КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАКІЇВКИ
ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2-1643/09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2009 року м. Макіївка
Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області в складі
головуючий суддя Єжов В.А.
при секретарі Кулаковській О.Ю.
за участю
представника позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в місті Макіївці цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” в особі структурної одиниці “Макіївський об’єднаний район електричних мереж” до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за використану електричну енергію, відшкодування збитків,
В С Т А Н О В И В:
26 жовтня 2009 р. відкрите акціонерне товариство “Донецькобленерго”, в особі структурної одиниці “Макіївський об’єднаний район електричних мереж” (далі - ВАТ ”Донецькобленерго”) звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за використану електричну енергію, мотивуючи вимоги тим , що відповідач внаслідок порушення правил використання електричної енергії завдав шкоди підприємству.
В судовому засіданні представник ВАТ ”Донецькобленерго” ОСОБА_3, яка діє на підставі довіреності юридичної особи, підтримала позовні вимоги, на обґрунтування яких зазначила, що ОСОБА_2 проживає в квартирі № 3 будинку № 46, розташованому по вулиці Котляревського у м. Макіївці, і є споживачем електроенергії. Н арахування оплати за використану електричну енергію позивачем виконувалось відповідно з Правилами використання електричної енергії для населення. Відповідач отримує послуги з постачання електричної енергії, але їх не сплачує, внаслідок чого заборгованість за період з 16 січня 2001 року по 8 вересня 2009 року становить 697,75 грн.
Крім того, 8 вересня 2009 року під час перевірки представниками ВАТ ”Донецькобленерго” було виявлено факт використання електроенергії шляхом самовільного підключення до електричних мереж поза прибору обліку, тобто абонентом була використана, але не врахована та не сплачена електрична енергія, про що був складений відповідний акт № 099969 від 08.09.2009 року. На підставі складеного акту споживачу була нарахована сума збитків в розмірі 1208,41 грн., яку відповідач відмовляється добровільно відшкодувати.
Посилаючись на наведені обставини, представник позивача просить суд стягнути з ОСОБА_2 на користь підприємства: заборгованість по оплаті за використану електричну енергію в сумі 697,75 грн.; суму відшкодування матеріальної шкоди в розмірі 1208,41 грн. за актом № 099969 від 08.09.2009 р., а разом – 1906,16 грн.
Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав повністю та пояснив, що у зв’язку із скрутним матеріальним становищем не має можливості внести плату за спожиту та не обліковану електричну енергію.
Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши письмові докази, перевіривши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог (ст. 11 ЦПК України) суд встановив наступне.
З наданих суду матеріалів убачається, що ОСОБА_2 отримує послуги з постачання електричної енергії за адресою: АДРЕСА_1, особовий рахунок № 7-26-39.
8 січня 2009 року контролерами ВАТ ”Донецькобленерго” складений акт про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 099969 відносно ОСОБА_2 за фактом використання електроенергії шляхом самовільного підключення до електричних мереж поза прибором обліку.
На підставі вищевказаного акту комісією ВАТ ”Донецькобленерго” нараховане відшкодування збитків в розмірі 1208,41 грн.
Положеннями ст. 27 Закону України від 16 жовтня 1997 року № 575/ 97 –ВР “Про електроенергетику” (з відповідними змінами) визначено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Одним з правопорушень в електроенергетиці є пошкодження приладів обліку.
Відповідно до п. 53 Правил користування електричною енергією для населення (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357) у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.
Як убачається з акту про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 099969 від 08.09.2009 року, в ньому є підпис споживача, а також він підписаний представниками енергопостачальника – Абдулкаримовою, Дорофєєвим, Синяговською.
За таких обставин суд приходить до висновку, що контролери діяли в межах своїх повноважень і акт складений відповідно до вимог законодавства.
Пунктом 53 Правил використання електричною енергією для населення визначено, що на підставі акта енергопостачальник має право визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. Розмір завданих збитків розраховується відповідно до акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.
Суд визнає правильним представлений ВАТ “Донецькобленерго” розрахунок суми збитків, який відповідає встановленій методиці і передбаченим діючими нормативними актами тарифам і не заперечується відповідачем.
Як вбачається з наданої суду інформації ВАТ “Донецькобленерго”, плата за спожиту електричну енергію відповідачем не провадиться, у зв’язку з чим сума заборгованості станом на 8 вересня 2009 року склала 697,75 грн., яка дотепер не сплачена ВАТ “Донецькобленерго” забезпечувало безперервне постачання споживачу електричної енергії, що фактично не заперечується відповідачем. Претензій від споживача щодо якості наданих послуг не надходило.
Суд визнає правильним представлений ВАТ “Донецькобленерго” розрахунок суми заборгованості за спожиту електричну енергію, який відповідає передбаченим діючими нормативними актами тарифам і не заперечується відповідачем.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані в силу вимог ст. 60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд вважає, що відповідач належним чином і в односторонньому порядку не виконує вимоги встановлені “ Правилами використання електричної енергії для населення ”, внаслідок чого з його вини утворилась заборгованість по оплаті за використану електричну енергію в розмірі 697,75 грн. і нараховані суми збитків – 1208,41 грн., які підлягають стягненню з відповідача на користь ВАТ “Донецькобленерго”.
Відповідно до вимог статті 82 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Згідно платіжного доручення, позивачем при подачі позовної заяви сплачені кошти на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 30 грн., які підлягають стягненню з відповідача на його користь.
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України, у зв’язку зі звільненням позивача від сплати судового збору, він підлягає стягненню з відповідача на користь держави у розмірі 51 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 60, 88, 212, 214, 215 Цивільного процесуального кодексу України, ст.27 Закону України від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР “Про електроенергетику”, п. 53 Правил користування електричною енергією для населення (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357), суд
ВИРІШИВ:
Позов ВАТ “Донецькобленерго” задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь відкритого акціонерного товариства “Донецькобленерго” в особі структурної одиниці “Макіївський об’єднаний район електричних мереж” на р/р 260363011372 ДОУ ВАТ держ. Ощадбанк України, МФО 335106, код ОКПО 35151993. Т/с 26004301535689 в філіалі Ц- Міського ПІБ в м. Макіївка, Донецької області, МФО 334516, ОКПО 35151993, № рег. свідоцтва 05992807, Ін. № 001312605035, заборгованість по оплаті за використану електричну енергію в розмірі 697,75 грн., нараховану суму збитків – 1208,41 грн., а також судовий збір - 51 грн., і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 30 грн., а всього в сумі 1987,16 грн.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви на апеляційне оскарження.
Суддя
- Номер: 6/751/615/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1643/09
- Суд: Новозаводський районний суд м. Чернігова
- Суддя: Єжов Віктор Анатолійович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.11.2021
- Дата етапу: 04.11.2021