Судове рішення #7357440

Справа № 2-4930\2008 р.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2008 року Харцизький міський суд Донецької області в складі:

головуючої - судді Саєнко О.Б. (Рокітної).

при секретарі - Сауніної C.O. за участю - сторін та представника позивача - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харцизьку цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання договору довічного утримання та визнання права власності на будинок, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач просить розірвати договір довічного утримання з відповідачем. Позов мотивує тим, що 27 грудня 2007 року у Першої Харцизької державної нотаріальної конторі позивач, уклав договір довічного утримання з відповідачем, за цим договором житловий будинок переходить у власність відповідача, а він забов’язаний доглядати позивача, надавати йому матеріальну допомогу, забеспечувати харчуванням, одягом, довічно повністю утримувати. Реєстровий номер договіру 2-3503.

З часу укладення договору відповідач ніякої матеріальної допомоги не надавав, ніколи за позивачем не доглядав, не приїздив, не навідувався, не цікавився його життям, його станом здоровая, не спілкувався.

У зв’язку з поганим станом здоровая він потребує уходу, іншого житла немає. В наслідок фактичного обману зі сторони відповідача він лишився права власності, яку би мав можливості передати іншої особи у власність.

У судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги в повному обсязі та надав пояснення аналогічні зазначеним у ньому.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання з'явився, позов визнав у повному обсязі..

Вислухавши пояснення сторін вивчивши матеріали справи, суд знаходить заявлений позов обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що між позивачем і ОСОБА_3 27 грудня 2007 року був укладений договір довічного утримання згідно якого, він повинний доглядати за позивачем а позивач повинний передати у власність свій будинок який знаходиться за адресою с.Зуївка, міста Харцизька, вул.  Артема Будинок № 15., але ОСОБА_3 свої зобов'язань не виконував.

Відповідно до ст.61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами , які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Відповідно до вимог ст. 754 ч. 1 ЦК України набувач не має права до смерті відчужувача продовати, дарувати , міняти майно, передане за договором довічного утримання, укладати щодо нього договір застави, передавати його у власність іншій особі на підставі іншого правочину.

Згідно  ст.  755  ЦК України договір довічного утримання  може бути  розірваний за рішенням суду:

1.   1.     на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, уразі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов’язків, незалежно від його вини.

2.   2.     На вимогу набувача.

3.   3.     Договір довічного утримання припиняється зі смертю відчужувача.

Згідно ст. 756 ЦК України у разі розірвання договору довічного утримання у зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов’язків за договором , відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане і має право вимагати його повернення.

У цьом і разі витрати, зроблені набувачем на утриманя та догляд відчужувача, не підлягають поверненню.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 76, 209, 212, 214-215, 174, 213, ЦПК України, ст. ст. 754, 755, 756 ЦК України суд , -

ВИРІШИВ:

Розірвати договір довічного утримання від 27 грудня 2007 року укладений між ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований в Першій Харцизькій нотаріальної конторі в реєстрі за № 2-3503.

Визнати право власності на житловий будинок № 15 по вул.  Артема, селища Зуївка міста Харцизька Донецької області за ОСОБА_2 .

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Харцизький міський суд.

Заява про оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом 10 днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація