Справа №2-1732/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2008 року Ленінський районний суд м. Полтави в складі
головуючого судді: Крючко Н.І.,
при секретарі: Новіковій М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за
позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2
про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2008 року позивачка ОСОБА_1 звернулася з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, в якому зазначила , що з 9 липня 2007 року вони з чоловіком проживають окремо, не ведуть спільного господарства, шлюбно-сімейні відносини припинили, а тому вважає за необхідне розірвати шлюб за вказаних умов.
У судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала.
Відповідач позов визнав.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає до задоволення за наступних обставин.
Судом встановлено, що 31 жовтня 1981 року сторони зареєстрували шлюбу у Шилівській сільській раді Решетилівського району Полтавської області -актовий запис № 12 ( а.с.4). Згідно свідоцтва про народження, виданого Щербанівською сільською радою Полтавського району серійний № І-КЕ 002248 , сторони від шлюбу мають неповнолітню доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про що здійснено актовий запис № 60 (а.с.5).
Як пояснила в судовому засіданні позивачка, з 9 липня 2007 року у неї з відповідачем погіршилися стосунки, з цього ж часу вони припинили шлюбно-сімейні відносини, їхнє спільне сімейне життя не склалося через несумісництво характерів, спільного господарства не ведуть, втратили один до одного почуття любові та поваги, проживають окремо, а тому позивачка наполягає на розірванні шлюбу.
Відповідач проти розірвання шлюбу, за обставин зазначених позивачкою, не заперечує.
Відповідно до положення ст.112 СК України суд з»ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Майнового спору між подружжям на момент розгляду даної справи не заявлено.
Неповнолітню доньку слід залишити проживати з позивачкою.
За таких обставин суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам подружжя, що має істотне значення, а тому шлюб між сторонами необхідно розірвати.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 61, 213-215 ЦПК України, ст. 110-112 Сімейного кодексу України /в редакції 2003 року/, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Шлюб зареєстрований 31 жовтня 1981 року у Шилівській сільській раді Решетилівського району Полтавської області між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, актовий запис № 12 -розірвати.
Неповнолітню доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, - залишити проживати з матір"ю.
При розірванні шлюбу в органах РАЦС стягнути з ОСОБА_1 10 грн. держмита на користь держави, ОСОБА_2 від сплати держмита - звільнити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до апеляційного суду Полтавської області через Ленінський районний суд м. Полтави протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подачі у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.