Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #74345400

Справа № 346/1617/16-ц

Провадження № 2/346/728/16


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 


23 травня 2016 р.м. Коломия


  Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

у складі: головуючого судді: Бирич Н.В.,

з участю: секретаря: Нефьодової Т.В.,

позивача:                                         ОСОБА_1,

відповідача:                                                ОСОБА_2


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру стягуваних аліментів, -

                                        

В С Т А Н О В И В:


Позивач звернулася до суду з даним позовом мотивуючи його тим, що шлюб між нею та ОСОБА_2 розірвано. Під час шлюбу у них народився син: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Рішенням Коломийського міськрайонного суду від 30.10.2012 року стягнуто з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини у розмірі 500 гривень у твердій грошовій сумі до досягнення дитиною повноліття. Просить суд змінити розмір аліментів та стягувати з відповідача ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітнього сина: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі в розмірі 1000 гривень щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

       Позивач в судове засідання з’явилася, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила позов задовольнити.

       Відповідач в судове засідання з’явився, визнав позов в частині стягнення з нього аліментів в розмірі 550 гривень.

Суд, заслухавши пояснення сторін, з'ясувавши обставини по справі, дослідивши письмові докази, прийшов до висновку, що позов слід задовольнити частково, з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони по справі є батьками неповнолітнього : ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про його народження, яке міститься у матеріалах справи (а.с. 5). Рішенням Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 30.10.2012 року стягнуто з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини у розмірі 500 гривень у твердій грошовій сумі до досягнення дитиною повноліття (а.с. 7).

В судовому засіданні також встановлено, що дитина проживає з позивачкою, постійно хворіє, перебуває на диспансерному обліку в медичному закладі, та на її утримання необхідні кошти.

Ст. 180 Сімейного кодексу України визначено, що батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття.

Відповідно до ч. 2 ст. 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року (ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789-XII від 27 лютого 1991 року) держави-учасниці зобов'язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов'язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.

Держави-учасниці забезпечують у максимально можливій мірі виживання і здоровий розвиток дитини (ч. 2 ст. 6 Конвенції про права дитини).

Частиною 1 та 2 ст. 27 Конвенції про права дитини визначено, що держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько (-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Відповідно до ст. 1, 2 Закону України «Про охорону дитинства» батьки зобов'язані забезпечити дітям умови для достатнього фізичного, духовного та культурного розвитку.

Відповідно до положень ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

В силу дії ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька або в твердій грошовій сумі і виплачується щомісячно.

Відповідно до ст. 184 Сімейного кодексу України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

За приписами ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

За ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки; інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно із ч.1 ст. 192 Сімейного кодексу України передбачено, що розмір аліментів, визначенийза рішенням суду або за домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержуача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоровя когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити частково, та змінити розмір стягуваних аліментів на утримання неповнолітнього сина: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі в розмірі 800 гривень, але не менше 30% встановленого прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

Згідно із ч.1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Позивачка звернулася до суду з позовом 17.03.2016 року, тому з цього дня слід змінити розмір стягуваних аліментів і проводити до досягнення дитиною повноліття.

Відповідно до ч. 3 ст. 88 Цивільного процесуального кодексу України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Тому, з відповідача слід стягнути в користь держави судовий збір.

На підставі вищенаведеного, відповідно до ст. 3 Конвенції про права дитини, ст.ст. 180, 181 ч. 3, 182, 184, 192 Сімейного кодексу України, ст. 1, 2 Закону України «Про охорону дитинства», керуючись ст.ст. 60, 88, 179, 208, 209, 212-215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В:

       Позов задовольнити частково.

       Змінити розмір стягуваних аліментів, присуджених рішенням Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 30 жовтня 2012 року.

       Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, жительки м. Коломия, вул. Мазепи, 298 а/88, Івано-Франківської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, аліменти на утримання неповнолітнього сина: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, в твердій грошовій сумі в розмірі 800 (вісімсот) гривень, але не менше 30% встановленого прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

       Стягнення аліментів розпочати з 17 березня 2016 року.

       Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 551 (п`ятсот п`ятдесят однієї) гривні 20 копійок. 

       Виконавчий лист № 0909/4992/2012, виданий Коломийським міськрайонним судом Івано-Франківської області - відкликати.

       Допустити негайне виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць.

       В задоволенні решти позову - відмовити.

       На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області, протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення встановлених строків його оскарження.


     

Суддя                                        Бирич Н. В.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація