Судове рішення #7416546

                                                                                                                         Справа № 1-85/2009р.  

                                                                     

                                          В И Р О К

                                          І М Е Н Е М              У К Р А Ї Н И

27 жовтня 2009 року

Лановецький районний суд Тернопільської області в складі:

  головуючого  судді                     Сенюх М.З.

 при секретарі                                 Головатюк О.І.

  з участю прокурора                             Голиш Ю.С.

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ланівці справу  про обвинувачення  

ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_3, фактично проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4, українця, ІНФОРМАЦІЯ_5, одруженого, не працюючого,  раніше не судимого, громадянина України -

за ст.358 ч.3  КК України,-

                                      В С Т А Н О В И В:

              В липні 2008 року  ОСОБА_1 з метою укладення кредитного договору між ним та кредитною спілкою «Аверс» про надання йому кредитних коштів у розмірі 5000 грн.,       отримав від головного бухгалтера ВАТ «Ланівецький ремонтно-механічний завод» ОСОБА_2 довідки про свої доходи   та доходи ОСОБА_3 про те, що вони   нібито працювали на вказаному заводі та отримували заробітну плату.

               1 липня 2008 року ОСОБА_2 на прохання ОСОБА_1 склала та видала йому довідку про доходи № 97 від 01.07.2008 року, в якій вказала неправдиві дані про те, що ОСОБА_1 протягом січня-червня 2008 року працював електрозварювальником у ВАТ «Ланівецький ремонтно-механічний завод» і за вказаний період йому нарахована заробітна плата в сумі 13730 грн. 4 липня 2008 року ОСОБА_1 отримав від ОСОБА_2 завідомо неправдиву довідку № 107 від 04.07.2008 року, в якій вказано про те, що ОСОБА_3 протягом січня-червня 2008 року працював слюсарем у ВАТ «Ланівецький ремонтно-механічний завод» і за вказаний період йому нарахована заробітна плата в сумі 6740 грн.

                Вказані підроблені довідки, які містили завідомо неправдиві відомості,  ОСОБА_1 надав у кредитну спілку «Аверс», де уклав кредитний договір № К 18-94 від 14 липня 2008 року та отримав кредитні кошти в сумі 5000 грн. терміном на 12 місяців.  В забезпечення його договору з поручителем ОСОБА_3 укладено  договір поруки.  

              15 липня 2008 року ОСОБА_1 повторно звернувся до ОСОБА_2, яка на його прохання склала та видала завідомо неправдиву довідку про його доходи № 125 від 15.07.2008 року, в якій вказала неправдиві дані про те, що ОСОБА_1 протягом січня-червня 2008 року працював електрозварювальником у ВАТ «Ланівецький ремонтно-механічний завод» і за вказаний період йому нарахована заробітна плата в сумі 13730 грн. Вказану підроблену довідку ОСОБА_1 надав у кредитну спілку «Мрія», де уклав кредитний договір № 27 від 25 липня 2008 року і незаконно отримав кошти в сумі 10000 грн.

                                                         -2-

В судовому засіданні, як і під час досудового слідства, підсудний                     ОСОБА_1 свою вину у використанні завідомо підроблених документів визнав повністю та заявив клопотання не досліджувати докази, зібрані по справі, фактичні обставини яких він не заперечує.

Підсудний ОСОБА_1 пояснив суду про те, що протягом останніх двох років хворіє його дружина, на лікування якої потрібні кошти. У зв’язку з тяжким матеріальним становищем він вирішив отримати кредит. В кредитній спілці «Аверс» йому пояснили, що для отримання кредиту необхідно надати довідку про його доходи і доходи поручителя. В той час він не працював, тому звернувся до головного бухгалтера ВАТ «Ланівецький ремонтно-механічний завод» ОСОБА_2 з проханням видати йому та ОСОБА_3, який мав виступати його поручителем, довідки про те, що вони нібито працювали у вказаному товаристві.  Після отримання підроблених довідок підсудний в липні 2008 року в кредитній спілці «Аверс» уклав кредитний договір, згідно якого отримав кредит в сумі 5000 грн .

Підсудний ОСОБА_1 також пояснив суду про те, що в липні 2008 року він повторно звернувся до ОСОБА_2, яка на його прохання видала йому підроблену довідку про його доходи, яку він надав у кредитну спілку «Мрія», де уклав кредитний договір і отримав кошти в сумі 10000 грн.  

 Підсудний ОСОБА_1 розкаюється у вчиненому, обіцяє подібного не допускати, просить суворо його не наказувати, вказуючи, що він доглядає за хворою дружиною і кошти отримував на її лікування.

Винність підсудного у вчиненні злочину стверджується доказами, зібраними

по справі, які судом не досліджувались, але він не заперечує їх фактичні дані.

Враховуючи наведенні по справі обставини, суд прийшов до висновку про доведеність злочину, вчиненого підсудним  ОСОБА_1 і його дії слід кваліфікувати за  ст. 358 ч. 3 КК України -  використання завідомо підроблених документів.

При призначенні покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, як пом»якшуючі покарання обставини щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, наслідки  скоєного злочину, особу винного, який  позитивно характеризується за місцем   проживання, вперше притягується до кримінальної відповідальності і прийшов до висновку, що виправлення та перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства.

Суд також враховує майновий стан підсудного і вважає за доцільне призначити йому покарання згідно статті звинувачення у виді обмеження волі, звільнивши його від відбування покарання з випробуванням.

       Керуючись ст.ст. 323,324 КПК України,  суд-

                               

                                                       З А С У Д И В :

ОСОБА_1  визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 358  ч.3 КК України, і призначити покарання за даною статтею один рік обмеження волі.

 На підставі ст. 75 КК України  звільнити ОСОБА_1 від    відбування  призначеного  покарання з випробуванням  та іспитовим  строком на один рік.   .

   Відповідно до ст. 76  КК України  покласти на засудженого такі обов'язки :

     

   - не виїжджати за межі України на постійне проживання без  дозволу  органу  

    кримінально - виконавчої  системи ;

                                                                               

          -  повідомляти органи кримінально-виконавчої системи  про зміну місця проживання і

          роботи.

 

 Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 залишити без змін – підписку про невиїзд з місця постійного проживання.  

                На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Тернопільської області через Лановецький районний суд протягом  15 діб з моменту його проголошення.

                                                                   Суддя  - підпис

                       В.о. голови суду:                                                                   ОСОБА_4

                       Секретар суду:                                                                        ОСОБА_5

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація