Судове рішення #735217
УХВАЛА

УХВАЛА

Іменем України

7 березня 2007 року                                                                                       м. Ужгород

Апеляційний суд Закарпатської області в складі

головуючої                                         судді ДОРЧИНЕЦЬ С.Г.

суддів                                                  КОНДОРА Р.Ю., ЯВАНЦЯ П.М.

за участю прокурора                          БІЛЬЦЯ В.М.

апелянта                                             ОСОБА_1.

розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали за апеляцією ОСОБА_1. на постанову Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 21 верес­ня 2006 p., якою скасовано звільнення від відбування покарання з випробуванням щодо

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України,

та направлено його для відбуття покарання у вигляді 4-х років позбавлення волі, призначеного вироком Мукачівського міськрайонного суду від 03.10.2005 р. за ст. 186 ч. 2 КК України.

Постановою Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 21.09.2006 р. задоволено подання ст. інспектора кримінально-виконавчої інспекції м. Мукачева ДДУПВП в Закарпатській області Плеші В.В. та скасовано звільнення від відбування покарання з випробуванням щодо ОСОБА_2., якого направлено для відбуття покарання у вигляді 4-х років позбавлення волі, призначеного виро­ком Мукачівського міськрайонного суду від 03.10.2005 р. за ст. 186 ч. 2 КК Украї­ни. Постанова мотивована тим, що ОСОБА_2. знаючи про встановлення для нього днів явки на реєстрацію до КВІ м. Мукачева, не виконував покладені на нього обов'язки і, незважаючи на попередню відмову в задоволенні аналогічного подан­ня КВІ та на попередження про відповідальність, тричі в червні, липні та вересні 2006 р. не з'являвся на таку реєстрацію.

Мати ОСОБА_2. - ОСОБА_1. в апеляції, що надійшла до суду 05.01.2007 p., порушує питання про поновлення строку на подання апеляції та скасування по­станови суду. Вказує, що її син після засудження не міг влаштуватися на роботу, тому підробляв у людей в с Яблуново і за браком коштів не міг часто їздити в м. Мукачево. Про затримання сина вона дізналася лише 20.12.2006 р.

Постановою Мукачівського міськрайонного суду від 31 січня 2007 р. клопо­тання ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови цього суду ^

тання про прийняття даного клопотання про поновлення строків на-апеляційне оскарження та апеляційної скарги".

Засуджений ОСОБА_2. постанову суду не оскаржує.

Справа № 11-208/07                                                 

Головуюча у 1-й інстанції КУРОПЯТНИК О.М.

Доповідач КОНДОР Р. Ю.

 

У зв'язку з необхідністю з'ясування в судовому засіданні питання щодо пов­

новажень ОСОБА_1. здійснювати захист ОСОБА_2., апеляцію було внесено на

апеляційний розгляд.    

ОСОБА_2. на час апеляційного розгляду етапований для відбування пока­рання.

Заслухавши доповідь судді, промови: апелянта ОСОБА_1., яка підтримала апеляцію, вважає постанову суду несправедливою, проте, пояснила, що подачу даної апеляції з сином не погоджувала; прокурора Більця В.М., який вважає, що підстав для вирішення апеляції по суті немає, оскільки апелянт не має відповід­них повноважень, і, крім того, не вирішене питання про відновлення процесуаль­ного строку, обговоривши доводи сторін, перевіривши матеріали справи, суд при­ходить до наступного.

Вирок оскаржено матір'ю засудженого ОСОБА_1.

Відповідно до ст. 44 КПК України, близький родич засудженого може бути допущений в якості його захисника, процесуальне рішення про це приймається, зокрема, судом.

Однак, питання про допуск даного захисника судом першої інстанції з учас­тю заінтересованої ув'язненої особи ОСОБА_2. - не було з'ясоване, останній в судові засідання після надходження апеляції не викликався.

Апеляція подана одночасно з клопотанням про відновлення строку на апе­ляційне оскарження постанови, вирішення якого належить до компетенції суду першої інстанції, однак, ним не вирішене.

Отже, процесуальний порядок вирішення питання про допуск захисника су­дом першої інстанції не дотриманий, тому на даний час неможливо вирішити й пи­тання щодо руху апеляції. Кримінально-процесуальним законом не передбачене право суду першої інстанції направляти до апеляційної інстанції клопотання апе­лянта про поновлення строку на апеляційне оскарження та апеляційної скарги для вирішення питання про можливість їх прийняття.

Відповідно до ст. 348 п. 1, ст. 353 КПК України, у разі подання захисником апеляції з пропуском встановленого ст. 349 КПК України строку та у випадку наяв­ності клопотання про його відновлення, таке вирішується судом першої інстанції.

За таких обставин, суду першої інстанції слід з участю заінтересованих осіб вирішити питання про повноваження захисника та з урахуванням встановленого -вирішити питання про рух апеляції.

Невиконання цих вимог закону перешкоджає апеляційному розгляду спра­ви, тому постанову суду слід скасувати, а матеріали повернути до суду першої ін­станції для виконання вимог ст.ст. 348, 353, 354 КПК України.

Керуючись ст.ст. 359, 365, 366 КПК України, -

ухвалив:

Постанову Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 31 січня 2007 р. - скасувати. Матеріали за апеляцією ОСОБА_1. на постанову Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 21 вересня 2006 р. повернути до суду першої інстанції для виконання вимог ст.ст. 348, 353^ 354 КПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація