Справа № 2-1146/2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2009 року Подільський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді САЧЕНКО О.О.
при секретарі ВАСИЛЬЧЕНКО В.М.
розглянувши в попередньому судовому засіданні в приміщенні Подільського районного суду м. Києва цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.
Сторони перебувають у шлюбі з 28 серпня 1999 року зареєстрованого у відділі реєстрації актів громадянського стану Шевченківського району м. Києва, актовий запис № 620. Згідно рішення Подільського районного суду м. Києва від 03.03.2004 року мають всиновлену дитину сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
ОСОБА_1, звернулась до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що у них з відповідачем різні характери, погляди з принципово - важливих питань. З цих причин з листопада 2008 року вони стали проживати та вести господарство окремо. За весь цей період у них бажання поновити сімейні стосунки не виникало, тому вона вирішила шлюб розірвати. Син буде проживати разом з позивачкою. Відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини, у зв'язку з чим вона змушена ставити питання про стягнення аліментів на утримання дитини.
В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити вважає, що збереження сім'ї та примирення вже неможливе, оскільки сім'я розпалася остаточно. На примирення не погоджується, категорично наполягає на розлученні. Просила стягнути з відповідача на її користь аліменти для утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30 відсотків встановленого мінімуму на дитину відповідного віку, щомісяця, починаючи з дня подачі позовної заяви до суду і до досягнення дитиною повноліття.
Відповідач не заперечував проти розірвання шлюбу, вважає, що сім'я не може бути збережена, оскільки вони не підтримують шлюбних стосунків з листопада 2008 року. Не заперечував проти стягнення з нього аліментів на користь позивачки для утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЩІК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.110,112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу за позовом одного із подружжя, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Сторони перебувають в шлюбі з 28 серпня 1999 року, який зареєстровано у відділі реєстрації актів громадянського стану Шевченківського району м. Києва, актовий запис № 620 (а.с. 5).
Сторони не підтримують шлюбних відносин та не ведуть спільного господарства з листопада 2008 року.
Позивачка наполягає на розірванні шлюбу та стягненні аліментів на дитину, категорично не погоджується на примирення.
Відповідач не заперечує проти розірвання шлюбу та стягнення з нього аліментів на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу).
Оскільки судом встановлений факт, що між сторонами склалися ненормальні взаємовідносини, сторони не підтримують шлюбні відносини, домашнє господарство ведуть окремо, що дає суду підстави вважати, що шлюб існує лише формально, а сім'я сторін розпалася остаточно і збереження сім'ї та примирення не можливе, позивачка наполягає на розірванні шлюбу, а відповідач не заперечує проти розірвання шлюбу, то шлюб необхідно розірвати.
Згідно ст.180 СК України батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ст.181, 191 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька (матері) і (або) у твердій грошовій сумі; аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред"явлення позову.
Відповідно до ст. 189 СК України нотаріальний договір про сплату аліментів на дітей сторони не укладали.
Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд враховує пояснення сторін, стан здоров"я та матеріальне становище дитини, матеріальне становище відповідача, відсутність у нього інших утриманців, визнання позову відповідачем, і вважає можливим встановити розмір аліментів у частці від доходу батька (відповідача) - 1/4 частина від заробітку (доходів) щомісячно, починаючи з 16.01.2009 року і до досягнення сином ОСОБА_3 повноліття, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку згідно Закону.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 110, 112, 141, 180, 182, 183, 191 СК України, ст.ст. 208, 209, 212 - 215,218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Шлюб укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2,
зареєстрований 28 серпня 1999 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Шевченківського району м. Києва, актовий запис № 620 - розірвати.
При оформленні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з ОСОБА_2 державне мито у розмірі 17 гривень на користь держави, а ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.
Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, працюючого на ПП «Рябіна» начальником відділу репрографії, за адресою в Київська область с П.Борщагівка вул. Леніна, 1-а, ідентифікаційний код НОМЕР_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, аліменти в розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку, але не менше 30 відсотків встановленого мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з 16.01.2009 року і продовжувати до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн. 00 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через районний суд.