Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #73741712

22-ц/775/624/2018(м)

242/2293/18

О К Р Е М А У Х В А Л А


12 вересня 2018 року Єдиний унікальний номер 242/2293/18


Апеляційний суд Донецької області у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючого - Ткаченко Т.Б.,

суддів - Зайцевої С.А., Попової С.А.,

секретар - Герасимова Г.Є.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду Донецької області у місті Маріуполі


апеляційну скаргу ОСОБА_1

на рішення Селидівського міського суду Донецької області від 19 червня 2018 року

у справі за позовом ОСОБА_2

до ОСОБА_1

про поділ майна,


В с т а н о в и в:


У травні 2018 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1, в якому просив визначити частки власності по ? частки кожному за позивачем та відповідачем квартири АДРЕСА_1; визнати за ним та відповідачкою право власності на зазначену квартиру по ? частки; виділити в натурі та визнати за ОСОБА_1 право власності на ноутбук «Леново», принтер струйний, ліжко двоспальне, стінку прихожої, кухонний гарнітур з вмонтованою витяжкою, тумбу під телевізор; виділити в натурі та визнати за ОСОБА_2 право власності на пральну машину, електричну піч чотирьохкомфорочну, комод; вирішити питання розподілу судових витрат.


Рішенням Селидівського міського суду Донецької області від 19 червня 2018 року позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розподіл майна задоволено частково.

Визнано об'єктами спільної часткової сумісної власності ОСОБА_2 та ОСОБА_1 наступне майно:

-квартиру розташовану за адресою АДРЕСА_2;

-ноутбук «Lenovo В580АІ33110М4G750RUA»;

-БФП струменевий Canon pixma MG2240.

Визнано за ОСОБА_2 право власності на 1/2 частину квартири розташовану за адресою АДРЕСА_2.

Визнано за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину квартири розташовану за адресою АДРЕСА_2.

У задоволенні решти позовних вимог ОСОБА_2 відмовлено.

Стягнуто з ОСОБА_1 судовий збір на користь ОСОБА_2 в розмірі 287,62 грн.


Не погоджуючись з даним позовом, ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу через Селидівський міський суд Донецької області.

Селидівський міський суд Донецької області зареєстрував вказану апеляційну скаргу 23 липня 2018 року.


Ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 03 серпня 2018 року апеляційна скарга ОСОБА_1 була залишена без руху та надано строк для усунення недоліків апеляційної скарги з причин пропуску відповідачем строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції.


На виконання вказаної ухвали апеляційного суду ОСОБА_1 надала інший примірник її апеляційної скарги з печаткою канцелярії Селидівського міського суду Донецької області про отримання судом зазначеної апеляційної скарги 17 липня 2018 року.


Отже, звертаючись до місцевого суду з апеляційною скаргою 17 липня 2018 року, ОСОБА_1 дотрималась строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції.


В той же час інший примірник апеляційної скарги, який мається в матеріалах справи зареєстрований 23 липня 2018 року, тобто поза межами строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції від 19 червня 2018 року.


Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, які затверджені Наказом Міністерства юстиції України від 18 червня 2015 року № 1000/5 (далі - Правила), врегульовано порядок і строк реєстрації вхідної кореспонденції.


Відповідно до п. 7 Розділу І Правил організація діловодства в установах покладається на самостійні структурні підрозділи з діловодства (документаційного забезпечення), загальні відділи, канцелярії тощо або особу, відповідальну за діловодство в установі, - секретаря, діловода (далі - служба діловодства).

Організація діловодства в структурних підрозділах установ покладається на спеціально призначену для цього особу, у посадовій інструкції якої зазначаються ці обов'язки.

Установи організовують діловодство відповідно до затвердженої інструкції з діловодства установи.


Підпунктом 1 пункту 1 розділу 3 Правил передбачено, що служба діловодства здійснює первинне опрацювання документів, що надійшли до установи, їх попередній розгляд, реєстрацію, передачу керівництву на розгляд, передачу виконавцям. Після виконання документи долучаються до справ.


Документи незалежно від способу фіксації та відтворення інформації мають проходити та опрацьовуватися в установі на єдиних організаційних та правових засадах організації документообігу (Розділ 3 п.1 пп.2. Правил).




Службовий документ, отриманий установою або створений нею, у тому числі для внутрішнього користування, вважається внесеним до документаційного фонду установи з моменту його реєстрації.

Реєстрація документів проводиться з метою забезпечення їх обліку, контролю за виконанням і оперативним використанням наявної в документах інформації і полягає у веденні запису облікових даних про документ за встановленою установою реєстраційною формою, яким фіксується факт створення, відправлення або одержання документа, шляхом проставлення на ньому реєстраційного індексу з подальшим записом у зазначених формах необхідних відомостей про документ.

Під час реєстрації документів в установі необхідно дотримуватися таких вимог:

документи реєструються незалежно від способу їх доставки, передачі чи створення;

документи реєструються за документопотоками (вхідні, вихідні, внутрішні);

документи реєструються лише один раз (вхідні - у день надходження або не пізніше наступного робочого дня (якщо документ надійшов у неробочий час), створювані - у день підписання або затвердження);

у разі передачі зареєстрованого документа з одного структурного підрозділу до іншого новий реєстраційний індекс на документі не проставляється;

документи реєструються за групами залежно від назви виду, автора і змісту документів (Пункт 3 Розділу 3).


Відповідно до п.1.6 Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді Автономної республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України 17 грудня 2013 року № 173 (далі - Інструкція) відповідальність за стан та організаційне забезпечення діловодства в суді покладається на керівника апарату суду, а в разі його відсутності - на заступника керівника апарату суду, або особу, яка виконує його обов'язки


За зверненням особи, яка подала документ до суду, на першій сторінці наданої нею копії працівник апарату суду, який прийняв документ, проставляє під текстом (а в разі відсутності такої можливості - на іншому вільному місці) штамп суду (реєстраційну позначку - штрих-код) (Додаток 1) із зазначенням дати (у разі необхідності - часу) отримання документа, своєї посади, прізвища та підпису і повертає копію особі ( п.2.3. Інструкції).


На першому аркуші вхідного документа у правому нижньому куті або вільному від тексту місці проставляється реєстраційний штамп (реєстраційна позначка), в якому зазначаються дата реєстрації, реєстраційний номер (та за необхідності - найменування суду) і підпис особи, яка здійснила реєстрацію документа, а в разі необхідності - і час подання документа (п. 2.12. Інструкції).


Пунктом 3.1. Інструкції передбачено, що справи, скарги, інші передбачені процесуальним законодавством України процесуальні документи реєструються в АСДС у день надходження та опрацьовуються відповідальним працівником (відповідним структурним підрозділом).


З викладеного вбачається обов'язок суду реєструвати вхідну кореспонденцію, зокрема апеляційні скарги, в день її надходження з проставлянням реєстраційного штампу (реєстраційною позначкою), в якому зазначаються дата реєстрації, реєстраційний номер (та за необхідності - найменування суду) і підпис особи, яка здійснила реєстрацію документа.


Вказаних вимог Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях та Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді Автономної республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, працівники апарату Селидівського міського суду Донецької області не дотрималися, порушили строки реєстрації апеляційної скарги, зареєструвавши апеляційну скаргу ОСОБА_1 через шість днів з дня фактичної подачі 17 липня 2018 року, а саме 23 липня 2018 року, що дало підстави апеляційному суду дійти висновку, що апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне скарження рішення суду першої інстанції.


Про вказані порушення щодо приймання кореспонденції в суді першої інстанції необхідно довести до відома керівника апарату Селидівського міського суду Донецької області.


Керуючись ст. 262, 385 ЦПК України, апеляційний суд,


У х в а л и в:

Про виявлені порушення працівниками апарату Селидівського міського суду Донецької області довести до відома керівника апарату Селидівського міського суду Донецької області для вжиття заходів реагування.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня її постановлення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції.




Судді:




  • Номер: 22-ц/775/624/2018(м)
  • Опис: цивільна справа за позовом Марченка Ф.С. до Марченко Л.Г. про розподіл майна, за апеляційною скаргою Марченко Л.Г на рішення Селидівського міського суду Донецької області від 19.06.2018 року.
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 242/2293/18
  • Суд: Апеляційний суд Донецької області (м. Маріуполь)
  • Суддя: Ткаченко Т.Б.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.07.2018
  • Дата етапу: 12.09.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація