Справа № 2 - 4236/ 2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 грудня 2009 року Євпаторійський міський суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді Макарчук В.О.
при секретарі Пакула М.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Євпаторії цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради, ОСОБА_3 підприємства «Житловик-2» про визнання права власності,
В С Т А Н О В И В
ОСОБА_1 звернулася до Євпаторійського міського суду з позовом до ОСОБА_2 міської ради, ОСОБА_3 підприємства «Житловик-2» про визнання права власності. Позовні вимоги мотивує тим, що їй на підставі свідоцтва про право власності від 2 березня 2007 року належить квартира АДРЕСА_1, до якої примикає гараж літ. «Г». Оскільки за рішенням Євпаторійського міського суду від 30 квітня 2008 року вона користується та володіє гаражем літ. «Г», що примикає до її квартири АДРЕСА_2, просить визнати на нього право власності.
У судовому засіданні представник позивача позивні вимоги підтримав.
Представник відповідача ОСОБА_2 міської ради просила винести рішення не розсуд суду.
Представник відповідача ОСОБА_3 підприємства «Житловик-2» у судове засідання не з’явився. Про день, час та місце розгляду справи сповіщався належним чином, причин неявки суду не повідомив. Суд вважає можливим розглянути справу у його відсутність на підставі наданих доказів.
Вислухавши доводи учасників процесу, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що на підставі свідоцтва про право власності на житло від 2 березня 2007 року ОСОБА_1 належить квартира АДРЕСА_1. Рішенням Євпаторійського міського суду від 30 квітня 2008 року за нею було визнано право користування та володіння нежилими приміщеннями: сараєм літ. «С» та гаражем літ. «Г», що примикають до її квартири АДРЕСА_2.
Ст. 328 ЦК України визначено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 331 ЦК України якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
В силу ст. 182 ч. 1 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
Згідно зі ст. 18 Закону України «Про основи містобудування» закінчені будівництвом об’єкти підлягають прийняттю в експлуатацію в порядку, встановленому
Кабінетом Міністрів України. Експлуатація не прийнятих у встановленому законодавством порядку об’єктів забороняється. Приняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів за ст. 30-1 Закону України «Про планування і забудову територій» здійснюється приймальними комісіями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Приняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, як визначено ч. 2 п. 1 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2004 року № 1243, полягає у підтверджені державними приймальними комісіями готовності до експлуатації об’єктів будівництва, реконструкції, реставрації капітального ремонту будівель і споруд, транспортних магістралей, окремих черг пускових комплексів, їх інженерно-технічного оснащення відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації, нормативних вимог, вихідних даних на проектування.
На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 заявлені безпідставно, оскільки діючим законодавством встановлено відповідний порядок набуття права власності, вирішення спірних питань, пов’язаних з містобудування, відповідно до ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування» входить до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
Керуючись ст. 328, 331 ЦК України, ст. ст. 14, 18 Закону України «Про основи містобудування», ст. 30-1 Закону України «Про планування і забудову територій», ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради, ОСОБА_3 підприємства «Житловик-2» про визнання права власності - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду АР Крим через Євпаторійський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Макарчук В.О.