рішення у справі, де розмір пенсії за віком визначається у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого законом, враховуючи вимоги ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за якими розмір пенсій збільшується у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, - без урахування приписів бюджетних законів, а також підзаконних нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, якими визначено розміри пенсій для осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, відмінні від законодавчо встановлених, стягнути з управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва в порядку негайного виконання, передбаченого ст. 256 КАС України, боргову суму за пенсійними виплатами, що виникла за весь період невиконання вимог законів України щодо нарахування та перерахунку пенсії ОСОБА_1, передбаченої ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»)

Отже, ставка судового збору за подачу позову становить 73, 08 грн. (1 218, 00 грн. х 0,06 р.м.з.п.).

Таким чином, у відповідності до п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції від 03.10.2017 № 2147-VIII, яка набрала чинності 15.12.2017) Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві потрібно сплатити судовий збір за подачу апеляційної скарги у розмірі 109, 62 грн. (73, 08 грн. х 150 %).

Реквізити Київського апеляційного адміністративного суду для сплати судового збору за подання апеляційних скарг: отримувач - УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) - 38004897; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку (МФО) - 899998; номер рахунка - 34312206081055; код класифікації доходів бюджету - 22030101.

Отже, Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві протягом семи днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху належить звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про усунення недоліків та направити таку заяву на адресу Київського апеляційного адміністративного суду з додаванням доказів (оригіналів), що підтверджують сплату апелянтом судового збору за подачу апеляційної скарги в розмірі 109, 62 грн. або докази, які б підтверджували наявність правових підстав для звільнення його від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 169, 296, 298, 321, 325, 328 КАС України, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на постанову Подільського районного суду м. Києва від 25.05.2015 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва про бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві строк для усунення недоліків апеляційної скарги - сім днів з дня отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в касаційному порядку.


Суддя: Василенко Я.М.






































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація