СПРАВА № 2-914/09 року
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2009 року Подільський районний суд м. Києва в складі головуючого судді
САЧЕНКО О.О.
при секретарі ВАСИЛЬЧЕНКО В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Подільського районного суду м. Києва цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, треті особи - ОСОБА_4, Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, зняття з реєстраційного обліку, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання відповідача таким, що втратив право користування жилим приміщенням, зняття з реєстраційного обліку, де є треті особи ОСОБА_4 та Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала і просила їх задовольнити та пояснила, що квартира АДРЕСА_1 перебуває у її частковій власності. Відповідач ОСОБА_3 був зареєстрований за зазначеною адресою як її чоловік в 1978 році. 16.11.1999 року шлюб між нею та відповідачем було розірвано. З цього періоду відповідач добровільно покинув вказану квартиру та до сьогодні в ній не проживає. Відповідно до актів від 22.03.2001 p., 30.04.2002 р. та 31.07.2008 p. перевіркою було встановлено, що дійсно з 1999 року ОСОБА_3 забрав свої речі та в даній квартирі не з'являвся та не проживає, поштову кореспонденцію не отримує. На теперішній час виникла необхідність продати вказану квартиру, але покупець вимагає зняття з реєстраційного обліку всіх осіб, до укладення договору купівлі-продажу у зв'язку з чим порушується її право власності, оскільки вона не має можливості продати належне їй майно.
Позивачка в судовому засіданні заявила клопотання про проведення заочного розгляду справи приймаючи до уваги неодноразову неявку відповідача ОСОБА_3 в судове засідання.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлявся належним чином про що є відповідні документи в матеріалах справи (а.с. 30-33,44-47), про причини своєї неявки в судове засідання не повідомив. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення), суд враховуючи наявні в справі матеріали, вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, оскільки з наданих матеріалів вбачається права та взаємовідносини сторін.
Оскільки ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився незважаючи на неодноразові виклики, про причини неявки суду не повідомив, то відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Треті особи ОСОБА_4 та Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві в судове засідання не з'явились про розгляд справи повідомлялись належним чином. В матеріалах справи є лист від ВГІРФО Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві (а.с.23) про розгляд справи у відсутність їх представника.
Вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини справи.
ОСОБА_2 та ОСОБА_4. є власниками АДРЕСА_1 в м. Києві відповідно до договору дарування квартири від 13.11.2001 р. та свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 01.11.2008 р. (а.с.5,6).
Згідно Свідоцтва про розірвання шлюбу від 26.12.2000 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 розірваний 16.11.1999 р. (а.с. 11)
Відповідно до довідки Ф-3 від 11.02.2009 року в спірній квартирі АДРЕСА_1 в м. Києві зареєстровані позивачка ОСОБА_2, її донька ОСОБА_4, онука ОСОБА_7 та відповідач ОСОБА_3 як чоловік позивачки, (а.с.43)
Згідно Актів перевірки, посвідчених Головою правління ЖБК «Верстат-7» Каци Г.А., по факту проживання гр. ОСОБА_3 в АДРЕСА_1 в м. Києві від 22.03.2001 року, 30.04.2002 p., та від 31.07.2008 p., відповідач ОСОБА_3 відсутній в спірній квартирі на протязі двох років, його особисті речі в квартирі відсутні, (а.с. 7,8,9,34,35,36).
Згідно ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
Згідно ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Оскільки відповідач ОСОБА_3 відсутній в квартирі АДРЕСА_1 в м. Києві понад шість місяців, то суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 6, 7, 10,11, 15, 57, 60, ч.4 ст.169, 195, 196, 208, 209, 212-215, 218, 222 ч.3, 224-233, 294 ЦПК України, ст. 71,72 ЖК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_3, треті особи: ОСОБА_4, Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, зняття з реєстраційного обліку - задовольнити.
Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право користування жилим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1
Зобов'язати відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві зняти ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з реєстраційного обліку за адресою АДРЕСА_1
Копію рішення направити відповідачу ОСОБА_3 для відома.
Заочне рішення може бути переглянуто Подільським районним судом м. Києва за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. Строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через районний суд.