Судове рішення #7429166

  

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2009 р.                                                                               Справа № 2а-18947/09/0370  

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Лозовського О.А.,

при секретарі судового засідання Чміль І.В.,

за участю представника позивача Гриценка В. І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцького міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення суми в розмірі 530 грн. 48 коп.,

ВСТАНОВИВ:

Луцький міський центр зайнятості звернувся з позовом до ОСОБА_2 про стягнення державних коштів, затрачених на навчання в сумі 530 грн. 48 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_2 з 14 червня 2006 року перебувала на обліку у Луцькому міському центрі зайнятості як безробітна.

08 лютого 2007 року з нею був укладений договір №035007020800101 про направлення на професійну підготовку за спеціальністю, навчальною програмою продавець продовольчих та непродовольчих товарів розряд 3 строком на чотири місяці у Волинський обласний учбовий центр підготовки,  перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК. Однак, ОСОБА_2, не дотримавшись умов договору та ухиляючись від відвідування занять без поважних на те причин, не пройшла повного курсу навчання, передбаченого навчальною програмою і наказом №81/1 від 03.05.2007 року була відрахована з навчання.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позов підтримав з підстав, викладених в позовній заяві. Просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з»явилась по невідомій суду причині, хоча належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи. Про причини неявки суд не повідомила, заперечень на пред»явлений позов не подала. Суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності відповідача по наявних у справі письмових доказах.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.

Законом України №1533-III від 02.03.2000 року «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» встановлено, що застрахованим особам у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості виплачується матеріальна допомога.

Згідно з пункту 4 наказу Міністерства праці та соціальної політики України № 308 від 20.11.2000 року «Про затвердження Порядку надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного» матеріальна допомога у період професійного навчання призначається центрами зайнятості, на які покладено функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, за місцем перебування безробітного на обліку і виплачується у встановленому порядку через банківські установи.

Відповідно до пункту 1 статті 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» №1533-ІІІ від 02.03.2000 року  загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Як вбачається із частини 2 статті 7 вказаного Закону видами соціальних послуг є професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях.

Відповідно до абзацу 6 частини 1 статі 19 Закону України «Про зайнятість населення», державна служба зайнятості організовує при потребі професійну підготовку і перепідготовку громадян у системі служби зайнятості або направляє їх до інших навчальних закладів, що ведуть підготовку та перепідготовку працівників, сприяє підприємствам у розвиткові та визначенні змісту курсів навчання й перенавчання.

Частиною 2 статті 24 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що професійна підготовка, підвищення кваліфікації і перепідготовка громадян організується державною службою зайнятості за її направленням у навчальних закладах, на підприємствах, в установах і організаціях (незалежно від їх підпорядкованості) згідно з укладеними договорами або у спеціально створюваних для цього навчальних закладах державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 була зареєстрована як безробітна і перебувала на обліку в Луцькому міському центрі зайнятості з 14 червня 2006 року, що підтверджується персональною карткою особи, що звернулася до центру зайнятості НОМЕР_1.

08 лютого 2007 року між позивачем та відповідачем укладений договір №035007020800101 про направлення на професійну підготовку за спеціальністю, навчальною програмою продавець продовольчих та непродовольчих товарів розряд 3 строком на чотири місяці у Волинський обласний учбовий центр підготовки,  перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК.

Відповідно до пункту 3.1.2. вказаного договору у разі припинення навчання без поважних причин з громадянина стягується загальна сума витрат на професійне навчання. Якщо громадянин відмовляється добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.

Наказом №81/1 від 03 травня 2007 року ОСОБА_2 відраховано з числа слухачів курсів підготовки та перепідготовки безробітних громадян професії «продавець продовольчих та непродовольчих товарів» у зв»язку з пропусками занять без поважних причин.

Відповідно до розрахунку вартості навчання Луцького міського центру зайнятості на навчання відповідача затрачено 220 грн. 18 коп. матеріальної допомоги в період професійного навчання та 310 грн. 30 коп. коштів, затрачених на навчання ОСОБА_2,  а всього 530 грн. 48 коп., які останнім позивачу не відшкодовані.

Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» у разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.

16 травня 2008 року відповідачем була написана заява про добровільну сплату заборгованості, однак на момент розгляду справи сума в розмірі 530 грн. 48 коп. ОСОБА_2 не погашена.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне позовні вимоги Луцького міського центру зайнятості про стягнення витрат, затрачених державою на навчання відповідача в сумі 530 грн. 48 коп. задовольнити.

Керуючись статтями 11, 17, 158, 160 частиною 3, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 в користь Луцького міського центру зайнятості 220 (двісті двадцять) грн. 18 коп. матеріальної допомоги в період професійного навчання та 310 (триста десять) грн. 30 коп. коштів, затрачених на її навчання,  а всього 530 (п»ятсот тридцять) грн. 48 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі – 16 грудня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.


Головуючий-суддя О.А.Лозовський


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація