Судове рішення #7439586

Справа № 1-452|2009 року

В  И  Р  О  К

І М  Е  Н  Е  М       У  К  Р  А  Ї  Н  И

7.12.2009 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

в складі : головуючого - судді Сотської С.О.

                 при секретарі – Биковій О.П.

                за участю прокурора – Солов’янової В.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Первомайську кримінальну справу по обвинуваченню

     ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працює, спів мешкає, проживає Миколаївська обл.. Первомайський р-н. смт. Підгородна вул.. Чапаєва, 7, раніше не судимого.  

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_5, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_6, не працює, спів мешкає, проживає Миколаївська обл.. Первомайський р-н. смт. Підгородна вул.. Чапаєва, 7, раніше не судима,-

 в скоєні злочину передбаченого ст. 186 ч. 2 КК України

В С Т А Н О В И В:

    23 серпня 2008 року близько 22 години 45 хвилин, підсудні перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння на станції Бандурка Первомайського району Миколаївської області, за попередньою змовою між собою, з застосуванням насильства, що є небезпечним для життя та здоров’я відкрито заволоділи мобільним телефоном «Nokia 5070» вартістю 475 грн., сім-карткою «Київстар» 25 грн.,  грошима на рахунку 8 грн., грошима в сумі 50 грн., завдавши ОСОБА_3 легкі тілесні ушкодження та матеріальні збитки на суму 558 грн.

    Вину в скоєному злочині підсудні визнали повністю і розповіли суду, що познайомилися з ОСОБА_3 на станції Бандурка. Побачивши в останнього мобільний телефон та гроші, вирішили заволодіти вказаними речами.

    ОСОБА_1 показав, що наніс потерпілому удар ногою в обличчя, від якого він впав на землю., а потім став наносити йому удари по різним частинам тіла.

    Подолавши опір ОСОБА_3 він разом з ОСОБА_2 обшукали потерпілого, із задньої лівої кишені штанів витягли гроші в сумі 50 грн., а з карману куртки мобільний телефон «Nokia 5070» з сім-карткою.

    Потерпілий вимагав повернути йому майно, але вони утримуючи крадене втекли. Також підтвердив, що з ОСОБА_2 знаходилися в стані алкогольного сп’яніння.

    Пояснення ОСОБА_1 підтвердила ОСОБА_2 в судовому засіданні.

    Потерпілий ОСОБА_3 в зв’язку з хворобою в судове засідання не з’явився, надав заяву, в якій вказав, що пояснення на досудовому слідстві підтримує.

    За його свідченнями, які досліджувалися судом вбачається, що ОСОБА_1 наніс йому удар в обличчя, а потім коли він впав, то наносив удари руками і ногами по різним частинам тіла. Після чого відчував, як з заднього карману штанів хтось із підсудних витягнув гроші, а ОСОБА_2 вимагала сказати, де мобільний телефон, а потім знайшла його в кишені куртки. Матеріальні збитки йому відшкодовано.

    Враховуючи, що показання підсудних, потерпілого не містять протиріч, узгоджуються між собою, то суд вважає їх достовірними і кладе в основу вироку по справі.

    Викладене свідчить, що підсудні скоїли відкрите викрадення чужого майна (грабіж), поєднаний з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, за попередньою змовою групою осіб, і їх дії вірно кваліфіковані органами досудового слідства за ч. 2 ст. 186 КК України.

    Обираючи міру покарання підсудним суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину та дані про те, що особи за місцем проживання характеризуються позитивно.

    Обставини, що обтяжують їх покарання є скоєння злочину в стані алкогольного сп’яніння.

    Обставини, що пом’якшують  їх покарання є щире каяття, відшкодування збитків.

    Враховуючи конкретні обставини справи, дані про особи підсудних суд дійшов висновку про можливість виправлення підсудних без відбування  покарання відповідно до ст. 75 КК України.

    Відповідно до ст. 76 КК України суд вважає необхідним покласти на підсудних обов’язки передбачені п. п. 2,3,4 даної статті.

    Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України,-

З А С У Д И В:

    ОСОБА_1, ОСОБА_4 визнати винними у скоєнні злочину передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України і призначити покарання кожному – позбавлення волі строком на 4 (чотири) роки.

    На підставі ст. 75 КК України звільнити засуджених від відбуття покарання з випробуванням, з іспитовим строком на два роки.

    На підставі ст. 76 КК України покласти на засуджених слідуючі обов’язки:

    - не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції;

    - повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, навчання або роботи;

    - періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої інспекції.

    Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.

    Речові докази по справі – мобільний телефон «Nokia 5070» повернути ОСОБА_3

Вирок може бути оскаржено на протязі 15 днів до апеляційного суду Миколаївської області , всіма учасника процесу , з подачею апеляції через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області.                                                

                                                                 Суддя:-підпис-

Копія вірна:

Суддя Первомайського міськрайонного суду

Миколаївської області                                 ОСОБА_5

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація