Справа № 2-о-220\09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 грудня 2009 року Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі головуючого судді В.О. Шульги, при секретарі Т.А. Мірошниченко, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ромни цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: сектор ГІРФО Роменського МВ ГУМВС України в Сумській області, ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася в суд з заявою про встановлення юридичного факту родинних відносин, заінтересовані особи: сектор ГІРФО Роменського МВ ГУМВС України в Сумській області, ОСОБА_2 і просить встановити факт, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 є її ОСОБА_1 батьком. В обґрунтування заявлених вимог вказала, що народилася 20 січня 1973 року в м.Тбілісі і має паспорт громадянки СРСР. У 1992 році вона разом зі своїм батьком ОСОБА_2 переїхали на постійне місце проживання і офіційно прописалась у с. Волошнівка Роменського р. Так як паспорти громадян колишнього СРСР недійсні, вона звернулася для оформлення паспорта громадянина України, але в оформленні паспорта їй відмовили через відсутність підтвердження родинних стосунків з батьком, оскільки його прізвище пишеться – ОСОБА_2 , а її ОСОБА_1.
В судовому засіданні заявниця заявлені вимоги підтримала в повному обсязі і просила їх задоволити. Суду пояснила, що інакше як через суд вирішити порушене питання не можна, так як паспорт їй не видають без підтвердження родинних стосунків.
Заінтересована особа – СГІРФО Роменського МВ ГУМВС України в Сумській області явку представника в судове засідання не забезпечив. Про відкладення розгляду справи не клопотав.
Заінтересована особа ОСОБА_2 в судовому засіданні вважав, що заява підлягає задоволенню. ОСОБА_1 його донька. Через різницю в написанні прізвищ вона не може оформити паспорт.
Судом встановлено, що прізвище ОСОБА_1 в паспорті і свідоцтві про її народження російською мовою вказані “Харевич”.
Прізвище ОСОБА_2 в паспорті і свідоцтві про його народження вказані ОСОБА_2, а в свідоцтві про шлюб російською мовою “Харевич”.
Відповідно п. 1) ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
У судовому засіданні та обставина, що ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_1, підтверджена дослідженими у справі доказами і заінтересованою особою. Розумних сумнівів щодо достовірності даної обставини у суду немає.
Встановлення названого факту необхідно заявнику для оформлення громадянства.
За таких обставин, дослідивши матеріали справи, оцінюючи докази зібрані у справі кожен окремо, їх достатність та взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд вважає заяву обґрунтованою і доходить висновку про можливість її задоволення.
Керуючись ст. ст. 209, 212-215, 234, 235, 256-259, 292, 294, 296 ЦПК України, –
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: сектор ГІРФО Роменського МВ ГУМВС України в Сумській області, ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин задоволити.
Встановити факт, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, є батьком ОСОБА_1.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ... підпис.
КОПІЯ ВІРНА :
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_3