Судове рішення #7444606

                                                    Справа № 1-433/2009

                                                             

В И Р О К

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

    29 грудня 2009 року  Деснянський районний суд м. Чернігова в складі :

головуючого - судді                                   -  Розинко В.М.

при секреті                                                   - ОСОБА_1

з участю прокурора                                    -  Деркач Г.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові справу по обвинуваченню

                                                                               ОСОБА_2, 11.02.1982 р., уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, не одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, раніше не судимого, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3,

у скоєнні злочину, передбаченого ст. 361 ч. 2 КК України, -                                                                                            

 

в с т а н о в и в :

Підсудний ОСОБА_2 у період із липня 2008 р. по 30.04.2009 р., перебуваючи в м. Чернігові, з метою несанкціонованого втручання в роботу мереж електрозв’язку, не маючи ліцензії Національної комісії з питань регулювання зв’язку України по наданню послуг міжнародного телефонного зв’язку, не являючись оператором телекомунікацій,  умисно, усвідомлюючи, що його дії призведуть до підробки інформації, спотворення процесу обробки інформації, до порушення порядку її маршрутизації, та прагнучи цього, вступивши в попередню змову з особами, відносно яких матеріали виділені в окреме провадження - на ім’я «Дмитро» та «Андрій», в порушення вимог діючого законодавства вчинив несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв’язку, за наступних обставин.

Так, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 33 Закону України «Про телекомунікації» від 18.11.2003  р. не допускається використання на комерційній основі кінцевого обладнання та абонентських ліній  для надання телекомунікаційних послуг третім особам.

Відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону України «Про телекомунікації» від  18.11.2003 р. окремі види діяльності в сфері телекомунікацій здійснюються суб'єктами господарювання на підставі ліцензій.

Відповідно до п. 9 ст. 58 Закону України «Про телекомунікації» від  18.11.2003 р.  оператори зобов’язані обмінюватися даними обліку телекомунікаційних послуг, які були надані через точки взаємоз'єднання їхніх мереж.

Відповідно до ч.1 ст. 63 Закону України «Про телекомунікації» від   18.11.2003 р.  телекомунікаційні послуги надаються відповідно до законодавства.

Відповідно до п. 32 Розділу 1 «Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг», затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 720 від 09.08.2005 р., споживач зобов’язаний: дотримуватися цих Правил; використовувати кінцеве обладнання, на яке видано документ про підтвердження його відповідності вимогам нормативних документів у сфері телекомунікацій; не допускати використання свого кінцевого обладнання для вчинення протиправних дій або дій, що суперечать інтересам національної безпеки, оборони та охорони правопорядку; не допускати дій, що можуть створювати загрозу для безпеки експлуатації телекомунікаційних мереж, підтримки їх цілісності та взаємодії, захисту інформаційної безпеки мереж, електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, ускладнювати чи унеможливлювати надання послуг іншим споживачам; не допускати використання на комерційній основі кінцевого обладнання та абонентських ліній для надання телекомунікаційних послуг третім особам; укласти договір та виконувати його умови; своєчасно оплачувати отримані телекомунікаційні послуги; користуватися тільки такими лічильниками обліку тривалості телекомунікаційних послуг, на які видано документ про підтвердження їх відповідності вимогам законодавства, та періодично проводити їх метрологічну перевірку в установленому законодавством порядку; дотримуватися правил (порядку) користування кінцевим обладнанням у пунктах колективного користування; утримувати абонентську лінію в межах житлового будинку, квартири, приміщення та присадибної ділянки і кінцеве обладнання у справному стані; повідомляти на запит оператора, провайдера тип кінцевого обладнання, що використовується для отримання телекомунікаційних послуг, виконувати інші обов’язки відповідно до законодавства.

Відповідно до п. 230 Розділу ІV «Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг», затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 720 від 09.08.2005 р., споживач зобов’язаний дотримуватися інструкції з використання кінцевого обладнання та виконувати інші обов’язки, передбачені п. 32 цих Правил.

Відповідно до п. 4.8 «Положення про діяльність операторів міжміського, міжнародного зв’язку телефонної мережі загального користування України та їх взаємодію між собою», затвердженого наказом Державного комітету зв’язку та інформатизації України № 19 від 14.02.2001 р., маршрутизація вхідного трафіку здійснюється від станцій комутації вищого ієрархічного рівня (МЦК, ОПТС/АМТС) до станцій того самого або нижчого ієрархічного рівня (МЦК, ОПТС/АМТС, ОПТС-ОПС/АТС) без переходів трафіка з нижчих ієрархічних рівнів на вищі в кожному з маршрутів.

Відповідно до п. 1.1, наказу Державного комітету зв’язку та інформатизації України № 33 від 22.02.2000 р. «Про порядок маршрутизації вхідного міжнародного телефонного трафіку», установлений наступний порядок маршрутизації міжнародного та міжміського телефонного зв'язку різних форм власності - маршрутизація вхідних міжнародних викликів  від станцій комутації вищого ієрархічного рівня здійснювати до станцій того самого або нижчого ієрархічного рівня  без  переходів  викликів  із нижчих ієрархічних рівнів на вищі в кожному з маршрутів.

Відповідно до п. 1.2 наказу Державного комітету зв’язку та інформатизації України № 33 від 22.02.2000 р. «Про порядок маршрутизації вхідного міжнародного телефонного графіку», для завершення вхідних міжнародних викликів до  місцевих телефонних  мереж  оператори з надання послуг міжнародного зв'язку повинні максимально використовувати прямі канали зв'язку між: міжнародним центром комутації та транзитною АМТС/ОПТС із функціями  міжміської  телефонної  станції (далі  - ОПТС) для декількох регіонів України; міжнародним центром комутації та АМТС/ОПТС у регіоні  при наявності достатнього навантаження; міжнародним центром комутації та опорно-транзитною станцією на телефонній мережі місцевого зв'язку за наявності достатнього навантаження до абонентів даної мережі; міжнародними центрами комутації операторів для завершення викликів на регіони з малим навантаженням.

Відповідно до п. 1.3 наказу Державного комітету зв’язку та інформатизації України № 33 від 22.02.2000 р. «Про порядок маршрутизації вхідного міжнародного телефонного трафіку», для завершення вхідних міжнародних викликів на телефонній мережі загального користування України використовувати обхідні маршрути тільки через МЦК/АМТС/ОПТС операторів із надання послуг міжнародного та міжміського телефонного зв'язку. Сторони зобов'язані сповіщати одна одну про відкриття нового обхідного маршруту.

У липні 2008 р. особа, відносно якої матеріали виділені в окреме провадження - на ім’я «Андрій», поблизу ресторану «Макдональдс», у м. Чернігові по проспекту Перемоги, 80, запропонувала ОСОБА_2 орендувати квартиру для розміщення й обслуговування необхідного обладнання для несанкціонованого втручання в роботу мереж електрозв’язку.

ОСОБА_2 усвідомлюючи, що своїми діями несанкціоновано втрутиться в роботу мереж електрозв’язку, погодився на дану пропозицію.      

У подальшому, реалізуючи спільний злочинний намір, направлений на несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв’язку, ОСОБА_2 на початку листопада 2009 р. знаходячись у квартирі АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_3, домовився з нею щодо оренди її квартири, не ставлячи її до відома щодо свого злочинного умислу.

Надалі, інша особа, відносно якої матеріали виділені в окреме провадження - на ім’я «Дмитро», продовжуючи спільний злочинний умисел у кінці листопада 2008 р. за невстановлених досудовим слідством обставин придбала 8 GSM-шлюзів, 8 плат з тримачами для SIM-карток, 4 шлюзи «Ір-телефонії» (голосові шлюзи) «AddPac Voiccfinder», SIM-картки закритого акціонерного товариства (ЗАТ) «ОСОБА_4Ес.Ем.» та закритого акціонерного товариства «Український мобільний зв'язок» ( ЗАТ «УМЗ»).

Після цього, також у кінці листопада 2008 р. особа, відносно якої матеріали виділені в окреме провадження - на ім’я «Дмитро», у присутності ОСОБА_2 розмістила означені пристрої в кімнаті навпроти вхідної двері в орендованій останнім квартирі АДРЕСА_1.

В подальшому, 27.11.2008 р., ОСОБА_2, не ставлячи до відома ОСОБА_5 про свій злочинний умисел домовився з ним про те, що останній підключить до квартири АДРЕСА_1 послугу доступу до мережі Інтернет.

27.11.2008 р. ОСОБА_5, будучи введеним в оману щодо злочинного умислу ОСОБА_2, знаходячись за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 68, укладав договір № 6118 про надання доступу до мережі Інтернет із фізичною особою – підприємцем (ФОП) ОСОБА_6

02.11.2008 р., на виконання зазначеного договору, до квартири АДРЕСА_1 представниками ФОП «ОСОБА_6М.» був проведений кабель UTP Cat.5E із кріпленням і конектор RJ-45 для надання доступу до мережі Інтернет.  

 У подальшому, діючи спільно та узгоджено з особою, відносно якої матеріали виділені в окреме провадження - на ім’я «Дмитро» та ОСОБА_2, особа, відносно якої матеріали виділені в окреме провадження - на ім’я «Андрій» на початку грудня 2008 р. принесла в квартиру АДРЕСА_2 системний блок Intel Atom 230,   та в присутності ОСОБА_2 на підлозі в кімнаті навпроти вхідної двері в зазначену квартиру, під’єднала до означеного системного блоку кабель UTP Cat.5E з кріпленням і конектором RJ-45, а також з’єднала між собою кабелями 4 шлюзи «Ір-телефонії» (голосових шлюзи) «AddPac Voiccfinder», до яких в свою чергу під’єднала кабелями 8 GSM-шлюзів з 8 платами тримачами для SIM-карт та включила їх до електроживлення.

Тоді ж, особа, відносно якої матеріали виділені в окреме провадження - на ім’я «Андрій» налагодила функціонування програмного забезпечення для системного блоку, необхідного для спрямування міжнародного телефонного трафіку на телекомунікаційну мережу загального користування України.  

Продовжуючи реалізовувати спільний злочинний намір ОСОБА_2 в середині квітня 2009 р., перебуваючи в кімнаті навпроти вхідної двері в орендовану ним квартиру АДРЕСА_1 вставив в плати з тримачами для SIM-карт 8 GSM-шлюзів 15 наступних SIM-карток ЗАТ «ОСОБА_4Ес.Ем.» з мобільними телефонними номерами: 80989052461 з серійним номером SIM-картки 8938003991809893076; 80968420383 - 8938003991809319320; 80969705258 - 8938003991809407315; 80989046557 - 8938003991809891781; 80989052167 - 8938003991809893043; 80961167560 - 8938003991809502271; 80968285796 - 8938003991809272636; 80968419691 - 8938003991809319106; 80961167409 - 8938003991809502164; 80968419976 - 8938003991809319171; 80971068344 - 8938003991807241674; 80968421719 - 8938003991809319791; 80961269880 - 8938003991809561731; 80978143300 – 8938003991807813522; 80968420526 – 8938003991809319395 та 103 SIM-картки ЗАТ «УМЗ» з мобільними телефонними номерами: 80992135416 з серійним номером SIM-картки 8938001290401354161; 80665282014 - 8938001620402820143; 80665000776 - 8938001620400007768; 80665000290 - 8938001620400002900; 80992094909 - 8938001290400949094; 80665288711 - 8938001620402887118; 80665000306 - 8938001620400003064; 80665299842 - 8938001620402998428; 80506103572 - 8938001320301035725; 80509086443 - 8938001300300864432; 80665001875 - 8938001620400018757; 80665000397 - 8938001620400003973; 80992138186 - 8938001290401381867; 80958371248 - 8938001190503712482; 80509085512 - 8938001300300855125; 80665001668 - 8938001620400016686; 80952418296 - 8938001510504182965; 80665000359 - 8938001620400003593; 80665000604 - 8938001620400006042; 80992094676 - 8938001290400946769; 80665000445 - 8938001620400004450; 80509084713 - 8938001300300847130; 80665002194 - 8938001620400021942; 80506103961 - 8938001320301039610; 80665001456 - 8938001620400014566; 80958556570 - 8938001170505565708; 80509085952 - 8938001300300859523; 80662034278 - 8938001200400342786; 80665001458 - 8938001620400014582; 80665000497 - 8938001620400004971; 80958371279 - 8938001190503712797; 80992137438 - 8938001290401374383; 80665287383 - 8938001620402873837; 80665289464 - 8938001620402894643; 80992135189 - 8938001290401351894; 80665289463 - 8938001620402894635; 80501369368 - 8938001390503693688; 80665288985 - 8938001620402889858; 80506103569 - 8938001320301035691; 80992135529 - 8938001290401355291; 80665000175 - 8938001620400001753; 80509086551 - 8938001300300865512; 80665294174 - 8938001620402941741; 80665000821 - 8938001620400008212; 80506104139 - 8938001320301041392; 80665002372 - 8938001620400023724; 80665000935 - 8938001620400009350; 80958300664 - 8938001190503006646; 80992094100 - 8938001290400941000; 80506103604 - 8938001320301036046; 80662050338 - 8938001200400503387; 80509085686 - 8938001300300856867; 80665002063 - 8938001620400020639; 80668947033 - 8938001680409470334; 80665001418 - 8938001620400014186; 80506103826 - 8938001320301038265; 80509085571 - 8938001300300855711; 80501369323 - 8938001390503693233; 80992134723 - 8938001290401347231; 80992135625 - 8938001290401356257; 80506104172 - 8938001320301041723; 80506103603 - 8938001320301036038; 80992159665 - 8938001290401596654; 80665002221 - 8938001620400022213; 80665299100 - 8938001620402991001; 80665002170 - 8938001620400021702; 80665288791 - 8938001620402887910; 80665001056 - 8938001620400010564; 80665001232 - 8938001620400012321; 80665286329 - 8938001620402863291; 80665293225 - 8938001620402932252; 80665283223 - 8938001620402832239; 80665299742 - 8938001620402997420; 80665286806 - 8938001620402868068; 80992135152 - 8938001290401351522; 80665000493 - 8938001620400004930; 80665287783 - 8938001620402877838; 80994770768 - 8938001150407707681; 80992160358 - 8938001290401603583; 80665000146 - 8938001620400001464; 80509084974 - 8938001300300849748; 80665001429 - 8938001620400014293; 80506104123 - 8938001320301041236; 80665286099 - 8938001620402860990; 80665289415 - 8938001620402894155; 80992122184 - 8938001290401221840; 80992135042 - 8938001290401350425; 80665281925 - 8938001620402819251; 80665285249 - 8938001620402852492; 80992138309 - 8938001290401383095; 80509085667 - 8938001300300856677; 80665000333 - 8938001620400003338; 80665000087 - 8938001620400000870; 80501369256 - 8938001390503692565; 80665293234 - 8938001620402932344; 80992138106 - 8938001290401381065; 80509086508 - 8938001300300865082; 80665299992 - 8938001620402999921; 80665286121 - 8938001620402861212; 80958371236 - 8938001190503712367; 80665000388 - 8938001620400003882; 80992137448 - 8938001290401374482; 80665002096 – 8938001620400020969.

Надалі, внаслідок означених дій осіб, відносно яких матеріали виділені в окреме провадження - на ім’я «Дмитро» та «Андрій», а також ОСОБА_2 в період з 20 по 30 квітня 2009 р. у кімнаті навпроти вхідної двері в орендовану останнім квартиру АДРЕСА_1, у порушення вимог: п. 4 ч. 1 ст. 33, ч. 2 ст. 42, п. 9 ст. 58, ч. 1 ст. 63 Закону України «Про телекомунікації» від 18.11.2003 р.; п. 32 Розділу 1 та п. 230 Розділу ІV «Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг», затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 720 від 09.08.2005 р.; п. 4.8 «Положення про діяльність операторів міжміського, міжнародного зв’язку телефонної мережі загального користування України та їх взаємодію між собою», затвердженого наказом Державного комітету зв’язку та інформатизації України № 19 від 14.02.2001 р.; п.п. 1.1, 1.2, 1.3 наказу Державного комітету зв’язку та інформатизації України «Про порядок маршрутизації вхідного міжнародного телефонного трафіку» № 33 від 22.02.2000 р., за допомогою вказаних вище пристроїв спрямовувався отриманий з мережі Інтернет міжнародний телефонний трафік в телекомунікаційну мережу загального користування України шляхом заміни оригінальних номерів ініціаторів міжнародних телефонних викликів на вищевказані мобільні телефонні номери, тобто відбулось несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв’язку, що призвело до підробки, спотворення процесу обробки інформації щодо міжнародного телефонного трафіку та до порушення встановленого порядку її маршрутизації, що заподіяло шкоду у вигляді недоотриманих прибутків: ЗАТ “ОСОБА_4Ес.Ем.” на суму 662 грн. 81 коп. та ЗАТ “УМЗ” на суму 19 935 грн. 46 коп., а всього на загальну суму 20 598 грн. 37 коп.

30.04.2009 р. співробітниками ГУ СБУ в м. Києві та Київській області в квартирі АДРЕСА_3 під час проведення обшуку в присутності ОСОБА_2 було виявлено та вилучено: системний блок Intel Atom 230, 5 шлюзів «ІР-телефонії» (голосових шлюзів) «AddPac Voiccfinder», 9 GSM-шлюзів, 23 плати із тримачами для SIM-карток разом з SIM-картками.

Згідно висновку інженерно-технічної експертизи дослідження телекомунікаційних систем (обладнання) та засобів № 22/09 від 22.09.2009 р. системний блок  Intel Atom 230, це корпус, який містив основні компоненти персонального комп’ютера та містив: процесор Intel Atom 230, вінчестер - WD800AAJS - 80Gb, оперативну пам'ять на 1 Гбт, материнську плату Intel D945GCLF, мережеву карту SURECOM EP-320XR, блок живлення на PowerLink 400 W; шлюз «IP-телефонії»  - представляв собою легко масштабоване рішення для організації зв’язку на основі технології «Voice over IP», дозволяв розширити існуючі можливості наявного пристрою, основний принцип роботи шлюзу IP – телефонія; GSM-шлюз –  це  пристрій, який дозволяє переводити телефонний трафік з мереж традиційної телефонії напряму в мережі стільникового зв’язку стандарту GSM (та навпаки); плата з 32-мя тримачами для SIM-карт  - пристрій, який дозволяє зберігати 32 сім-карти та забезпечувати їх підключення до GSM-шлюзу.

Згідно висновку інженерно-технічної експертизи дослідження телекомунікаційних систем (обладнання) та засобів № 22/02/09 від 22.09.2009 р., шлюз «IP-телефонії» забезпечує високу якість передачі мови не лише на виділених каналах, з високою пропускною спроможністю, але і на каналах з обмеженою пропускною спроможністю. При цьому, VoiceFinder AP1100C для підключення до мереж передачі даних, може використовувати: виділену лінію, ADSL модем, кабельний модем; працює в мережах із динамічним або статичним розподілом IP адрес; VoiceFinder AP1100C підтримує різні мережеві функції: IP-маршрутізація, прозорий міст, PPP, трансляція мережевих адрес (NAT) і трансляція портів (PAT), мережеве управління SNMP v2, командний рядок cisco-стиля, web-інтерфейс та інші. Мережеві інтерфейси: один Ethernet — 10mbps і один — Fast Ethernet 10/100mbps, дозволяють підключатися до Internet як на швидкості 100mbps, а внутрішню мережу підключити на швидкості 10mbps, так і навпаки підключитися з Public мережі на швидкості 10mbps, а до Private — на швидкості 100mbps. VoiceFinder AP1100C розроблений на основі архітектури 32-розрядного risc-мікропроцесора, з фіксованим набором мережевих і голосових інтерфейсів, працює під управлінням операційної системи APOS. У порівнянні з молодшими моделями, маючи більший об'єм ППЗУ, дозволяє значно розширити функціональні можливості лише за допомогою оновлення ПО APOS, без додаткової зміни апаратній специфікації; GSM-шлюз  – мав усередині GSM-передавач CENTEL PIML 900/1800 із наступними характеристиками: даний модуль був повністю сумісним аналогом Wavecom WISMO QUIK Q24xx,  два діапазони EGSM 900 і Gsm1800, вбудовану пам'ять 32 Мб Flash і 4mb SRAM, поєднаємо з GSM Phase 2/2 +, випромінювану потужність: клас 4 (2w) для Egsm900; клас 1 (1w) для Gsm1800, управління через AT команди: дистанційне керування AT командами (Gsm07.07 і 07.05);  змінну швидкість послідовної передачі даних, живлення: 3.4-4.2 V (можливість прямого підключення до Li-ion батареї); середній струм споживання 300ma; 2a піковий струм в режимі зв'язку; 2.2ma в сплячому режимі (залежно від мережі). Робоча температура: -20...55°C. Температура зберігання: -30...85°C. Габарити: 58x32x3.9mm. Вага: 11g . Передача мови: телефонія; аварійні виклики; Fr/efr/amr; двотональний багаточастотний набір телефонного номера (DTMF); передача даних:  CSD 9600 біт/с; GPRS Class 10; підтримка Pbcch/pcch; схеми кодування: Cs1 - Cs4; сумісний з Smg32-release 97. Передача коротких повідомлень: текст і протокол PDU; з точки в точку (МТ/МО). GSM, додаткові послуги: переадресація дзвінка; заборона дзвінка; режим конференції; утримання дзвінка, режим очікування; ідентифікація номера; USSD; Me+sim управління телефонною книгою; SIM Application Toolkit class2; блокування sim-карти, мережі й оператора; годинник реального часу; будильники; оновлення програмного забезпечення через UART протокол. Інтерфейси: інтерфейс антени: RF роз'їм для підключення коаксіального кабелю; роз'їм підключення на материнську плату: 60-контактний, який включає: електроживлення, 3/5v SIM інтерфейс, 2 мікрофонних входу й 2 виходи на спікерфон, I2c інтерфейс, аналогово-цифровий перетворювач, 8 виводів на клавіатуру, що забезпечують підключення до 28 клавіш, 1 вихід зумера.

Згідно висновку інженерно-технічної експертизи дослідження телекомунікаційних систем (обладнання) та засобів № 22/04/09 від 22.09.2009 р. факт спрямування із системного блоку Intel Atom 230, чотирьох шлюзів «IP-телефонії»; восьми GSM-шлюзів, восьми плат з 32-мя тримачами для SIM-карт, кожна, міжнародного телефонного трафіку в мережі електрозв’язку ЗАТ «Українські Радіосистеми» або інших операторів зв’язку являється порушенням установленого порядку його маршрутизації, оскільки міжнародні телефонні виклики, минали, при завершенні в телефонній мережі загального користування України, у порушення вимог діючого законодавства, МЦК (Міжнародний центр комутації), АМТС (автоматична міжміська телефонна станція) та ОПТС (опорно-транзитна станція).

Згідно висновку інженерно-технічної експертизи дослідження телекомунікаційних систем (обладнання) та засобів № 22/05/09 від 22.09.2009 р. факт використання представленого на дослідження обладнання дозволяє виконувати заміну міжнародного трафіку на внутрішньомережевий трафік мереж операторів мобільного зв’язку, у результаті чого відбувається підробка, спотворення процесу обробки інформації щодо міжнародного телефонного трафіку.

Підсудний, допитаний у судовому засіданні, вину в пред’явленому обвинуваченні визнав повністю й пояснив, що не бажає давати свідчення в суді, оскільки в повному обсязі підтримує свої попередні свідчення, які давав у ході досудового слідства. У скоєному розкаюється, шкодує, щодо того, просить суворо не карати. Позови визнає.

Ураховуючи свідчення підсудного й те, що фактичні обставини справи ніким не оспорюються, суд знаходить, що дії підсудного правильно кваліфіковані за ст. 361 ч. 2 КК України, як несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв'язку, тобто несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв'язку, що призвело до підробки й спотворення процесу обробки інформації та до порушення встановленого порядку її маршрутизації, вчинене за попередньою змовою групою осіб, а вина в скоєному доведена в повному обсязі.

Вирішуючи питання про міру покарання, суд ураховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного – його вік, сімейний стан та матеріальний стан, наявність постійного місця проживання та позитивної характеристики за таким, відсутність попередніх притягнень до кримінальної та адміністративної відповідальності, обставини, які пом’якшують покарання – щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування частини завданого збитку, за відсутністю обставин, які обтяжують покарання, тому доходить висновку про можливість виправлення підсудного без відбуття покарання, тобто про прийняття рішення про звільнення від відбуття покарання.

Провадження у справі в частині стягнення з ОСОБА_2 на користь закритого акціонерного товариства (ЗАТ) «ОСОБА_4Ес.Ем.» 662 грн. 81 коп. підлягає припиненню, у зв’язку з відшкодуванням шкоди. Позов щодо стягнення з підсудного на користь закритого акціонерного товариства «Український мобільний зв'язок» 19935 грн. 46 коп. обґрунтований на законі й підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -    

з а с у д и в :

ОСОБА_2 визнати винним за ст. 361 ч. 2 КК України й призначити покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з конфіскацією програмних та технічних засобів, за допомогою яких біло вчинене несанкційоване втручання, які є власністю підсудного.

    На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого від відбуття основного покарання, якщо він протягом іспитового строку в 2 роки не вчинить нового злочину.

На підставі ст. 76 КК України зобов’язати засудженого періодично з’являтись для реєстрації до кримінально-виконавчої інспекції та повідомляти про зміну місця проживання, роботи.

Провадження у справі в частині стягнення з ОСОБА_2 на користь закритого акціонерного товариства (ЗАТ) «ОСОБА_4Ес.Ем.» 662 грн. 81 коп., закрити, в зв’язку з відшкодуванням тим шкоди у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь закритого акціонерного товариства «Український мобільний зв'язок» 19935 грн. 46 коп. у відшкодування шкоди.

Речові докази: 1. Мобільний телефон марки «Nokia»; системний блок білого кольору Intel Atom 230 – 1 шт.; шлюз «IP-телефонії» - 5 шт.; GSM-шлюз – 9 шт.; плата з тримачами для SIM-карт – 23 шт.; свіч «10/100 Fast Enternet Switch DES-1005D» з серійним номером DR8A257015875 – 1 шт.; SIM-картки мобільного оператора ЗАТ «ОСОБА_4Ес.Ем.» 15 шт. – SIM-картки мобільного оператора ЗАТ «УМЗ» - 103 шт.; SIM-картки оператора мобільного звязку корпорації «JEANS» – 25 шт.; SIM-картки оператора мобільного звязку корпорації «Life» – 471 шт.; SIM-картки оператора мобільного звязку корпорації «djuice» – 842 шт.; SIM-картки оператора мобільного звязку корпорації «Київстар» – 1362 шт.; SIM-картки оператора мобільного звязку корпорації «МТС» – 5070 шт. – конфіскувати у власність держави.

2. Акт прийому-передачі виконаних робіт від 02.12.2008р., додаток Б до договору № 6118 від 27.11.2008р., квитанція № 21/21 від 29.04.2009р., квитанція № 219/220 від 24.02.2009р., квитанція № 41/47 від 27.02.2009р., вилучені під час обшуку в АДРЕСА_4;

видатковий касовий ордер № 340 від 19 травня 2009 року, заява щодо перерахунку послуг за Інтернет від 18 травня 2009 року, договір № 6118 про надання доступу до мережі передачі даних, додаток А до договору про надання доступу до мережі передачі даних № 6118 від 27 листопада 2008 року (тарифні плани провайдера), акт прийому-передачі виконаних робіт від 02 грудня 2008 року, додаток Б до договору про надання доступу до мережі передачі даних № 6118 від 27 листопада 2008 року (облікова картка споживача), додаток А до договору про надання доступу до мережі передачі даних № 6118 від 27 листопада 2008 року (тарифні плани провайдера) від 10 січня 2009 року, заява абонента ОСОБА_5 від 18 травня 2009 року, вилучені під час виїмки в ЗАТ «Телерадіокомпанія «Дитинець»;

протокол № 74-04/МЕ09 вимірювання параметрів телекомунікаційної мережі закритого акціонерного товариства «Український мобільний зв'язок» в місті Чернігові від 30 квітня 2009 року, додаток № 1 до протоколу № 74-04/МЕ09 від 30 квітня 2009 року, додаток № 2 до протоколу № 74-04/МЕ09 від 30 квітня 2009 року, додаток № 3 до протоколу № 74-04/МЕ09 від 30 квітня 2009 року, вилучені під час виїмки в старшого оперуповноваженого ДКР СБУ ОСОБА_7 – залишити при справі.

Мірою запобіжного заходу до набрання вироком законної сили залишити підписку про невиїзд.    

На вирок можуть бути подані апеляції до апеляційного суду Чернігівської області протягом 15 діб із моменту його проголошення.

Головуючий                                                                                          В.М. Розинко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація