Справа № 3-196/2010
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2010 року м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Розинко В.М.
при секретарі - Примак Т.В.
з участю прокурора - Максиміхина Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 1 ч. 2 п. ”а” Закону України „Про боротьбу з корупцією”
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 Російської Федерації, українця, громадянина України, оперуповноваженого сектору карного розшуку Чернігівського районного відділу УМВС України в Чернігівській області, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, -
в с т а н о в и в :
12.06.2009 р. старшим уповноваженим з особливо важливих справ 25 відділу внутрішньої безпеки СВБ ГУБОЗ МВС України в Чернігівській області складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 1 ч. 2 п. ”а” Закону України „Про боротьбу з корупцією” оперуповноваженого сектору карного розшуку Чернігівського районного відділу УМВС України в Чернігівській області ОСОБА_1, де зазначено, що той, будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, у зв’язку з виконанням таких функцій, 26.05.2009 р. незаконно одержав від ОСОБА_2 матеріальні блага у вигляді грошових коштів у розмірі 800 грн.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав свою вину в скоєнні даного правопорушення, пояснив, що такого не скоював, оскільки ОСОБА_2 мав намір внести гроші як благодійний внесок.
При допиті в судовому засіданні свідка ОСОБА_3, такий відмовився від своїх попередніх свідчень, викладених у вигляді письмового пояснення від 27.05.2009 р., складеного старшим уповноваженим з особливо важливих справ 25 відділу внутрішньої безпеки СВБ ГУБОЗ МВС України в Чернігівській області і заявив, що таких свідчень на той час не давав, вони викладені на свій розсуд працівником міліції, він був змушений так написати, але мотиви цього в судовому засіданні назвати відмовився. Це потягло за собою направлення справи на доопрацювання, після якого ОСОБА_2 та ОСОБА_3 стверджували про передачу грошей ОСОБА_1, останній це заперечував.
За висновком службового розслідування від 28.05.2009 р. про протиправні дії оперуповноваженого сектору карного розшуку Чернігівського районного відділу УМВС України в Чернігівській області ОСОБА_1, проведеного старшим уповноваженим з особливо важливих справ 25 відділу внутрішньої безпеки СВБ ГУБОЗ МВС України в Чернігівській області в діях того вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 368 КК України Прокуратурою Чернігівської області постановою від 09.06.2009 р. на підставі ст. 11 ч. 2 КК України та ст. 6 ч. 1 п. 2 КПК України відмовлено в порушенні кримінальної справи щодо ОСОБА_1 стосовно зловживання службовим становищем та одержання хабара.
Відповідно до ст. 12 Закону України „Про боротьбу з корупцією” адміністративне стягнення може бути накладено на винну особу не пізніш як через шість місяців із дня вчинення корупційного правопорушення. Днем вчинення зазначеного діяння по даній справи є 26.05.2009 р., строк розгляду справи був призупинений судом 26.11.2009 р., подальший розгляд справи було продовжено 24.12.2009 р., а завершено такий 12.01.2010 р. Тому, у разі закінчення строків накладення адміністративного стягнення, провадження в справі має бути закрито. Виходячи з вимог ст. 284 КпАП України при прийнятті рішення в результативній частині постанови необхідно викласти тільки одне з передбачених цією статтею рішень чи про накладення адміністративного стягнення, чи про закриття справи, а в даному випадку – про закриття справи.
Керуючись ст.ст. 7, 38, 247 п. 7, 284 п. 3 КпАП України, ст. 12 Закону України „Про боротьбу з корупцією” суд –
п о с т а н о в и в :
Закрити провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 5 ч. 1 п. «г» Закону України "Про боротьбу з корупцією" у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до апеляційного суду Чернігівської області.
Суддя Розинко В.М.