Судове рішення #7351224

Справа № 2-718/2009 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

29 грудня 2009  року.                      Сквирський районний суд Київської області у складі:

    головуючого судді - Клочко В.М.

    при секретарі судових засідань – ОСОБА_1        

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сквира Київської області справу за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю „Гео-Сервіс-Плюс” щодо спонукання виконавця на виконання робіт передбачених договором та відшкодування моральної (немайнової) шкоди,  -

встановив:

Позивач звернувся до Сквирського районного суду Київської області із позовною заявою в якій просить зобов’язати ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс” виконати умови договору від 30.03.2009 року на землевпорядні роботи, щодо виконання робіт  технічної документації земельних ділянок у приватну власність для житлового будинку і ведення селянського господарства у м. Сквира по вул. Островського, 45 у м. Сквира Київської області  та стягнути на його користь грошові кошти в сумі 200 грн. за завдану моральну шкоду посилаючись на те, що йому на праві приватної власності належить житловий  будинок за № 45 по вул. Островського у м. Сквира Київської області.

Згідно рішення Сквирської міської ради Київської області від 23.12.2005 року, йому надано дозвіл на виготовлення технічної документації зі складання державних актів на право власності на земельні ділянки для обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд розміром 0,10 га та ведення особистого селянського господарства розміром 0,05 га по вул. Островського, 45 у м. Сквира Київської області.

З метою виготовлення технічної документації на земельну ділянку він 30.03.2009 року заключив договір із землевпорядною організацією, а саме ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс” про проведення землевпорядних робіт.

Відповідно до п.1.1. зазначеного договору ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс” зобов’язувалось виконати з дотриманням вимог чинного законодавства наступні роботи, а саме складання технічної документації земельних ділянок у приватну власність  для житлового будинку і ведення селянського господарства.

Також, між ним та сусідкою, яка мешкає у житловому будинку за № 47 по                        вул. Островського у м. Сквира Київської області тривалий час існує земельний спір, щодо меж їх земельних ділянок. Сусідка порушуючи план забудови земельної ділянки, збудувала житловий будинок, який  значно більший у розмірі ніж передбачено планом. В результаті чого під’їзд до її житлового будинку значно звузився і вона з метою розширення проїзду самовільно без його згоди встановила паркан на його частині земельної ділянки. Він в свою чергу також встановив паркан на відстані близько 1 м. від паркану сусідки.

Згідно плану забудови земельних ділянок складеного Білоцерківським міжміським бюро технічної інвентаризації 25.01.2001 року, ширина його земельної ділянки з фронтальної сторони повинна становити 24 м, а на даний час становить близько 21-го метра.

При виїзді на його присадибну земельну ділянку  спеціалістів ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс” він вказав останнім, щоб останні провели обміри земельної ділянки відповідно до плану забудови складеного спеціалістом Білоцерківського міжміського бюро технічної інвентаризації 25.01.2001 року, останні відповіли відмовою і взагалі відмовились проводити обміри його присадибної земельної ділянки.

В результаті безпідставної відмови ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс” виконати умови договору йому було завдано також моральної шкоди, яка виразилась у нервовому потрясінні та хвилюванні.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі посилаючись на наведені вище обставини.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги позивача не визнав в повному обсязі посилаючись на те, що ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс” є організацією, яка має ліцензію на проведення землевпорядних робіт.

Весною 2009 року до них у Білоцерківський структурний підрозділ звернувся ОСОБА_2 із замовленням розробити  технічну документацію зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку, яка розташована у м. Сквира Київської області по вул. Островського, 45.

Приймаючи до уваги те, що у ОСОБА_2 були первинні документи, які надають право на виготовлення технічної документації, а саме : паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, право власності на житловий будинок та рішення органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність то 30.03.2009 року з ОСОБА_2 було укладено договір про проведення землевпорядних робіт.

Вартість пошукових робіт, зважаючи на похилий вік замовника склала 500 грн. тобто фактичні витрати пов’язані з виїздом спеціаліста на місцевість для проведення кадастрової зйомки.

27.05.2009 року спеціалісти ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс”, а саме геодезисти, виїхали з   м. Києва у м. Сквира Київської області на службовому автомобілі з необхідним устаткуванням для проведення обмірів присадибної земельної ділянки ОСОБА_2.

Виїздом на місцевість було встановлено, що межі земельної ділянки ОСОБА_2, яка розташована у м. Сквира Київської області по вул. Островського, 45 мають чітко виражену межу по дерев’яні огорожі. Незважаючи на це ОСОБА_2 вимагав провести обміри його присадибної земельної ділянки з урахуванням частини сусідньої земельної ділянки  мотивуючи це тим, що сусіди самовільно захопили частину його земельної ділянки. На пояснення представника ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс”, що він самовільно не має права порушувати межі земельних ділянок, ОСОБА_2 від послуг ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс” відмовився.

Зважаючи на те, що розробити технічну документацію зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку не представилось можливим з причин незалежних від ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс” то відповідно до п.3.5 договору про проведення землевпорядних робіт від 30.03.2009 ОСОБА_2 було повернуто грошові кошти в сумі 500 грн., через відділення Ощадбанку.

Судом встановлено, що згідно рішення Сквирської міської ради Київської області від 23.12.2005 року ОСОБА_2 надано дозвіл на виготовлення технічної документації зі складання державних актів на право власності на земельні ділянки для обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд розміром 0,10 га та ведення особистого селянського господарства розміром 0,05 га по вул. Островського, 45 у м. Сквира Київської області.

30.03.2009 між ОСОБА_2 з однієї сторони, як замовником та ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс”, як виконавцем було укладено договір про проведення землевпорядних робіт.

Відповідно до п.1.1 зазначеного договору ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс” зобов’язувалось виготовити з дотриманням вимог чинного законодавства   технічну документацію зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку, яка належить ОСОБА_2 і розташована у м. Сквира Київської області по вул. Островського, 45.

Відповідно до п.3.5 договору у разі неможливості виконання своїх обов’язків перед замовником за договором з приводу причин незалежних від виконавця, виконавець повертає кошти які отримав згідно п.2.1..

ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс” до виконання робіт не приступило у зв’язку з відсутністю меж між домоволодінням ОСОБА_2, яке розташоване по вул. Островського, 45 та суміжним домоволодінням за № 47 по вул. Островського,  у м. Сквира Київської області.

Листом ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс” повідомило ОСОБА_2 про розірвання договору про проведення землевпорядних робіт від 30.03.2009 року.

Відповідно до ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно з ч. 3 ст. 651 ЦК України у разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

  Згідно з ч. 3 ст. 651 ЦК України у разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

Згідно з ст. 654 ЦК України зміна або розірвання договору вичиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Відповідно до ст. 907 ЦК України договір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах, встановлених цим Кодексом, іншим законом або за домовленістю сторін.

Порядок і наслідки розірвання договору про надання послуг визначаються домовленістю сторін або законом.

Таким чином суд приходить до висновку, що договір про  проведення землевпорядних робіт від 30.03.2009 року укладений між ОСОБА_2 то ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс” є розірваним з моменту надходження листа про розірвання зазначеного договору, оскільки це не суперечить нормам закону та умовам договору, а отже позов ОСОБА_2 в частині зобов’язати виконати  ТОВ „Гео-Сервіс-Плюс”  землевпорядні роботи передбачених договором є необґрунтованим і задоволенню не підлягає.

Моральну шкоду розуміють як втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 1167 ЦК моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, тобто заподіяна моральна шкода відшкодовується тій фізичній чи юридичній особі, права якої були безпосередньо порушені протиправними діями (бездіяльністю) інших осіб.

При відшкодуванні моральної шкоди необхідно з'ясовувати, чим підтверджується факт заподіяння позивачеві моральних страждань, а також в якій матеріальній формі позивач оцінює заподіяну йому шкоду та чим він при цьому керується.

Згідно з п. 5 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 р. N 4 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" при вирішенні спору про відшкодування моральної (немайнової) шкоди обов'язковому з'ясуванню підлягає наявність такої шкоди.

Під час розгляду справи позивач не довів факту заподіяння йому моральної шкоди, крім того відшкодування моральної шкоди за договірними зобов’язаннями не допускається крім випадків коли це встановлено договором.

Керуючись ст.ст. 5,10,57,61,79,88,131,212-215,218 Цивільно процесуального кодексу України, ст.ст. 651,654,901,907 Цивільного кодексу України , -

вирішив:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю „Гео-Сервіс-Плюс” щодо спонукання виконавця на виконання робіт передбачених договором та відшкодування моральної (немайнової) шкоди відмовити в повному обсязі.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Сквирський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

          Суддя :

Справа № 2-381/2009 р.

   

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

12 червня 2009  року.                           Сквирський районний суд Київської області у складі:

    головуючого судді - Клочко В.М.

    при секретарі – Сарсенгалієвій Л.В.        

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сквира Київської області справу за позовом Закритого акціонерного товариства „А.Е.С. Київобленерго” в особі Сквирського районного підрозділу до ОСОБА_3 про відшкодування збитків за використану електричну енергію,  -

Керуючись ст.ст. 5,10,57,61,79,88,131,212-215,218 Цивільно процесуального кодексу України, ст. 1 166 Цивільного кодексу України , -

вирішив:

Стягнути з ОСОБА_3, жительки с. Кривошиїнці Сквирського району Київської області, вул. Сквирська, буд № 95  на користь Закритого акціонерного товариства „А.Е.С. Київобленерго” в особі Сквирського районного підрозділу матеріальну шкоду в розмірі 459 (чотириста п’ятдесят дев’ять) грн.. 58 (п’ятдесят вісім) коп...

Стягнути з ОСОБА_3  на користь  Закритого акціонерного товариства „А.Е.С. Київобленерго” в особі Сквирського районного підрозділу судові витрати в сумі 81 (вісімдесят одна)грн..

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Сквирський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя (підпис)                                                              Рішення суду від 12.06.2009 року

                                                                                        набрало законної сили _____06.2009 року

Згідно з оригіналом.                                                     Оригінал рішення зберігається

                                                                                        в справі № 2-381/2008

Суддя :                                                                                                   Суддя :

Секретар :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація