- стягувач (заінтересована особа): ДСА України
- відповідач: Анісімова Анна Василівна
- Представник позивача: Нєдова Світлана Валеріївна
- позивач: Пинтя Вадим Георгійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Тарутинський районний суд Одеської області
Справа № 514/1064/18
Провадження по справі № 2/514/400/18
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2018 року смт Тарутине
Тарутинський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді - М.В. Козирєва
за участю секретаря - Я.П. Чолак,
розглянувши у порядку ч. 2 ст. 247 ЦПК України у відкритому судовому засіданні в смт Тарутине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом по тих підставах, що з відповідачем він перебував в цивільному шлюбі під час якого народилося двоє дітей: син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Спільне життя сторін не склалося з різних причин у зв'язку з чим вони припинили шлюбні відносини. Після припинення шлюбних відносин відповідач виїхала за межі України, залишивши дітей з батьком. До теперішнього часу відповідач дітьми не цікавиться, не піклується ними та матеріально не допомає дітям, а тому позивач просить суд стягнути з відповідача на його користь аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі в розмірі 1000,00 гривень щомісячно на кожну дитину, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з подальшою індексацією відповідно до закону, до досягнення ними повноліття, починаючи з дня подання позовної заяви до суду.
Позивач в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності. Позов підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явилася. Викликалася належним чином шляхом надіслання судових повісток на зареєстровану адресу місця проживання, однак до суду повернулися конверти з відміткою «адресат не мешкає».
У зв'язку з не явкою відповідача та не повідомленням про поважні причини такої неявки в судове засідання, в порядку ст. 280 ЦПК України, зі згоди позивача суд вважає можливим провести розгляд справи у відсутності відповідача та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ст. 223 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню.
Так, судом достовірно встановлено, що позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 є батьками неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6 року та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 12, 13).
Діти мешкають з позивачем та знаходяться на його утриманні, що підтверджується довідкою з місця проживання (а.с. 14).
Відповідно довідки, наданої Тарутинською селищною радою Одеської області № 1843 від 25.06.2018 року відповідач ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, але не мешкає (а.с. 20).
Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно ст.182 СК України, при визначені розміру аліментів, суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч.1 ст.184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 184 СК України розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Разом з тим, відповідач у добровільному порядку матеріально не допомагає дітям не зважаючи на те, що працездатна.
Відповідно до статті 27 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, діючої на Україні з 27 вересня 1991 року «держави-учасники визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько (-ки) несуть основну відповідальність за забезпечення умов життя, необхідних для розвитку дитини, в межах своїх здібностей і фінансових можливостей».
Враховуючи вищевикладене, суд вважає можливим стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі в розмірі 1000,00 гривень щомісячно на кожну дитину, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з подальшою індексацією відповідно до закону, до досягнення ними повноліття, починаючи з дня подання позовної заяви до суду.
Згідно положень ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Крім цього, на підставі ст. 141 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 704,80 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 180, 182, 184, 191 СК України, ст.ст. 263-265, 274-279 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки міста Білгород - Дністровський Одеської області, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання малолітніх дітей: сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в твердій грошовій сумі в розмірі 1000 гривень щомісячно на кожну дитину, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з подальшою індексацією відповідно до закону, до досягнення дітьми повноліття, тобто сина ОСОБА_5 до ІНФОРМАЦІЯ_7 року та сина ОСОБА_6 до ІНФОРМАЦІЯ_2 року, починаючи з 13 липня 2018 року.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки міста Білгород - Дністровський Одеської області на користь держави судовий збір в розмірі 704,80 гривень.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Повний текст рішення складено 04.09.2018 року.
Суддя М.В. Козирєв
- Номер: 2/514/400/18
- Опис: про стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 514/1064/18
- Суд: Тарутинський районний суд Одеської області
- Суддя: Козирєв М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.07.2018
- Дата етапу: 10.10.2018