Судове рішення #7414778

                             Справа №-655/09 р.

ПОСТАНОВА

8 жовтня 2009 року

Суддя Лановецького районного суду Тернопільської області Сарновський В.Я., розглянувши матеріали, які надійшли від Лановецького відділення Збаразької МДПІ Тернопільської області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки м. Ланівці вул. Незалежності, 39, працюючої завідуючою Лановецькою ОКЦР аптекою №25,  

за ч. 1ст. 155-1  КУпАП

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу  № 324898 17 липня 2009 року о 14 год. 10 хв.  при перевірці аптеки №125, що належить Лановецькій ОКЦРА №25 і розташована в с. Борсуки  Лановецького району, виявлено порушення порядку проведення розрахункових операцій, а саме: не забезпечено наявності (відсутності) цінників на товари в кількості 37 шт.; не забезпечено зберігання в КОРО щоденних звітних чеків (№№413,429); не забезпечено проведення розрахункової операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування цін товарів та обліку їх кількості, чим порушено  п. 8,9,11 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій  у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”.

 

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення не визнала і пояснила, що  вона правопорушення не вчиняла. До її посадових обов’язків не входить друкування і зберігання щоденних звітних чеків та реєстрація розрахункових операцій у підпорядкованих аптеках, які є окремими структурними підрозділами. Крім того, постановою Тернопільського адміністративного окружного суду від 18 вересня 2009 року  визнано не чинним рішення про застосування штрафних санкцій до аптеки за порушення  п. 8 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій  у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”.

Вивчивши матеріали справи,  суд прийшов до висновку, що дана справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

Згідно статті 14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв’язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров’я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов’язків.

Відповідно до п. 8,9,11 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій  у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг” суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані: 8) реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Як видно з посадової інструкції завідуючого ЦРА №25 вказані функції не входять до її посадових обов’язків.

Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Розглянувши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що при складанні протоколу не було дотримано вказаних вимог закону, в ньому відсутні відомості про суть вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, а лише описані порушення виявлені при перевірці аптеки №154. Протиправність дій  ОСОБА_1 та її вина у вчиненні порушення порядку проведення розрахунків матеріалами справи не доведена, а тому суд приходить до висновку, що провадження у даній справі підлягає закриттю на підставі ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 17, 18, 247, 283, 284  КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно  ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП    закрити у зв’язку з відсутністю події та складу правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Тернопільської області через Лановецький районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

                    Суддя   ( підпис)

Голова суду                                 ОСОБА_2

Секретар суду                                 ОСОБА_3

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація