Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #73597611


ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/156/17

провадження № 2/753/2051/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про повернення зустрічного позову

"29" серпня 2018 р. Суддя Дарницького районного суду міста Києва ЛЕОНТЮК Л. К. , вивчивши матеріали зустрічної позовної заяви зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства " Укрсиббанк ", ОСОБА_3 про визнання Договору поруки № 117184 від 29 травня 2007 року, таким що втратив чинність, -

В С Т А Н О В И В :

В провадженні Дарницького районного суду міста Києва з 10 січня 2017 року перебуває цивільна справа за позовом Публічного акціонерного товариства " УкрСиббанк " до ОСОБА_3, ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за кредитним договором, процентів нарахованих за користування кредитом та пені, та за зустрічним позовом ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства про захист прав споживачів та визнання кредитного договору № 11160838000 від 29 травня 2007 року та додаткової угоди № 1 від 03 лютого 2011 року недійсним.

04 липня 2018 року за вх. № 34543 до загальної канцелярії суду від ОСОБА_2 надійшла зустрічна позовна заява ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства " Укрсиббанк ", ОСОБА_3 про визнання Договору поруки № 117184 від 29 травня 2007 року, таким що втратив чинність.

Ухвалою Дарницького районного суду міста Києва від 05 липня 2018 року зустрічну позовну заяву було залишено без руху, а позивачу ОСОБА_2 надано строк для усунення недоліків.

Копія ухвали направлялась ОСОБА_2 та її представнику ОСОБА_4, за вих. № 753 / 156 / 17 / 46903 / 2018 від 05 липня 2018 року.

На адресу суду повернувся конверт адресований ОСОБА_4, з зазначенням причини за закінченням встановленого строку зберігання .

За змістом ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права особа сама визначає обсяг своїх прав і обов'язків у цивільному процесі. Тому особа, визначивши свої права, реалізує їх на свій розсуд. Розпорядження своїми правами на розсуд особи є одним з основоположних принципів судочинства.

Стаття 12 ЦПК України закріплює положення про те, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов"язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об"єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов"язків.

Право на доступ до правосуддя не є абсолютним з точки зору його практичного забезпечення. Під час вирішення справи « Golder проти Сполученого Королівства » ( № 4451 / 70, рішення від 21 лютого 1975 року ) Європейський суд з прав людини зазначив, що вказане право в силу своєї природи вимагає державного регулювання.

Отже, діючим ЦПК України передбачено як підстави залишення позовної заяви без руху так і наслідки їх не усунення.

Так, згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Таким чином, керуючись ст. ст. 185, 260, 261 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В:

Зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства " Укрсиббанк ", ОСОБА_3 про визнання Договору поруки № 117184 від 29 травня 2007 року, таким що втратив чинність - вважати неподаною та повернути позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду міста Києва через Дарницький районний суд міста Києва протягом п"ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя ЛЕОНТЮК Л.К.


  • Номер: 2/753/2051/18
  • Опис: про стягнення заборгованості
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 753/156/17
  • Суд: Дарницький районний суд міста Києва
  • Суддя: Леонтюк Л.К.
  • Результати справи: відмовлено у відкритті провадження
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.01.2017
  • Дата етапу: 12.08.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація