Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #74183811


Справа № 703/3493/18

2/703/1994/18


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху


02 жовтня 2018 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Опалинська О.П., розглянувши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-


ВСТАНОВИВ:


02 вересня 2018 року АТ КБ «ПриватБанк» звернувся до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Під час вирішення питання щодо можливості відкриття провадження у справі за вищевказаним позовом встановлено, що позовна заява АТ КБ «ПриватБанк» подана з порушенням вимог ст.175 та ст.177 ЦПК України.

Так, ч.5 ст.175 ЦПК України у разі пред’явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

Як вбачається з позовної заяви АТ КБ «ПриватБанк», така подана його представником ОСОБА_2.

Відповідно до ч.7 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Аналізуючи вищевказану норму ЦПК України, суд вважає, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, має бути доданий оригінал довіреності чи іншого документу, що підтверджує повноваження представника позивача.

Однак, в порушення вимог ч.7 ст.177 ЦПК України до позовної заяви АТ КБ «ПриватБанк» додана копія довіреності, яка надає право ОСОБА_2 звертатися від імені АТ КБ «ПриватБанк» з позовними заявами.

Крім того, вказана довіреність підписана в.о. Голови Правління ПАТ КБ «Приватбанк» ОСОБА_3 Але, до позовної заяви не додано доказів наявності повноважень у в.о. Голови правління на видачу та підписання, в т.ч. одноособово, такої довіреності.  

Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно ч.1 та ч.2 ст.95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

До позовної заяви АТ КБ «ПриватБанк» додані копії письмових доказів,якими позивач обґрунтовує заявлені позовні вимоги.

Разом з тим, частина письмових доказів, приєднаних до позовної заяви АТ КБ «ПриватБанк», а саме: розрахунок заборгованості за договором №б/н від 30 серпня 2006 року, «Условия та правила предоставления банковских услуг», які належним чином не засвідчені.

Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 "ДСТУ 4163-2003", відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Згідно висновків викладених у постанові Верховного Суду від 11 липня 2018 року,  незасвідчені або неправильно засвідчені копії документів є належними, проте, недопустими доказами.

Відповідно до ч.5 ст.13 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402-VIII, висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовна заява АТ КБ «ПриватБанк» подана без додержання вимог ст.175 та ст.177 ЦПК України. 

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч.2 ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви АТ КБ «ПриватБанк» без руху до усунення вищевказаних недоліків позовної заяви.

Керуючись ст.ст.95, 175, 177, 185, 260 ЦПК України, –


УХВАЛИВ:


Позовну заяву Акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості -  залишити без руху.

Надати позивачу десятиденний строк для усунення недоліків, який відраховується з дня отримання позивачем копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз’яснити позивачу, що  в разі  не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом,  позовна заява  буде вважатись неподаною і буде повернута  позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.



Суддя                                                 О.М. Борєйко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація