Судове рішення #7401363

Справа № 2 - 4852

2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

9 грудня 2009 року Замостянський районний суд м. Вінниці

в складі: головуючого судді Батрин О.В.

при секретарі Романенко О.М.

за участю сторін:

позивачки ОСОБА_1,

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

В С Т А Н О В И В :

В листопаді 2009 року позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, мотивуючи тим, що сторони перебували в шлюбі. Від даного шлюбу у сторін є неповнолітня донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач тривалий час ухиляється від утримання дитини, добровільно матеріальну допомогу не надає, тому позивачка звернулася з позовом до суду та просила стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі ј частини всіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму встановленого для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

В попередньому судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю, а відповідач його повністю визнав.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, передбаченому ст. 174 ЦПК України, тобто у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Матеріалами справи встановлено, що сторони перебували в шлюбі, від якого є неповнолітня донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач, працює, отримує постійно заробітну плату, проте, тривалий час ухиляється від утримання дитини, добровільно матеріальну допомогу не надає.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує:

1. стан здоров’я та матеріальне становище дитини;

2. стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;

3. наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4. інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує чиї-небудь права, свободи чи інтереси інших осіб.

Виниклі правовідносини регулюються ст. 180-183 СК України.

Оскільки суд дійшов до висновку про задоволення позову, то відповідно до ст.ст. 81, 88 ЦПК України всі судові витрати: збір на інформаційно-технічне забезпечення суду в розмірі 120 грн. та судовий збір в розмірі 51 грн. - підлягають стягненню з відповідача, оскільки позивача була звільнена від їх

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 57, 60, 209, 212-215, 130, 174 ЦПК України, ст.ст. 180-183 СК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Вінниці, українця, громадянина України, працюючого в «ОТП банку», проживаючого в АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частини всіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму встановленого для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття, починаючи з дня звернення, а саме з 26 листопада 2009 року.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційне-технічне забезпечення суду в розмірі 120 грн.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області шляхом подачі з аяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація