Справа № 2-1628/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2009 року Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі головуючого судді В.О. Шульги, при секретарі Т.А. Мірошниченко, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ромни цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Біловодської сільської ради, треті особи - Роменська районна державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до виконкому Біловодської сільської ради, треті особи Роменська районна держнотконтора, ОСОБА_2 і просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 строком на один місяць з дня вступу рішення в законну силу. В обґрунтування позовних вимог в позові зазначила, що ОСОБА_3, яка померла 11 грудня 2008 року доводиться їй матір’ю. На момент смерті ОСОБА_3 проживала в ІНФОРМАЦІЯ_1. Інших спадкоємців після смерті матері, крім ОСОБА_2 і неї немає. Для оформлення спадкових прав після смерті матері вона звернулася в Роменську районну держнотконтору, але їй відмовили у видачі свідоцтва про право на спадщину пославшись на пропуск строку для прийняття спадщини. З 19 по 28 травня та з 1 по 9 червня 2009 року вона знаходилася на лікуванні в Біловодській лікарні, а тому не змогла своєчасно подати в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини.
У судовому засіданні позивач – ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги, просила позов задоволити в повному обсязі. Суду пояснила що через хворобу не змогла своєчасно звернутися до нотаріуса.
Відповідач – виконавчий комітет Біловодської сільської ради в судове засідання явку представника не забезпечив, про відкладення розгляду справи не клопотав.
Представник Роменської районної державної нотаріальної контори, третьої особи у справі, в судове засідання не з’явився, хоча був повідомлений належним чином про місце і час розгляду справи. До суду надійшов лист державної нотаріальної контори, з проханням розглядати справу у відсутності їх представника. Згідно даного листа заперечень щодо визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини у Роменської районної ДНК не має.
Третя особа – ОСОБА_2 не заперечувала проти задоволення позову. Суду пояснила що на спадщину вона не претендує, інших спадкоємців крім них двох немає.
Судом встановлено, що 11 грудня 2008 року ОСОБА_3 померла. Вказана обставина підтверджена свідоцтвом про смерть.
Зі свідоцтва про народження ОСОБА_4 вбачається, що її матір'ю є ОСОБА_3.
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу, 14 червня 1980 року ОСОБА_5 та ОСОБА_4 уклали шлюб і після його укладення прізвище дружини – ОСОБА_5.
Згідно довідки Біловодської амбулаторії ОСОБА_1 знаходилася на лікуванні з 19 по 28 травня та з 1 по 9 червня 2008 року.
Наведені факти свідчать, що між сторонами виник спір з приводу здійснення права спадкування, а саме прийняття спадщини. При вирішенні спору суд виходить, з положень ч.1 ст.1268, ч. 1 ст. 1269, ч. 1 ст. 1270 ЦК України, згідно яких спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Така заява спадкоємцем, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, надається до нотаріальної контори.
Відповідно ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк прийняття спадщини з поважної причини, суд може призначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви для прийняття спадщини.
Досліджені судом докази свідчать про те, що ОСОБА_1 пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позов обґрунтований, підлягає задоволенню і позивачу слід визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 1268, 1269, 1270, 1272, ЦК України, ст. ст. 10, 11, 14, 208, 209, 212-215, 292, 294, 296 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Біловодської сільської ради, треті особи - Роменська районна державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задоволити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 строком на один місяць від дня вступу рішення в законну силу.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ... підпис.
КОПІЯ ВІРНА :
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_6