Справа №22-1685 Головуючий в першій інстанції Бершацька О. В.
Доповідач Черниш Т.В. УХВАЛА
11 липня 2006 року Колегія судців судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі
головуючого Кривохижі В.І., суддів Черниш Т.В.,
Чорнобривець О.С., при секретарі Дімановій Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Кіровського районного суду м. Кіровограда від 22 грудня 2005 року,
встановила: В грудні 2005 року ОСОБА_1 звернулась з позовною заявою до Кіровоградської спеціалізованої фтизіатричної медико-соціальної експертної комісії (далі - облМСЕК) про визнання незаконним рішення комісії від 4 серпня 2004 року, яким їй встановлена третя, а не друга група інвалідності.
Ухвалою судді Кіровського районного суду м. Кіровограда від 22 грудня 2005 року у відкритті провадження у справі відмовлено на підставі п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 ставила питання про скасування ухвали з мотивів порушення норм процесуального права.
Перевіривши законність та обгрунтованість оскаржуваної ухвали в межах, визначених ст. 303 ЦПК України, заслухавши пояснення ОСОБА_1, яка доводи апеляційної скарги підтримала, представника облМСЕК, який з висновком суду погоджувався, колегія суддів вважає, що скарга підлягає відхиленню з таких підстав.
Відмовляючи у відкритті провадження у цивільній справі, суддя виходив з того, що заява позивачки може бути розглянута в порядку адміністративного судочинства і не підлягає судовому розгляду в порядку цивільного судочинства.
Наведене в ухвалі обгрунтування мотивів відмови у відкритті провадження у справі узгоджується з вимогами ст. 122 ЦПК. Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач звернувся за захистом своїх прав шляхом оскарження рішення Кіровоградської обласної медико-соціальної експертної комісії. Згідно затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №83 від 22 лютого 1992р. Положення про медико-соціальну експертизу обласна МСЕК організовуються при управлянні охорони здоров"я облдержадміністрації, перебуває у віданні Міністерства охорони здоров"я і, таким чином, є суб"єктом владних повноважень. За таких обставин суд дійшов правильного висновку, що на вирішення зазначеного спору позивача з обласною МСЕК як суб"єктом владних повноважень щодо оскарження його рішення поширюється компетенція адміністративного суду (п.1) ч.1 ст. 17 КАС), що є підставною для відмови у відкритті провадження у цивільній справі.
Доводи апеляційної скарги не спростовують правильної по суті, постановленої з додержанням вимог закону ухвали.
Керуючись ст.ст. 303, 307, п.1) ч. 1 ст. 312, ст. ст. 313-315 ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити. Ухвалу судді Кіровського районного суду м. Кіровограда залишити без зміни.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.