Справа № 2-4375\09
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 грудня 2009 року м.Харків
Червонозаводський районний суд міста Харкова у складі:
головуючого судді – Шелест І.М.
при секретарі - Штода А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності
в с т а н о в и в :
Позивач звернулася до суду з позовом, в якому просила визнати за нею право власності на нежитлову будівлю літ. «Д-1», загальною площею 52,2 кв.м., що розташована за адресою: м.Харків, вулиця Київська, б. № 17, посилаючись на те, що їй згідно Договору купівлі-продажу від 03.07.1997р. на праві власності за вказаною адресою належить нежитлова будівля літ. «А-1», загальною площею 160,2 кв.м. Позивачем самовільно та за власні кошти була збудована нежитлова будівля літ. «Д-1», площею 52,2 кв.м., оскільки вказана вище будівля являється самочинними, ОСОБА_1 просила визнати за нею на дані будівлі право власності.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити.
Відповідач – Харківська міська рада , будучи сповіщеною про час та місце розгляду справи належним чином та своєчасно, до судового засідання не з`явилася, подав до суду заяву, в якій проти позову заперечував.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи із наступного.
Судом безспірно встановлено, що нежитлова будівля літ. «А-1», що розташована по вулиці Київській, № 17 в місті Харкові, належить на праві власності ОСОБА_1 на підставі Договору купівлі-продажу, посвідченого Харківською товарною біржою, р.№ Н6-177 від 03 липня 1997 року (а.с. 5).
Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1, використовуючи своє право власника та, у зв”язку з побутовою необхідністю, за власні кошти самочинно збудувала нежитлову будівлю літ. «Д-1», загальною площею 52,2 кв.м.
Зазначене підтверджується даними, що містяться у технічному паспорті, виконаному Комунальним Підприємством „Харківське міське бюро технічної інвентаризації” (а.с. 6-10).
Відповідно до ч. 2 ст. 331 ЦК України право власності на новостворене майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Згідно зі ст. 376 ч. 5 ЦК України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Як вбачається з Технічного заключення про стан будівельних конструкцій самовільно збудованої нежитлової будівлі по вулиці Київській, № 17 в місті Харкові, подальша експлуатація зазначеної будівлі визнана можливою. Всі основні будівельні конструкції обстеженої будівлі не мають видимих ознак деформації, знаходяться в задовільному технічному стані, що забезпечує несущу можливість, яка достатня для їх подальшої експлуатації (а.с. 11-23).
Крім того, збудована нежитлова будівля літ. «Д-1», відповідає санітарно-епідеміологічним та пожежним вимогам, що підтверджується висновками Червонозаводського районного відділу ГУ МНС України в Харківській області № 580\1176 від 10.08.2009р., Червонозаводської районної санітарно-епідеміологічної станції № 1200-3.1 від 16.09.2009р. (а.с. 24-25).
При таких обставинах, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 321, 328, 331, 376 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на нежитлову будівлю літ. «Д-1», загальною площею 52,2 кв.м., що розташована за адресою: місто Харків, вулиця Київська, б. № 17.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через районний суд, з направленням копії апеляційної скарги апелянтом до апеляційного суду Харківської області, або в порядку, встановленому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя І.М. Шелест