Судове рішення #7369935

УХВАЛА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

07 грудня 2009 року                                     м. Дніпропетровськ

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду                   у складі:


головуючого судді:       Баранник Н.П. (доповідач),

суддів:

при секретарі:

за участю представників: позивача:  

відповідача: Мірошниченка М.В., Юхименка О.В.

Красота А.О.

Подоляк Т.Ю.,

Плевако Л.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та  професійних захворювань України                               в м. Синельникове Дніпропетровської області

на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду

від 16.01.2009 року у справі №2-а-6281/08/0470

(категорія статобліку 6.13)

за  позовом Управління Пенсійного фонду України

в м. Синельникове Дніпропетровської області

до

про Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та  професійних захворювань України                           в м. Синельникове Дніпропетровської області

зобов’язання вчинити певні дії,

  ВСТАНОВИЛА:

      Управління Пенсійного фонду України в м. Синельникове Дніпропетровської області (далі по тексту позивач) звернулося до   суду з позовом, в якому просить  зобов’язати Відділення  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на  виробництві та професійних захворювань України в м. Синельникове Дніпропетровської області  (далі по тексту відповідач) включити до акту щомісячних звірок суми пенсій, виплачених ОСОБА_7 в сумі 259,72 грн., ОСОБА_8  в сумі 277,68 грн. за період з 01.05.2008р. по 30.06.2008р..

        Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду                                від 16.01.2009р. у справі № 2-а-6281/08/0470 позовні вимоги задоволено, зобов’язано відповідача включити  до актів щомісячної звірки суми пенсій, виплачених за період                    з 01.05.2008р. по 30.06.2008р. ОСОБА_7 - 259,72 грн.,                         ОСОБА_8 - 277,68 грн..

Не погодившись із прийнятим судовим рішенням, відповідач, посилаючись                        на порушення судом норм матеріального та процесуального права, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, та прийняти нову, якою відмовити у задоволені позовних вимог.

Позивач подав письмові заперечення, в яких зазначив, що судом першої інстанції повно досліджені обставини справи, прийнято законне та обґрунтоване рішення, і підстав для його скасування не має.

Представник відповідача у судовому засіданні наполягав на задоволені вимог апеляційної скарги.

Представник позивача у судовому засіданні заперечував проти доводів апеляційної скарги відповідача, просив суд апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції у даній справі залишити  без змін.

Заслухавши представників сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги, заперечення на неї та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

  Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що позивачем щомісячно проводиться виплата пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві громадянам ОСОБА_7 та ОСОБА_8, які отримали каліцтво внаслідок нещасного випадку на виробництві за межами України на території колишнього СРСР.

  Зазначені особи є громадянами України, і в період з 01.05.08 по 30.06.08                       їм позивачем виплачені пенсії: ОСОБА_7 - в сумі 259грн. 72 коп., а ОСОБА_8 -                277грн. 68 коп..

Відповідачем сума з виплати та доставки пенсії не була прийнята до заліку                     із посиланням на те, що вказані пенсіонери отримали трудове каліцтво на підприємствах, розташованих на території іншої держави. Відповідно, таке відшкодування діючим законодавством не передбачено.

Відповідно до вимог ст. ст. 21, 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», у разі настання страхового випадку Фонд соціального страхування від нещасних випадків зобов'язаний у встановленому законодавством порядку своєчасно та в повному обсязі відшкодовувати шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, виплачуючи йому або особам, які перебували на його утриманні пенсію по  інвалідності  внаслідок  нещасного  випадку на виробництві або професійного захворювання. Страховими виплатами є грошові суми, які згідно зі статтею 21 цього Закону, Фонд соціального страхування від нещасних випадків виплачує застрахованому чи особам, які мають                 на це право, у разі настання страхового випадку; зазначені грошові суми складаються               і із  страхової виплати пенсії по інвалідності потерпілому.

Порядок, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 4 березня 2003р. № 5-4/4, визначає механізм відшкодування            на централізованому рівні Фондом соціального страхування від нещасних випадків               на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку                           на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які призначені особам, що застраховані згідно із Законом України                  "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку                    на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності",              у тому числі добровільно застрахованим, та потерпілим особам, право яких на отримання відшкодування шкоди раніше було встановлено згідно із законодавством СРСР або законодавством України про відшкодування шкоди, заподіяної працівникам внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання, пов'язаних з виконанням ними трудових обов'язків.

Відповідно до положень пункту 5 вищевказаного Порядку, органи  Пенсійного  фонду  щомісяця,  до 10 числа місяця, наступного за  звітним, проводять з відділеннями виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків                        на виробництві та професійних  захворювань України звірку витрат за особовими справами потерпілих, складають акт  щомісячної  звірки, в якому визначають загальну суму витрат, що підлягає відшкодуванню,  та  до  15  числа  місяця,  наступного  за звітним, подають  його  відповідно  головним  управлінням  Пенсійного фонду України та управлінням виконавчої дирекції Фонду на місцях.

Пунктом 6 Порядку передбачено, що Головні управління Пенсійного фонду               та  управління виконавчої  дирекції  Фонду  соціального  страхування від нещасних випадків на  підставі акта щомісячної звірки узагальнюють і узгоджують довідку                 про відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків                         на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України  витрат,  пов'язаних,  зокрема, з  виплатою  пенсій по інвалідності внаслідок нещасного  випадку            на  виробництві  або  професійного захворювання, та до 20 числа місяця, наступного                за звітним, подають  її  відповідно до  Пенсійного  фонду  та Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Фонд соціального страхування від  нещасних випадків на підставі вищевказаної довідки на централізованому рівні до 25 числа місяця, наступного за звітним, перераховує відповідні кошти Пенсійному фонду (п. 7 Порядку).

      Таким чином, дії відповідача, пов’язані з відмовою включити до акту щомісячної звірки витрати за особовими справами потерпілих, яким виплачені пенсії                              по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві, - ОСОБА_7                     та ОСОБА_8 за період з 01.05.08 по 30.06.08, є неправомірними і порушують права           та інтереси позивача.

    Спосіб захисту порушеного права, обраний позивачем шляхом зобов’язання відділення виконавчої дирекції Фонду прийняти до заліку витрати, що підлягають відшкодуванню, відповідає нормам чинного законодавства.

    Тому, суд першої інстанції цілком вірно прийшов до висновку, про необхідність задоволення позовних вимог.

    Враховуючи вищезазначені обставини та норми чинного законодавства, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції під час розгляду даної справи об’єктивно, повно, всебічно дослідив обставини, які мають суттєве значення для вирішення справи, дав їм правильну юридичну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права.

    З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що правові підстави для скасування постанови суду першої інстанції відсутні, а тому апеляційна скарга відповідача задоволенню не підлягає.

             Керуючись ч.3 ст. 160, п.1 ч.1 ст. 198, ст.ст. 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

    Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України                                  в м. Синельникове  Дніпропетровської області залишити без задоволення .

    Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від                 16.01.2009 року у справі №2а-6281/08/0470 залишити   без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги.

У повному обсязі ухвалу виготовлено 06.01.2010р.

Головуючий суддя:                             Н.П. Баранник

Судді:                                     М.В. Мірошниченко

О.В. Юхименко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація