Судове рішення #7427397

                                                             

                                                                                                              Справа    №2- 2686/2009р.

.

 

                                               

                                                    Р І Ш Е Н Н Я

                                          І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

10 грудня 2009 року     Конотопський міськрайонний суд Сумської області

в складі:       судді                     Аршук Т.М.

       при секретарі                 Головенській Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Конотопі справу за позовом      ОСОБА_1  до комунального підприємства виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства  про поновлення конституційних прав , -

                                                В С Т А Н О В И В:

             Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом  про поновлення  своїх конституційних прав  та прохає   визнати дії  відповідача  при проведенні розрахунків з  01 січня 2007 року  за використану воду та ненадання повної і достовірної інформації неправомірними та поновити його конституційні права, негайно припинити порушення його прав  при проведенні розрахунків з 01  січня 2007 року  за використану воду та повернути беззаконно і протиправно сплачені кошти за користування ванною та унітазом в розмірі 182,23  грн., зобов»язати  відповідача надавати щомісячні розрахунки  із зазначенням конкретно за які послуги  проведені нарахування , а також  прізвища, ім»я по батькові  посадової особи, яка проводила нарахування , її підпис та завірені належним  чином розрахункові документи,  та стягнути з відповідача  за завдання йому моральної шкоди 1000000 грн. Свої вимоги мотивує  тим , що  18 серпня 2005 року він з начальником  комунального  підприємства  виробничого управління  водопровідно –каналізаційного господарства ОСОБА_2.  був укладений усний договір про надання послуг з централізованого постачання холодної води . За відсутності на вводі водопроводу у будинок приладу обліку спожитої води ,  нарахування за послуги  та їх  оплата проводиться  за нормами споживання води ,  щорічно затвердженими  рішеннями  виконавчого комітету Конотопської міської ради. Вчинення усного правочину  підтверджується оформленими  квитанціями , касовими чеками. Окремі  посадові особи у виписаних квитанціях для проведення розрахунку за надані комунальні послуги системно і на протязі тривалого часу не вказували і не вказують види послуг , які йому  надавались як споживачу, з таких « засекречених  розрахункових документів» йому не відомо , за які надані послуги проведені нарахування, а також відсутні прізвище  , ім»я та по батькові  посадової особи , яка проводила  « таємні нарахування» , її підпис  та завірені належним чином. На його неодноразові звернення в усній формі , він отримував необґрунтовану, беззаконну і безпідставну відмову, що підтверджується  виписаними  розрахунковими квитанціями.

    Після системних неправомірних дій відповідача протягом тривалого часу значно погіршився стан його здоров»я , ця проблема спричинила душевний біль, гірку образу , які відібрали його бажання до життя . В результаті чого 17 лютого 2009 року  швидкою допомогою він був доставлений у лікарню , де знаходився до 24 березня 2009 року.

       25 лютого 2009 року посадові особи відповідача беззаконно і протиправно . без попередження  закрили та опломбували запірну арматуру на вводі водопроводу , що являється його власністю,  чим  проігнорували його конституційні права та законні інтереси , заподіяли йому особисто істотної моральної шкоди .

       27 лютого та 16  вересня 2009 року  він звернувся до відповідача з проханням провести перерахунок з 01 січня 2007 року без нарахувань  за користування ванною та унітазом , що додатково не передбачено умовами усного договору, але йому було відмовлено.

    Такі дії відповідача завдали йому істотної моральної шкоди, що негативно вплинуло на його морально-психологічний стан та спричинило погіршення стану його здоров»я, тяжких наслідків, що настали у зв»язку з порушенням його конституційних прав, системно  на протязі тривалого часу принижували ділову репутацію ветерана військової служби  МВС України , честь та гідність , порушили  нормальні життєві зв»язки  через неможливість  продовження  активного громадського життя , порушення стосунків з оточуючими людьми.. Моральну  шкоду оцінює в 1 млн. грн.

      В судовому засіданні позивач  ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

       Представник  відповідача , що діє за дорученням , ОСОБА_3 позовні вимоги не визнає, пояснила , що  КП ВУВКГ надає послуги позивачу з водопостачання без будь-якого договору про надання послуг, хоча позивач зобов»язаний укласти письмовий договір.  Позивач посилається на укладення  в усній формі 18 серпня 2005 року договору про надання послуг, де передбачені всі умови договору , з начальником КП ВУВКГ  ОСОБА_2 , який вже помер.

        Від укладення договору в письмовій формі позивач відмовлявся і відмовляється по теперішній час.

      Вимоги позивача  стосовно «засекречених  розрахункових документів» вважає  безпідставними , оскільки квитанції , що виписує підприємство споживачам , відповідають чинному законодавству. А  зазначення прізвища . ім»я  та по батькові посадової особи , а також підписування та завіряння подібного розрахункового документу законом не передбачено.

   З 01 січня 2007 року , в результаті проведеної інвентаризації ,  змінилася норма водопостачання і склала  190 л/добу з мешканця , це шоста норма ( наявність у  квартирі умивальника . ванни  , унітазу та електронагрівача чи газонагрівача ).  За весь період нарахування ведуться лише за водопостачання без  каналізації , про що зазначається в квитанціях. Встановлено , що позивач має газопостачання, а тому і визначена  шоста норма споживання води.

     В зв»язку з тим , що  позивач  не сплачував за спожиті послуги з 01 серпня 2005 року , станом  на 01 січня 2009 року у нього утворилася заборгованість у розмірі 217,42 грн. і оскільки позивач не  сплачував суму боргу в добровільному порядку, було прийняте рішення  відключити його від централізованої мережі водопостачання , що і було зроблено та зафіксовано актом від 25 лютого 2009 року.

    26 лютого 2009 року  позивачем була проведена повна оплата боргу і водопостачання йому було відновлене.

     В заяві від 27 лютого 2009 року ОСОБА_1 вимагав терміново провести перерахунок у зв»язку з тим , що до розрахунку плати включені послуги , якими він ніколи не користувався , а саме за ванну та унітаз , та повернути зайво сплачені ним кошти.

    31 березня 2009 року  КП ВУВКГ  направило на адресу позивача  відповідь, якою роз»яснило , що зміна норми і відповідний перерахунок  можливий лише за наслідками виходу на місце комісії для обстеження і складання акту , оскільки здійснити  подібне обстеження контролером підприємства  Бельмас Л.Г. виявилось неможливим , оскільки позивач не допустив її до будинку. Але відповідач на даний лист не відповів.

    Заявою від 16 вересня 2009 року ОСОБА_1 знову звернувся з заявою про проведення перерахунку і йому ще раз було повідомлено про необхідність обстеження його  умов проживання та уточнення норми споживання.

       Договір про надання послуг у письмовій формі позивач укладати відмовляється, станом на 01 листопада 2009 року має заборгованість за спожиті послуги в розмірі 78,03 грн., не бажає пред»являти будинкову книгу для встановлення числа зареєстрованих у помешканні осіб , контролера  дільниці для проведення  інвентаризації не допускає , прийняти комісію для уточнення норми споживання  відмовляється.

     Тому вважає , що ніяких протиправних дій , а тим більше антиконституційних чи всупереч інтересам держави , чи позивача  КП ВУВКГ  не вчиняло , а тому  погіршення стану його здоров»я  не має причинного зв»язку з діями  підприємства  і за таких обставин  в задоволенні позовних вимог прохає відмовити.

      Вислухавши пояснення сторін , свідка , вивчивши матеріали справи , суд вважає , що позовні вимоги не підлягають задоволенню

     В судовому засіданні встановлено , що   позивач  проживає в АДРЕСА_1  має право на пільги , встановлені законодавством України для ветеранів органів внутрішніх справ , які йому надаються відповідачем  ( а.с. 10, 61-64 ). У зв»язку з тим , що на вводі водопроводу  до його будинку відсутні прилади обліку спожитої води , нарахування за послуги здійснюється відповідно до « Правил надання послуг з централізованого опалення , постачання холодної та гарячої води  і водовідведення « ,  відповідно до норм водоспоживання , які затверджені рішенням виконавчого комітету  Конотопської міської ради від 29.03.2004 № 127 та 28.11.2005 № 440 « Про затвердження норм втрат та витрат води « . Згідно норми  водоспоживання  для споживачів м. Конотопа , які користуються водою з комунальної системи водопостачання позивач  відноситься до шостої групи і норма споживання  з 01 січня 2007 року встановлена 190 літрів на добу на 1 мешканця, або 5,78 куб.м  на місяць, оскільки позивач має  природне газопостачання , чого не заперечував позивач   в судовому засіданні.  ( а.с. 54 ).

  Із наданих позивачем квитанцій  ( а.с. 11,65,66 ) вбачається , що  йому проводиться нарахування по оплаті за воду , без каналізації, в квитанціях вказана норма споживання , тариф , сума , що підлягає оплаті ,  кількість мешканців, вказані платник і одержувач , та термін сплати , тобто квитанції  відповідають вимогам діючого законодавства, оскільки згідно п. 20   Правил надання послуг з централізованого опалення , постачання  холодної та гарячої води і водовідведення , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630,  плата за надані послуги вноситься  споживачем  відповідно до   показань   засобів   обліку   води  і  теплової  енергії  або затверджених нормативів (норм) споживання на  підставі  платіжного документа  (розрахункової  книжки,  платіжної  квитанції тощо) або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку.

     У платіжному документі передбачаються  графи  для  зазначення поточних  і  попередніх  показань  засобів  обліку води,  теплової енергії,  різниці цих показань або затверджених нормативів  (норм) споживання,  тарифу  на  даний вид послуг і суми,  яка належить до сплати за   надану послугу.   Таким чином зазначення прізвища посадової особи , що виписала квитанцію ,  її підпис, печать  та інші реквізити  не передбачені п. 20  вказаних Правил.

      В судовому засіданні свідок ОСОБА_4 , яка  працює  з вересня 2007 року  контролером КП ВУВКГ  на дільниці , де проживає позивач,  пояснила ,  що в її обов»язки входить  робота з боржниками , тому вона і знає позивача. Вона спілкувалася з ним з приводу заборгованості , яка виникла в нього через несплату за користування водою. Послуги позивачу надаються без договору про надання послуг , оскільки він відмовляється від укладення договору про надання послуг з водопостачання.  Вона  пропонувала йому укласти договір, але позивач відмовився  укладати договір . ОСОБА_1  не допускає її , як контролера , в будинок для обстеження  наявності санітарно-технічних приладів у будинку.

        У відповідності зі ст. 20 Закону України  « Про житлово –комунальні послуги «  споживач зобов»язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.

       В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтвердив , що письмового договору на надання  послуг з водопостачання він з відповідачем не укладав , що ,  дійсно ,  він не впускає контролера КП ВУВКГ до свого будинку і не збирається цього робити в майбутньому , не  дасть дозволу зайти в будинок і комісії ,  якщо таку запропонує  суд для обстеження наявності санітарно-технічних приладів у будинку.

         За таких обставин суд позбавлений можливості перевірити правильність нарахування позивачу відповідачем  плати за послуги з водопостачання.

       У відповідності зі ст. 60  ЦПК України кожна сторона зобов»язана довести ті обставини , на які вона  посилається як на підставу  своїх вимог і заперечень.

        Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях

         Аналізуючи докази і даючи їм оцінку , суд вважає , що позивач не надав і в судовому засіданні не здобуто доказів , які б доводили , що відповідач невірно проводить позивачу нарахування за надані послуги  з водопостачання,   не доведено , що відповідач порушує конституційні права позивача , а тому суд вважає, що  своїми діями відповідач не завдав позивачу ніякої шкоди,   ні матеріальної , ні моральної, оскільки діє у відповідності з діючим законодавством і у межах своєї компетенції.

       Позивач не довів  причинний зв»язок між погіршенням стану  його здоров»я , знаходженням у лікарні  і діями відповідача з приводу надання йому послуг з водопостачання. За таких обставин  суд вважає , що позовні вимоги не підлягають задоволенню в повному обсязі.

          Керуючись ст. 16,17, 20 Закону України  « Про  житлово-комунальні послуги « ,  Правилами надання послуг з централізованого опалення , постачання холодної та гарячої води і водовідведення , затвердженими  постановою кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 ,   Правилами  користування  системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України , затвердженими  наказом Мінжитлокомунгоспу від 27 червня 2008 року № 190, ст. ст. 10, 57 , 60,  88, 212 ЦПК України , суд-

                                      В И Р І Ш И В :

              В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1  до комунального підприємства виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства  про поновлення конституційних прав відмовити.

              Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Конотопського міськрайонного суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом 10 днів без попереднього подання заяви.

   

       

         Суддя                                             Т.М.Аршук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація