Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #74037712

Сквирський районний суд Київської області

Справа № 376/1229/18

Провадження № 2/376/630/2018

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"30" серпня 2018 р. Сквирський районний суд Київської області

у складі: головуючого судді - Ярошенко С.М.,

при секретарі - Ткаченко Ю.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сквира справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

встановив:

У червні 2018 року ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеним позовом.

В позовній заяві позивач вказує, що від шлюбу сторони мають малолітню дочку: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з позивачем і знаходиться на її утриманні та вихованні.

Матеріальну допомогу на утримання дружини, з якою проживає дитина, відповідач не надає.

ОСОБА_2 матеріально забезпечений, стан його здоров'я задовільний, непрацездатних батьків не має.

З урахуванням наведеного, просить стягнути з відповідача щомісячно аліменти на її утримання в розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) відповідача, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для працездатних осіб, до досягнення дочкою, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років.

Позивач у судове засідання не з'явилася, подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позов підтримує.

Відповідач у судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позов визнає, заперечень не має.

Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд вважає за можливе справу розглянути у відсутності сторін, в порядку ч.3 ст.211 ЦПК України.

Згідно ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, дослідивши докази у справі, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом установлено, що від шлюбу сторони мають малолітню дочку: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з позивачем і знаходиться на її утриманні та вихованні, що підтверджуються копією свідоцтва про народження, виданого Сквирським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області серії НОМЕР_3, актовий запис № 147 (а.с. 6).

Згідно довідки Управління соціального захисту населення Сквирської РДА Київської області від 29.05.2018 року №256, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Сквирської РДА Київської області та отримує щомісячно одноразову допомогу при народженні однієї дитини в розмірі 860,00 грн.

Матеріальну допомогу на утримання дружини, з якою проживає дитина, відповідач не надає.

ОСОБА_2 матеріально забезпечений, стан його здоров'я задовільний, непрацездатних батьків не має.

Відповідно до ст. 75 СК України дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно ч.1 ст.79 СК України аліменти одному з подружжя присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви.

Відповідно до ч.2, 4 ст.84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Отже, за змістом вказаної норми права, розмір утримання не пов'язаний з розміром доходу дружини, а залежить від можливості чоловіка надавати матеріальну допомогу.

Згідно ст. 12, 81 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Суд, враховуючи стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, відсутність у платника аліментів непрацездатних батьків, вважає визначити аліменти на утримання позивача в розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) відповідача, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для працездатних осіб, до досягнення дочкою, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років.

Відповідно до ст. 430 ЦПК України допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.

Згідно ст.141 ЦПК України судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову на відповідача.

Позивач звільнена від сплати судового збору відповідно до вимог ст. 5 Закону України "Про судовий збір", а тому судовий збір необхідно стягнути з відповідача в дохід держави.

Таким чином, суд вважає стягнути з відповідача судовий збір у сумі 704,80 грн.

Керуючись ст.12,95,141,206,263-265,268,430 ЦПК України,

ст.75,79,84 СК України, суд, -

вирішив:

Позов задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, щомісячно аліменти в розмірі 1/4 частки його заробітку (доходу), але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на утримання дружини, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, жительки АДРЕСА_2 ідентифікаційний номер - НОМЕР_2, до досягнення дочкою, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років, починаючи з 11.06.2018 року.

Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, судовий збір у сумі 704,80 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.


Суддя Ярошенко С.М.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація