Судове рішення #73968390

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА



У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2018 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва у складі:

головуючого судді Присяжнюка О.Б.

суддів Масенка Д.Є., Паленика І.Г.

при секретарі Парсамян А.А.

за участю прокурора Гаврищука Я.І.

захисника Стельниковича С.А.

підозрюваного ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Києві апеляційну скаргу захисника Стельниковича С.А., який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_2, на ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 30 серпня 2018 року, -

ВСТАНОВИЛА:

Цією ухвалою задоволено клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Київській області ВіднічукаВ.В., погоджене прокурором першого відділу військової прокуратури Київського гарнізону Давидовим Д.О., та застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з забороною цілодобово залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1, строком до 26 вересня 2018 року включно, відносно

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Шарнопіль Монастирищенського районуЧеркаської області, громадянина України, з вищою освітою, перебуваючого в цивільному шлюбі, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей, працюючого начальником відділу архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Української міської ради, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого, який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Так, слідчий суддя, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу відносно ОСОБА_2 врахував тяжкість кримінального правопорушення, у вчиненні якого останній обґрунтовано підозрюється, наявні ризики у його поведінці, на підставі чого прийшов до висновку, що достатнім стримуючим засобом неналежної процесуальної поведінки підозрюваного буде запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, захисник Стельникович С.А., який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_2, подав апеляційну скаргу в якій просить ухвалу слідчого судді скасувати та постановити нову, якою застосувати відносно його підзахисного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в певний період доби. Так, захисник посилається на відсутність обґрунтованої підозри та недоведеність стороною обвинувачення існування заявлених ризиків в його поведінці. Крім того, апелянт просить врахувати і позитивні дані особи підозрюваного, а також те, він має двох малолітніх дітей та батьків похилого віку, а тому цілодобовий домашній арешт позбавляє ОСОБА_2 можливості їх утримувати.

Заслухавши доповідь судді, пояснення захисника СтельниковичаС.А. та підозрюваного ОСОБА_2, які підтримали подану апеляційну скаргу і просили її задовольнити, прокурора Гаврищука Я.І., який заперечував проти задоволення апеляційної скарги вважаючи увалу слідчого судді законною і обґрунтованою, дослідивши матеріали судового провадження, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступних висновків.

Відповідно до вимог ст. 177 КПК України підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може перешкоджати кримінальному провадженню чи вчинити інше правопорушення.

Розглядаючи клопотання про застосування запобіжного заходу, для прийняття законного і обґрунтованого рішення, суд, відповідно до ст. 178 КПК України та практики Європейського суду з прав людини, крім наявності вищезазначених обставин, повинен врахувати тяжкість кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється особа та особисті обставини життя особи, які можуть свідчити на користь збільшення (зменшення) ризику переховування від правосуддя чи інших способів неналежної процесуальної поведінки.

Під час апеляційного перегляду ухвали слідчого судді встановлено, що зазначених вимог закону суддею дотримано.

Так, вирішуючи питання щодо застосування відносно ОСОБА_2 запобіжного заходу, судом перевірено та встановлено, що в матеріалах провадження є достатні дані, що підтверджують існування обґрунтованої підозри останнього у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Виходячи з практики Європейського суду з прав людини, наявність обґрунтованої підозри передбачає наявність фактів чи інформації, які б могли переконати об'єктивного спостерігача у тому, що відповідна особа могла вчинити злочин. На думку колегії суддів, такі фактичні дані містяться в доданих до клопотання матеріалах, в зв'язку з чим, підозра про ймовірну причетність ОСОБА_2 до вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення, за викладених у клопотанні обставин, слідчим доведена та сумніву у суду щодо їх достатності не викликала.

Також, під час розгляду клопотання, як того вимагає закон, слідчий суддя встановив наявність достатніх підстав вважати, що ризики, на які вказує слідчий, існують та підтверджуються матеріалами кримінального провадження.

Ті дані про особу підозрюваного, на які в своїй апеляційній скарзі посилається захисник були враховані слідчим суддею під час вирішення питання про застосування відносно ОСОБА_2 запобіжного заходу. Крім того, вони не зменшують існуючих ризиків, а тому не можуть бути підставою для зміни ОСОБА_2 запобіжного заходу.

З огляду на викладене, приймаючи до уваги конкретні обставини справи, тяжкість кримінального правопорушення у вчиненні якого ОСОБА_2 обґрунтовано підозрюється, яке відноситься до категорії тяжких кримінальних правопорушень, розмір покарання, яке загрожує останньому уразі доведення його винуватості, а також дані про особу підозрюваного, а саме його вік, стан здоров'я, характер соціальних зв'язків, спосіб життя взагалі, колегія суддів вважає, що слідчий суддя дійшов обґрунтованого висновку про наявність підстав для застосування щодо ОСОБА_2 запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. Саме такий вид запобіжного заходу відповідає тяжкості кримінального правопорушення, особі підозрюваного і буде достатнім для запобігання існуючих ризиків та забезпечення його належної процесуальної поведінки.

Таким чином, на підставі викладеного, колегія суддів вважає, що рішення слідчого судді є законним та обґрунтованим, оскільки постановлене з дотриманням вимог закону на підставі об'єктивно з'ясованих обставин, які підтверджені достатніми даними, дослідженими та оціненими судом, а тому апеляційна скарга захисника Стельниковича С.А., який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_2, з викладеними в ній доводами, задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 177, 178, 181, 193, 194, 309, 376, 404, 407, 422 КПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 30 серпня 2018 року, якою задоволено клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Київській області ВіднічукаВ.В., погоджене прокурором першого відділу військової прокуратури Київського гарнізону Давидовим Д.О., та застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з забороною цілодобово залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1, строком до 26 вересня 2018 року включно, відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, залишити без зміни, а апеляційну скаргу захисника СтельниковичаС.А., який діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_2, - без задоволення.

Ухвала апеляційного суду оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Судді: Присяжнюк О.Б. Масенко Д.Є. Паленик І.Г.



Справа № 11-сс/796/4669/2018 Категорія ст. 181 КПК України

Слідчий суддя суду 1-ї інстанції: Щебуняєва Л.Л.

Доповідач у суді апеляційної інстанції Присяжнюк О.Б.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація