Судове рішення #73830858



АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_________________________________________________________________

Справа № 22-ц-5183/2011                                Головуючий 1-ї інстанції - Бєссонова Т.Д.

Категорія: соціальні виплати                                Суддя-доповідач - ОСОБА_1


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


       29 березня 2011 року судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:

               головуючого - судді - Кіпенко І.C.,

               суддів -                Шаповал Н.М., Котелевець A.B.,

               при секретарі- Міхно І.В.,


       розглянувши у порядку письмового провадження в м. Харкові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області на рішення Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 21 липня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної допомоги дітям війни,


встановила:


       У червні 2010 року ОСОБА_2 звернулася в суд із вказаним позовом, який в подальшому уточнила

       В обгрунтування своїх вимог зазначала, що вона відноситься до категорії діти війни та відповідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на щомісячне підвищення до пенсії у розмірі 30 %  від мінімальної пенсії за віком.

       Посилаючись на те, що таке підвищення до пенсії їй не виплачується, просив суд зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області здійснити їй відповідні перерахунки пенсії з 22.05.2008 р. по 31 грудня 2008 року, з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року.

       В письмових запереченнях відповідач позов не визнав, посилаючись на його безпідставність.

       Рішенням Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 21 липня 2010 року позов задоволено

       Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування з 22.05. 2008 року по 31 грудня 2009 р.

       В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права, просить скасувати рішення суду та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.

       Апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

       З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку у відповідача як пенсіонер та відноситься до категорії громадян, які мають статус дитини війни.

       Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року № 22195-IV дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком.

       Законом України № 107-VI від 28 грудня 2007 «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», зокрема пунктом 41 ст. 58, було встановлено, що у 2008 році дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

       Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року за № 10-рп/2008 визнано неконституційним положення п. 41 ст. 58 Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

       Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх не­конституційність .

       Законом України «Про державний бюджет України на 2009 рік» дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» не зупинено.

       Згідно ч. 2 ст. 54 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» розміри державних соціальних гарантій на 2009 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України, цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.

       Відповідним Законом України, який встановлює доплату до пенсії дітям війни, є Закон України «Про соціальний захист дітей війни».

       Оскільки відповідач у вказані періоди часу не здійснював перерахунок та виплату доплати до пенсії позивачу у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», суд обгрунтовано зобов’язав управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області провести перерахунок та виплату пенсії позивачу з 22.05. 2008 р. по 31.12. 2008 p., з 01.01. 2009 р. по 31.12. 2009 р.


       Доводи апеляційної скарги про необгрунтоване застосування до спірних правовідносин ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», не можуть бути прийняті до уваги колегії суддів.

       Положення ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» не є перешкодою для застосування даної величини (мінімального розміру пенсії за віком) до обрахування інших пенсій чи доплат пов'язаних з мінімальною пенсією за віком, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною першою статті мінімального розміру пенсії за віком. Тому доводи про те, що поняття «мінімальна пенсія за віком» застосовується виключно для визначення пенсій, що призначаються лише за цим Законом і не стосується дітей війни відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», є помилковими.

       Не може бути підставою для відмови у позові і відсутність коштів для забезпечення виплат доплати до пенсії, оскільки відсутність коштів не є підставою невиконання зобов’язань, покладених на пенсійні органи законодавством.

       Інші доводи апеляційної скарги не є суттєвими та висновків суду першої інстанції не спростовують.

       Зважаючи на те, що суд ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, підстав для його скасування колегія суддів не вбачає.

       Керуючись ст. ст. 160, 167, 183-2, 195, 197, 198, 200, 203, 205, 206, 254 КАС України, судова колегія,




ухвалила:


       Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі Харківської області відхилити.

       Рішення Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 21 липня 2010 року залишити без змін.

       Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.






       Головуючий:


       Судді:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація