Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #73605721

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


04 вересня 2018 рокуЛьвів№ 876/5297/18


Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Заверухи О.Б.,

суддів Богаченка С.І., Ніколіна В.В.,

за участю секретаря судового засідання Смидюк Х.В.,

представника відповідача Квасниці Н.Б.,


розглянувши у судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Волагро» на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22 травня 2018 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Волагро» до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-


суддя (судді) в суді першої інстанції - Гулик А.Г.,

час ухвалення рішення - 17:45:31,

місце ухвалення рішення - м. Львів,

дата складання повного тексту рішення - 29 травня 2018 року,


В С Т А Н О В И В:


02 березня 2018 року ТзОВ «Волагро» звернулося в суд з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, в якому просило визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 21 лютого 2018 року № 0003171411 та № 0003161411.

На обґрунтування позовних вимог зазначає, що за результатами проведеної перевірки відповідач безпідставно дійшов висновку про порушення вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо правильності класифікації згідно з УКТ ЗЕД товару "Сіль, використовується як корм для тварин (сіль-лизунець)". Зазначає, що вказаний товар не місить поживних речовин, білків, жирів, вуглеводів, а саме тих, що перелічені в товарній позиції 2309 (корми), а його характеристики відповідають опису, наведеному в товарній підкатегорії 2501009900 - сіль. Крім того, відповідно до хімічного складу "Сіль, використовується як корм для тварин (сіль-лизунець)" на 94% складається з NaCl (тобто з солі). Вважає, що правильно класифікував вказаний товар за кодом УКТ ЗЕД 2501009900.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 22 травня 2018 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що оформлений за вказаними МД товар "Сіль, використовується як корм для тварин (сіль-лизунець) (Lizawka SE a'10kg)" повинен класифікуватися за кодом 2309909690 згідно з УКТ ЗЕД (ставка ввізного мита - 10 %, пільгова 8,8% - 2016 рік, ставка ввізного мита - 10 %, пільгова 7,5% - 2017 рік), а тому прийняті податкові повідомлення-рішення є правомірними.

Не погодившись з прийнятим рішенням, ТзОВ «Волагро» подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове, яким адміністративний позов задовольнити повністю.

Доводи апеляційної скарги обґрунтовує тим, що оскаржуване рішення є незаконним та необґрунтованим, прийняте з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Зокрема, зазначає, що для віднесення товару до категорії за кодом 2309909690 останній має відповідати таким критеріям: містити енергетичні, формуючі тіло та функціональні поживні речовини. Однак, товар «Сіль, використовується як корм для тварин(сіль-лизунець, Lizawka SE a' 10kg)» не містить енергетичних, формуючих тіло поживних речовин, що перелічені у товарній позиції 2309. Товарна позиція 2501009900 включає неденатуровану сіль, використовувану як агент проти обмерзання взимку, і сіль, використовувану як корм для тварин. Тому, вищевказаний товар за своїми хімічними та фізичними показниками відноситься до товарної позиції УКТ ЗЕД 2501009900, в якій товар описується конкретніше, порівняно з іншими товарними позиціями.

В судовому засіданні представник відповідача щодо апеляційної скарги заперечив, просив залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Позивач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що відповідно до ч. 2 ст. 313 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) не перешкоджає розгляду справи.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника відповідача, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що апеляційну скаргу слід задовольнити повністю з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції, ТзОВ "Волагро" зареєстроване як юридична особа, код ЄДРПОУ 38592097, місцезнаходження 79026, м. Львів, вул. Персенківка, 19. Позивача взято на облік в органах державної податкової служби з 12 березня 2013 року, взято на облік як суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності, облік в митних органах розпочато з 22 жовтня 2014 року.

Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області на підставі ст. 345, п. 1 ч. 2 ст. 351 МК України провело документальну невиїзну перевірку ТзОВ "Волагро" код ЄДРПОУ 38592097 дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо правильності класифікації товару "Сіль-лизунець…", за результатами якої склав акт від 05 лютого 2018 року №246/13-01-14-11/38592097.

Перевіркою встановлено порушення позивачем: вимог Закону України "Про Митний тариф України", ч. 1, п. 5 ч. 8 ст. 257 МК України, в результаті чого занижено податкове зобов'язання по сплаті ввізного мита на загальну суму 2952,88 грн; п. 190.1 ст. 190 ПК України щодо заниження бази оподаткування податку на додану вартість на загальну суму 590,57 грн.

На підставі вищевказаного Акта перевірки відповідач прийняв податкові повідомлення-рішення від 21 лютого 2018 року: №0003171411, яким збільшено суму грошового зобов'язання позивача за платежем мито на товари, що ввозять суб'єкти підприємницької діяльності на суму 3691,10 грн, в тому числі 2952,88 грн за основним зобов'язанням та 738,22 грн за штрафними (фінансовими санкціями); №0003161411, яким збільшено суму грошового зобов'язання позивача за платежем податок на додану вартість на суму 738,21 грн, в тому числі 590,57 грн за основним зобов'язанням та 147,64 грн за штрафними (фінансовими санкціями).

Позивач оскаржив вказані податкові повідомлення-рішення в адміністративному порядку, однак листом ГУ ДФС у Львівській області від 20 лютого 2018 року №6089/10/13-01-14-11-15 його заперечення залишені без задоволення.

Приймаючи оскаржуване рішення суд першої інстанції прийшов до висновку про безпідставність позовних вимог.

Однак, колегія суддів не погоджується з обґрунтованістю такого висновку суду першої інстанції з наступних підстав.

Статтею 7 Митного кодексу України передбачено, що встановлені порядок і умови переміщення товарів через митний кордон України, їх митний контроль та митне оформлення, застосування механізмів тарифного і нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, справляння митних платежів, ведення митної статистики, обмін митною інформацією, ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, здійснення відповідно до закону державного контролю нехарчової продукції при її ввезенні на митну територію України, запобігання та протидія контрабанді, боротьба з порушеннями митних правил, організація і забезпечення діяльності митних органів та інші заходи, спрямовані на реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, становлять державну митну справу. Державна митна справа здійснюється з додержанням прийнятих у міжнародній практиці форм декларування товарів, методів визначення митної вартості товарів, систем класифікації та кодування товарів та системи митної статистики, інших загальновизнаних у світі норм і стандартів. Засади державної митної справи, зокрема, статус митної служби України та основні питання організації її діяльності, митна територія та митний кордон України, процедури митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, митні режими та умови їх застосування, заборони та/або обмеження щодо ввезення в Україну, вивезення з України та переміщення через територію України транзитом окремих видів товарів, умови та порядок справляння митних платежів, митні пільги, визначаються цим Кодексом та іншими законами України.

Статтею 257 Митного кодексу України передбачено здійснення декларування шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії. Електронне декларування здійснюється з використанням електронної митної декларації, засвідченої електронним цифровим підписом, та інших електронних документів або їх реквізитів у встановлених законом випадках. Митна декларація та інші документи, подання яких митним органам передбачено цим Кодексом, оформлені на паперовому носії та у вигляді електронних документів, мають однакову юридичну силу. У митній службі України створюється акредитований центр сертифікації ключів, який безоплатно надає митним органам послуги у сфері електронного цифрового підпису. Формат митних декларацій, що подаються як електронні документи, базується на міжнародних стандартах електронного обміну даними. Умови та порядок декларування, перелік відомостей, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення, визначаються цим Кодексом.

Положення про митні декларації та форми цих декларацій затверджуються КМУ, а порядок заповнення таких декларацій та інших документів, що застосовуються під час митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, - центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фінансів.

Наказом Міністерства фінансів України № 1011 від 20.09.12 р. "Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій" був затверджений класифікатор типів декларацій, зокрема, такий вид декларації як тимчасова митна декларація на товари, точні відомості про код згідно з УКТЗЕД яких можуть бути встановлені після проведення їх дослідження, отримання додаткової інформації тощо. Відповідно ст. 260 Митного кодексу України якщо декларант або уповноважена ним особа не володіє точними відомостями про характеристики товарів, необхідні для заповнення митної декларації у звичайному порядку, вона може подати митному органу тимчасову митну декларацію на такі товари за умови, що вона містить дані, достатні для поміщення їх у заявлений митний режим, та під зобов'язання про подання додаткової декларації у строк не більше 45 днів з дати оформлення тимчасової митної декларації.

Відповідно ч. 8 ст. 264 Митного кодексу України з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації. При цьому під фактами, які мають юридичне значення, слід розуміти факти переміщення та пропуску товарів через митний кордон України. Разом з тим, відповідність товарів (їхніх текстових описів, що містяться в графі 31), які декларуються, встановленій класифікаційній категорії не може вважатись фактом у розумінні вказаної статті, оскільки це є питанням правової оцінки.

Згідно ч. 1, ч. 2, ч. 4, ч. 7, ч. 8 ст. 69 Митного кодексу України товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД. Митні органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД. У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів митний орган має право самостійно класифікувати такі товари. Рішення митних органів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими. Такі рішення оприлюднюються у встановленому законодавством порядку. У разі незгоди з рішенням митного органу щодо класифікації товару декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити це рішення у порядку, встановленому главою 4 цього Кодексу. Висновки інших органів, установ та організацій щодо визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД при митному оформленні мають інформаційний або довідковий характер.

Відповідно ст. 23, ст. 68 та ст. 69 Митного кодексу України, підпункту 64 п. 4 Положення «Про Міністерство фінансів України», затвердженого Указом Президента України N 446 від 08.04.11 р., та Положення «Про Державну митну службу України», затвердженого Указом Президента України N 582 від 12.05.11 р., наказом Міністерства фінансів України № 650 від 30.05.12 р. був затверджений Порядок роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, в п. 3 розділу 1 якого встановлено, що класифікацією товару є визначення коду товару відповідно до вимог Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, передбачених Законом України «Про Митний тариф України», з урахуванням Пояснень до УКТ ЗЕД, рішень Комітету з Гармонізованої системи опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації, методичних рекомендацій щодо класифікації окремих товарів згідно з вимогами УКТ ЗЕД, розроблених центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи на виконання ст. 68 Кодексу, до початку переміщення товару через митний кордон України, під час митного оформлення та після завершення митного оформлення.

В ст. 67 Митного кодексу України передбачено, що Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України. В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів. Для докладнішої товарної класифікації використовується сьомий, восьмий, дев'ятий та десятий знаки цифрового коду. Структура десятизнакового цифрового кодового позначення товарів в УКТ ЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).

За правилами, визначеними ст. 68 цього Кодексу, ведення УКТ ЗЕД здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, в порядку, встановленому КМУ. Ведення УКТ ЗЕД передбачає: відстеження та облік змін і доповнень до Гармонізованої системи опису та кодування товарів, пояснень та інших рішень щодо її тлумачення, що приймаються Всесвітньою митною організацією; підготовку пропозицій щодо внесення змін до УКТ ЗЕД; деталізацію УКТ ЗЕД на національному рівні та введення додаткових одиниць виміру; забезпечення однакового застосування всіма митними органами правил класифікації товарів; прийняття рішень щодо класифікації та кодування товарів в УКТ ЗЕД у складних випадках; розроблення пояснень і рекомендацій до УКТ ЗЕД та забезпечення їх опублікування; своєчасне ознайомлення суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності з рішеннями та інформацією (крім тих, що є конфіденційними) щодо питань класифікації товарів та про застосування УКТ ЗЕД; здійснення інших функцій, необхідних для ведення УКТ ЗЕД.

Згідно п. 4 розділу 3 цього Порядку контроль правильності класифікації товарів здійснюється, серед іншого, шляхом перевірки відповідності: опису товару в митній декларації процедурі декларування згідно з вимогами ст. 257 Кодексу; відомостей про товар та код товару згідно з УКТ ЗЕД, заявлених у митній декларації, відомостям про товар (найменування, опис, визначальні характеристики для класифікації товарів тощо), зазначеним у наданих для митного контролю документах, шляхом перевірки дотримання вимог Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, з врахуванням Пояснень до УКТ ЗЕД, рекомендацій, розроблених центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи відповідно до вимог ст. 68 Кодексу.

Законом України «Про митний тариф України» визначено, що митний тариф України - систематизований згідно з УКТ ЗЕД перелік ставок ввізного мита, яке справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України. Відповідно ст. 1 Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів від 14.06.83 р., до якої Україна приєдналася згідно Указу Президента України № 466/2002 від 17.05.02 р., гармонізована система опису та кодування товарів - номенклатура, яка включає товарні позиції, субпозиції та відносні до них цифрові коди, примітки до розділів, груп та субпозицій, а також Основні правила класифікації для тлумачення Гармонізованої системи.

Класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється з урахуванням Основних правил інтерпретації класифікації товарів УКТ ЗЕД, які встановлені додатком до Закону України «Про митний тариф», застосовуються послідовно. Відповідно до основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД класифікація товарів в УКТ ЗЕД здійснюється за такими правилами: назви розділів, груп і підгруп наводяться лише для зручності користування УКТ ЗЕД; для юридичних цілей класифікація товарів в УКТ ЗЕД здійснюється, виходячи з назв товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп. При цьому назви розділів, груп та підгруп наводяться лише для зручності користування. Для юридичних цілей класифікація товарів проводиться виходячи з найменувань товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо такі тексти назв та приміток не вимагають іншого, відповідно до таких положень.

Під складним випадком класифікації товару розуміється випадок, коли у процесі контролю правильності заявленого декларантом або уповноваженою ним особою коду товару виникають суперечності щодо тлумачення положень УКТ ЗЕД, вирішення яких потребує додаткової інформації, спеціальних знань, проведення досліджень тощо. Рішення митних органів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими. Такі рішення оприлюднюються у встановленому законодавством порядку. У разі незгоди з рішенням митного органу щодо класифікації товару декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити це рішення у порядку, встановленому главою 4 цього Кодексу. Висновки інших органів, установ та організацій щодо визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД при митному оформленні мають інформаційний або довідковий характер.

Наказом Голови Державної фіскальної служби України від 09.06.15 № 40 затверджено Пояснення до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (надалі - Пояснення).

З матеріалів справи слідує, що ТзОВ «Волагро» ввезено товар «Сіль, використовується як корм для тварин (сіль - лизунець, Lizawka SE а' 10kg)» за наступними митними деклараціями:

ІМ 40 ДЕ від 06.06.2016 №20900019/2016/009437 згідно контракту від 01.06.2016 №17/2016, укладеного між ТзОВ «Волагро» та фірмою «Аgrolok Sp. z.о.о.»;

ІМ 40 ДЕ від 23.08.2016 №20900019/2016/020204 згідно контракту від 19.08.2016 №30/2016, укладеного між ТзОВ «Волагро» та фірмою «Аgrolok Sp. z.о.о.»;

ІМ 40 ДЕ від 22.09.2016 № 20900019/2016/024942 згідно контракту від 16.09.2016 №42/2016/В/169278, укладеного між ТзОВ «Волагро» та фірмою «Аgrolok Sp. z.о.о.»;

ІМ 40 ДЕ від 24.10.2016 № 20900019/2016/029798 згідно контракту від 18.10.2016 №51/2016/В/184257, укладеного між ТзОВ «Волагро» та фірмою «Аgrolok Sp. z.о.о.»;

ІМ 40 ДЕ від 27.01.2017 № 20900019/2017/02807 згідно контракту від 25.01.2017 №5, укладеного між ТзОВ «Волагро» та фірмою «Аgrolok Sp. z.о.о.»;

ІМ 40 ДЕ від 27.06.2017 № UА209180/2017/125316 згідно контракту від 23.06.2017 №24/136683, укладеного між ТзОВ «Волагро» та фірмою «Аgrolok Sp. z.о.о.»;

ІМ 40 ДЕ від 25.07.2017 № UА209180/2017/131096 згідно контракту від 26.06.2017 №24, укладеного між ТзОВ «Волагро» та фірмою «Аgrolok Sp. z.о.о.»;

ІМ 40 ДЕ від 29.08.2017 № UA 209180/2017/138841 згідно контракту від 26.06.2017 № 24, укладеного між ТзОВ «Волагро» та фірмою «Аgrolok Sp. z.о.о.».

ТзОВ «Волагро» здійснено митне оформлення товару «Сіль, використовується як корм для тварин (сіль-лизунець, Lizawka SE а' 10kg)» та був задекларований за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2501 00 99 00 (2016 рік - ставка ввізного мита - 2%, спосіб платежу « 06», 2017 рік - ставка ввізного мита - 2%, спосіб платежу « 01»).

В той же час, під час проведення фіскальним органом перевірки ТзОВ «Волагро» дотримання вимог законодавства України з питань митної справи щодо правильності класифікації згідно УКТ ЗЕД товару «Сіль, використовується як корм для тварин (сіль-лизунець), податковий орган дійшов висновку, що такий товар слід відносити до категорії УКТ ЗЕД 2309 90 96 90.

Колегія суддів вважає помилковими такі висновки контролюючого органу з огляду на наступне.

До товарної позиції УКТ ЗЕД 2309 909990 включаються підсолоджені корми та готові кормові продукти, що складаються з суміші декількох поживних речовин, які призначені: (1) для забезпечення тварин раціональним і збалансованим повсякденним раціоном (повноцінний корм); (2) для одержання придатного повсякденного раціону шляхом додання в господарський (тобто зроблений у господарстві) корм органічних чи неорганічних речовин (кормові добавки); (3) для використання під час приготування повноцінних кормів або кормових добавок. До цієї товарної позиції включаються продукти, використовувані для годівлі тварин, одержані в результаті оброблення продуктів рослинного чи тваринного походження та оброблені до такого ступеня, що вони втратили основні властивості вихідного матеріалу, наприклад, у випадку продуктів, одержаних з рослинних матеріалів, характерна клітинна будова вихідної рослинної сировини стала невпізнанною під час розгляду під мікроскопом.

До товарної позиції УКТ ЗЕД 2501 00 99 00 відносять сіль (включаючи столову і денатуровану) та хлорид натрію чистий, розчинені або не розчинені у воді, або ті, що містять або не містять домішки речовин, які запобігають агломерації чи перешкоджають злипанню частинок (що забезпечують сипкість сухих продуктів і плинність рідких); вода морська: - сіль (включаючи столову і денатуровану) та хлорид натрію чистий, розчинені або не розчинені у воді, або ті, що містять або не містять домішки речовин, які запобігають агломерації чи перешкоджають злипанню частинок.

Відповідно до Пояснень товарної позиції 2309 включаються продукти, що використовуються для годівлі тварин, в іншому місці не зазначені, одержані в результаті переробки рослинної або тваринної сировини до такого ступеня, що вони втратили основні властивості вихідної сировини, крім рослинних відходів, рослинних залишків і побічних продуктів такої переробки.

У Розділі V «Мінеральні продукти» Пояснень надано роз'яснення Групи 25 (Сіль; сірка; землі та каміння; штукатурні матеріали, вапно та цемент), а саме роз'яснено, що до товарної позиції 2501 включається хлорид натрію, звичайно відомий як сіль. Сіль використовується для кулінарних цілей (кухонна сіль), але має також багато інших застосувань, і, якщо потрібно, може бути денатурована, що робить її непридатною для споживання людиною.

В той же час, згідно Пояснень товарна категорія 2501009900 включає неденатуровану сіль, використовувану як агент проти обмерзання взимку, і сіль, використовувану як корм для тварин (наприклад, сіль - лизунець).

При цьому, колегія суддів звертає увагу, що у відповідності до Правила 1 Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД для юридичних цілей класифікація товарів здійснюється виходячи з назв товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо цими назвами не передбачено іншого.

Згідно Правила 3 цих Правил у разі якщо згідно з правилом 2 (Ь) або з будь-яких інших причин товар на перший погляд (prima facie) можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється таким чином:

(а) перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис;

с) товар класифікацію якого не можна здійснити відповідно до правила 3(a) або 3(b), повинен класифікуватися в товарній позиції з найбільшим порядковим номером серед номерів товарних позицій, що розглядаються.

Крім того, під час судового розгляду в суді апеляційної інстанції встановлено, що відповідно до хімічного складу сіль-лизунець, Lizawka SE a' 10kg складається на 94% min з NaCL (тобто з солі).

Колегія суддів вважає також обгрунтованими посилання позивача на лист ДПС України від 16.07.12 №19145/7/15-3417-20 (податкова консультації), який розміщений на офіційному порталі «Державна фіскальна служба України», при постачанні імпортованих товарів платник податку повинен в графі 3.1 податкової накладної зазначати виключно код УКТ ЗЕД, вказаний у митній декларації, якою були оформленні такі товари при їх ввезені на митну територію України. Код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України) повинен зазначатись за всім ланцюгом постачання таких товарів до моменту їх продажу кінцевому споживачу або до моменту, коли такі товари перетворюються в інший товар або стають частиною нового в результаті виробництва, обробки, переробки тощо.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до висновку, що товар «Сіль, використовується як корм для тварин (сіль-лизунець, Lizawka SE a' 10kg)» за своїми хімічними та фізичними показниками відноситься до товарної позиції УКТ ЗЕД 2501 009900, в якій товар описується конкретніше, порівняно з іншими товарними позиціями.

Колегія суддів також вважає правильними посилання апелянта на норми Закону № 1678-УІІ від 16.09.2014, яким ратифіковано Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Відповідно до ст.28 Угоди про асоціацію класифікація товарів у торгівлі між Сторонами має бути такою, як викладено у відповідній товарній номенклатурі кожної Сторони, розробленій відповідно до Гармонізованої системи Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів 1983 року (далі - ГС) та подальших змін до неї.

Беручи до уваги, що сіль-лизунець, Lizawka SE a' 10kg був замитнений за тим же кодом, що і розмитнений, що відповідає вимогам ст.28 Угоди про асоціацію, ТзОВ «Волагро» правомірно здійснило митне оформлення товару «Сіль, використовується як корм для тварин (сіль-лизунець, Lizawka SE a' 10kg)» та, відповідно, правильно класифікувало його.

Отже, виходячи зі змісту фактичних обставин справи та зумовленого ними оспореного правозастосування, колегія суддів приходить до висновку, що сіль-лизунець, Lizawka SE a' 10kg за своїми хімічними та фізичними показниками може бути віднесений до товарної позиції УКТ ЗЕД 2501 009900, в якій товар описується конкретніше порівняно з іншими товарними позиціями, а саме товарної позиції УКТЗЕД 2309 909990, а тому оскаржувані податкові повідомлення рішення є протиправними та підлягають скасуванню.

За наведених обставин колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи та допущено порушення норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, що відповідно до частини 1 статті 317 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового судового рішення.

Керуючись ст. 243, ст. 308, ст. 310, п. 2 ч. 1 ст. 315, ст. 317, ч. 1 ст. 321, ст. 322, ст. 325 КАС України, суд -


ПОСТАНОВИВ:


Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Волагро» задовольнити повністю.

Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 22 травня 2018 року у справі № 813/898/18 - скасувати та прийняти нове, яким адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Волагро» задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області від 21 лютого 2018 року № 0003171411 та № 0003161411.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Волагро» (код ЄДРПОУ 38592097) сплачений судовий збір в розмірі 2643,00 грн(дві тисячі шістсот сорок три гривні) за подання апеляційної скарги згідно з платіжним дорученням від 21 червня 2018 року № 624 на розрахунковий рахунок УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок отримувача - 31219206781004; код класифікації доходів бюджету - 22030101.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня її проголошення, а у разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.



Головуючий суддя О. Б. Заверуха

судді С. І. Богаченко

В. В. Ніколін

Повне судове рішення складено 06 вересня 2018 року.






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація