Судове рішення #7433159

Справа № 1-82-09

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 серпня 2009 року.         Нетішинський міський суд Хмельницької області в складі головуючого судді Ходоровського Б.В. при секретарі  Оленич Ю.В., з участю прокурора Косіка О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Нетішин кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, не одруженого, раніше не судимого,

 за ст.  122 ч. 1 КК України,

                                                           ВСТАНОВИВ:

15 березня 2009 року близько 16 години в квартирі № 13, що по вулиці Будівельників, 15 м. Нетішин, ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп?яніння,  на підставі особистих неприязних відносин умисно руками та ногами наніс удари в голову та різні частини тіла ОСОБА_2, внаслідок чого той отримав тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми легкого ступеня - забою головного мозку, закритого вдавленого перелому передньої стінки лобної пазухи справа, підшкірної гематоми лобної ділянки голови справа та підшкірної гематоми носа справа, з яких вдавлений перелом лобної кістки за кваліфікуючим критерієм тривалого розладу здоровя відноситься до категорії тілесних ушкоджень середнього ступеня тяжкості, а закрита черепно мозкова травма – забій головного мозку, підшкірна гематома носа відносяться до категорії тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості, що спричинило короткочасний розлад здоровя.

Підсудний в судовому засіданні свою вину визнав і пояснив, що 15 березня 2009 року близько 16 години знаходився в квартирі АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_3, де серед інших знаходилися ОСОБА_2 та ОСОБА_4 Між тими мали місце неприязні стосунки і він став на захист дівчини, в процесі чого ОСОБА_2 став його ображати словами нецензурної лайки і не витримавши образ наніс удар ногою в голову і двічі рукою.

Дослідивши докази по справі суд вважає вину підсудного доведеною.

Так, потерпілий ОСОБА_2 показав, що 15 березня 2009 року біля 16 години знаходячись в квартирі АДРЕСА_1 зробив зауваження ОСОБА_1, щоб той не вмішувався у стосунки між ним та ОСОБА_4, в ході чого ОСОБА_1 несподівано наніс йому удар ногою в голову, від чого впав на підлогу та втратив на деякий час свідомість, а після той ще  рукою наніс удар в обличчя. При виході з квартири ще один удар в обличчя наніс ОСОБА_5, але вважає, що по силі удару і наслідках які одразу відчув,  середньої тяжкості тілесні шкодкодження отримав від удару ОСОБА_1

Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_3  показали, що були свідками того, як ОСОБА_1 наніс тілесні ушкодження для ОСОБА_2 ОСОБА_4 при цьому зазначила, що ОСОБА_1 і раніш проявляв неприязні стосунки до ОСОБА_2

Об'єктивно вина підсудного підтверджується висновком судово-медичної експертизи № 145 від 28 квітня 2009 року згідно якої ОСОБА_2 заподіяні ті тілесні ушкодження, опис яких приводиться в обвинувачені і які виникли від дії травмуючої поверхні твердих предметів із прикладанням із достатньо вираженою силою в ділянці лоба справа, та прикладанням в ділянці носа, виникли незадовго до звернення за допомогою в ДЗ СМСЧ-4 15 березня 2009 року о 18 годині 55 хвилин (а.с.44-45).

Таким чином суд вважає, що вина підсудного в умисних діях, які виразились в умисному середньої тяжкості тілесному ушкодженні, тобто умисному ушкодженні, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 КК України, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров"я,  доведена повністю і його дії органами досудового слідства вірно кваліфіковані за ст. 122 ч. 1 КК України.

Статтею 122 ч. 1 КК України передбачені альтернативні види покарань у вигляді виправних робіт, обмеження волі та позбавлення волі.

При призначенні міри покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину,  особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Обставиною, що обтяжує покарання суд визнає вчинення злочину в стані алкогольного спяніння.

Такими, що пом'якшують покарання підсудного суд визнає те що є раніше не судимим, побажання потерпілого про помягшення покарання.

За місцем проживання та місцем попередньої роботи характеризується позитивно.

З урахуванням сукупності всіх обставин справи суд вважає за необхідне призначити покарання у вигляді обмеження волі і з урахуванням можливості виправлення підсудного без відбування покарання прийняти рішення про звільнення від такого з випробуванням.

Прокурором м. Нетішин заявлений цивільний позов в інтересах ДЗ СМСЧ 4 м. Нетішин на суму 2090,57 гривні за лікування потерпілого.

Суд вважає що позов підлягає задоволенню, що об'єктивно підтверджується матеріалами кримінальної справи, в тому числі довідкою лікарні від 14 травня 2009 року.

Потерпілим ОСОБА_2 заявлений цивільний позов на суму 54000 гривень, з яких 4000 гривень на відшкодування матеріальної  шкоди та 50000 гривень на відшкодування моральної шкоди.

В судовому засіданні потерпілий позов матеріального характеру підтримав, щодо морального суму зменшив до 5000 гривень, посилаючись на те що є сусідами, але при цьому зазначив, що наслідки від отриманих тілесних пошкоджень відчуває по теперішній час, проходить періодичне лікування, мають місце постійні головні болі.

З урахуванням сукупності всіх досліджених доказів по справі, в тому числі пояснень потерпілого щодо перенесених фізичних стараждань, що проявляються по теперішній час, які є переконливими для суду, суд частково приймає зменшення потерпілим розміру  моральної шкоди і таку визначає в сумі 30000 гривень.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України,

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним за ст. 122 ч. 1 КК України і призначити покарання у вигляді півтора року обмеження волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнити від відбування призначеного покарання з встановленням іспитового строку, якщо протягом одного року не вчинить нового злочину.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ДЗ СМСЧ 4 м. Нетішин, р/р 35218003003624 УДК в Хмельницькій області МФО 815013, код 33977967 2090,57 гривні за лікування потерпілого.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 4000 грн. матеріальної та 30000 грн. моральної шкоди і всього 34000 гривень.

Міру запобіжного заходу підсудному у вигляді підписки про невиїзд залишити попередню до вступу вироку в законну силу.

Апеляція на вирок суду може бути подана  до апеляційного суду Хмельницької області через Нетішинський міський суд протягом п'ятнадцяти діб з моменту проголошення вироку.

Суддя                                 Ходоровський Б.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація