Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #74459714

Справа № 346/5731/17

Провадження № 2-а/346/49/18


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


12 жовтня 2018 року м. Коломия



Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

у складі: головуючого - судді Бирич Н.В.

з участю: секретаря Гайової Г.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов"язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати дії Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області щодо надання довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії без надбавки за особливо важливі завдання, за шкідливість та зменшенням премії - неправомірними; та зобов'язати Ліквідаційну комісію УМВС в Івано-Франківській області надати йому довідку про розмір грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. №988 та постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 р. із врахуванням посадового окладу - 3250 грн., оклад за спеціальним званням - 2200 грн., надбавки за стаж служби (45%) - 2452,50грн., надбавки за особливо важливі завдання - 47%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 10%, премії - 50 %, та скерувати нову довідку про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для проведення перерахунку та виплати йому пенсії. Свої вимоги мотивував тим, що на даний час він являється пенсіонером МВС та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. №988 встановлені посадові оклади поліцейських. Відповідно до ст. 43 та 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (в редакції станом на сьогодні) пенсія, призначена особам начальницького та рядового складу органів УМВС України перераховується з урахуванням видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. З метою подання документів до пенсійних органів для перерахунку його пенсії, він звернувся до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області про отримання довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії установлено в постанові Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 « Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», де визначено всі види грошового забезпечення поліцейських. Ліквідаційною комісією УМВС в Івано-Франківської області йому надано довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії відповідно до якої, його грошове забезпечення складається з: посадового окладу - 3250 грн., оклад за спеціальним званням - 2200 грн., надбавка за стаж служби (45%) - 2452,50 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень, премії (2,65%), що становить 209,42 грн. Не погоджуючись з даною довідкою він звернувся до відповідача щодо надання йому довідки про грошове забезпечення з надбавками та премією, які були йому обчисленні під час призначення пенсії, однак листом відповідача отримав відмову, оскільки надбавки постановою КМ №45 не передбачені, а премії для проведення перерахунку пенсії враховуються відповідно до постанови КМУ №988 в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідною посадою в Національній поліції.

Зазначає, що оскільки при призначенні пенсії його премія становила 50 %, а також була призначена надбавка за особливо важливі завдання 47 %, оперативно-розшукову діяльність 10%, то вважає, що видана йому довідка ліквідаційною комісією без врахування вказаних надбавок та із зменшенням премії незаконна. Зазначає в позовній заяві, що незрозумілим є таке нарахування премії, оскільки в грудні 2015 року він не працював і пенсія йому призначалась у редакції Закону України № 2262-ХІІ від 28.12.2007 року, де ч.3 ст. 43 даного Закону зазначає, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. Він отримував вказані надбавки під час проходження служби, тому вони мають бути враховані при перерахунку пенсії.

Зазначає, що враховуючи те, що постановою КМУ №988 не врегульована виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань, а виплати її врегульована відповідно до постанови КМУ №1294, то виплата вказаної надбавки повинна бути врахована при видачі довідки для перерахунку пенсії, оскільки він отримував її під час проходження служби. Надбавка за особливо важливі завдання, як і премія має індивідуальний характер, і надається з врахування від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних завдань. Отже премії і надбавки були призначені відповідно до нормативних актів Кабінету Міністрів України не скасовані, а тому повинні враховуватись при обчисленні перерахунку пенсії.

Позивач в судове засідання не з»явився, однак представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи у відсутності позивача та представника позивача, уточнені позовні вимоги підтримує, просить суд позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, з невідомих для суду причин, хоча про час та місце розгляду справи належним чином повідомлявся в порядку передбаченому законодавством.

Відповідно до ч.4 ст. 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Стаття 46 Конституції України передбачає право кожного громадянина на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, а також у старості та в інших випадках, передбачених Законом.

Як передбачено частинами 2 та 3 статті 22 Конституції України, конституційні права гарантуються та не можуть бути скасованими або звуженими. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією України та законами України.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій та визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Таким чином, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Спірні правовідносини між сторонами по даній справі щодо порядку та умов перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, в тому числі особам, які перебували на службі в органах внутрішніх справ, регулюються правовими нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992p. № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII), Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року № 900-VIII (далі - Закон № 900-VIII) із змінами та доповненнями, що були чинні на день виникнення спору.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 - колишній працівників органів МВС України та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України. Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

04 грудня 2017 року позивач звернувся до Голови Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області із заявою, в якій просив надіслати на його адресу довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, із врахуванням премії - 18 %, надбавки за особливо важливі завдання - 47 %, надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 10 %; та надіслати йому довідку, в якій вказати чи сплачувався ним єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та з якої складової грошового забезпечення вони сплачувались; надіслати йому довідку за 24 місяці про нараховану одноразову премію, одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги при вирішенні соціально-побутових питань та одноразової допомоги при звільненні та компенсації за невикористану відпустку (а.с. 6-7).

Згідно листа Голови ліквідаційної комісії МВС України УМВС України в Івано-Франківській області від 12.12.2017 р №М-220/108/29-2017, такий вид грошового забезпечення як надбавка за виконання особливо важливих завдань, яка була передбачена Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» вже не передбачена, тому відповідно до довідки про грошове забезпечення №3392/108/05/8-17 від 07.07.2017 р. не включена. Пунктом 5 Порядку №45 встановлено, що розмір премії для перерахунку пенсії обраховується у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Крім того, листом МВС України від 20.04.2017 року №5551/05/02-2017 «Про окремі питання підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій», визначено порядок проведення перерахунку пенсій та обчислено середні розміри надбавок та премій, що фактично сплачені за грудень 2015 року, за посадами, які доведено до ліквідаційних комісій УМВС в областях для формування довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій. Відповідно до вказаного листа за посадою «заступник начальника відділу поліції» встановлена середня по Україні премія в розмірі - 3,11 %. Щодо надбавки за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 10%, то зазначено, що Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 чітко визначено, які саме додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) зазначаються в довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, однак надбавки за оперативно-розшукову діяльність даною постановою не передбачено, а отже і його вимога про включення у довідку для перерахунку пенсії вказаної надбавки є безпідставною. Таким чином, Ліквідаційною комісією УМВС України у Івано-Франківській області на виконання вимог п.3 Порядку №45 оформлено та подано до Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення за формою згідно із додатком 2 до Порядку №45 для перерахунку його пенсії. Зазначено, що грошове забезпечення для перерахунку пенсії визначено відповідно до норм чинного законодавства, підстави для його перегляду відсутні. Крім того, повідомляють, що страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування нараховувались на всі види грошового забезпечення, крім одноразової грошової допомоги при звільненні та індексації (а.с. 8-10).

Згідно довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої ОСОБА_1, відповідно до ч.3 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови КМУ від 15.11.2015 №988, наказу МВС від 06.04.2016 року №260 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 рок, за посадою заступник начальника відділу -начальник громадської безпеки Коломийського МВ УМВС прирівняною до посади заступник начальника відділу поліції становить: посадовий оклад - 3250 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням - підполковник поліції - 2200 грн., надбавка за стаж служби (45%) - 2452,50 грн., премія (2,65 %) - 209,42 грн. (а.с. 11).

Згідно протоколу за пенсійною справою - 00-7904 (МВС) від 05.12.2017 грошове забезпечення для обчислення пенсії ОСОБА_1 становить: посадовий оклад - 1120грн., оклад за військове звання - 130 грн., процентна надбавка за вислугу років 35% - 437,50 грн., надбавка за оперативно-розшукову діяльність 10%-112,00 грн.,, надбавка за особливо важливі завдання 47%-793,13 грн., , премія 18%-466,67 грн., всього 3 156,76 грн.. Основний розмір пенсії: 59 % грошового забезпечення у розмірі 1804,99 грн., сума доплати до попереднього основного розміру пенсії 193,89, основний розмір пенсії з урахуванням доплати 1998,88 грн., вид підвищення або надбавка до пенсії 631,75 грн., надбавка за проживання в гірській місцевості 526,13 грн., всього призначено 3 156,76 грн. (а.с. 12).

Згідно Наказу від 08.11.2005 року позивачу встановлено надбавку до належної суми пенсії у розмірі 50% (а.с.13).

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 КАС України.

Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції"встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

В п. 15 розділу XI (прикінцеві та перехідні положення) Закону України «Про Національну поліції» передбачено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. ( Пункт 15 розділу XI доповнено абзацом другим згідно із Законом № 900-VIII від 23.12.2015) Тобто колишні працівники міліції на сьогодні користуються всіма положеннями передбаченими Законом України «Про Національну поліцію».

Здійснивши правовий аналіз норм матеріального права Верховний Суд України в постанові від 24 квітня 2012 року (справа № 21-84а12 ), за результатами розгляду заяви щодо неоднакового застосування судами касаційної інстанції норм права, прийшов до висновку, що належною підставою для перерахунку пенсій є рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців не тільки Кабінету Міністрів України але й інших органів (в тому числі і накази Міністра оборони України).

В грудні 2015 року позивач не працював і пенсія йому призначалась відповідно до редакції Закону України №2262-ХІІ від 28.12.2007 року, де ч.3 ст.43 даного Закону зазначає, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Премія - це одна з форм заохочення успіхів, досягнутих в праці, науці, літературі, мистецтві чи іншій суспільно корисній діяльності. І відповідно до п.п.2 п.5 вказаної Постанови КМ України №1294 надається наказом керівника за особистий вклад в загальний результат служби. Тобто премія носить індивідуальний характер і надана позивачу за її особисті результату роботи, а тому вважає, що її зменшення є незаконним.

Аналогічну позицію висловив ВСУ у постанові від 04.11.2014 р в справі №21-248а14, де зазначено що премія є складовою грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Така премія, яку встановлено , зокрема, наказами, носить індивідуальний характер і залежить від результатів служби конкретного військовослужбовця, індивідуальні заслуги якого не можуть бути розповсюджені на осіб, що працювали на цій посаді в попередні роки. Отже встановлення такої премії не є підставою для перерахунку пенсії відповідно до частини третьої 63 Закону №2262-ХІІ.

Відповідно до п.п.2 п.5 постанови КМУ №1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцями (крім військовослужбовців строкової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Відповідно до абзацу 7 п.п.1 п.5 постанови КМУ №1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надбавку військовослужбовцям підрозділів Служби безпеки, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Служби зовнішньої розвідки та інших розвідувальних органів, особам середнього. Старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які провадять оперативно-розшукову, розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-службову діяльність - в розмірі до 50 відсотків посадового окладу.

Постановою КМУ №998 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії не враховані зазначеною постановою встановлені згідно постанови КМУ №1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсії.

Надбавка за особливо важливі завдання, як і премія має індивідуальний характер і надається з врахуванням якості, складності, обсягу та важливості виконуваних завдань. Отже премії і надбавки були призначені відповідно до нормативних актів Кабінету Міністрів України не скасовані, а тому повинні враховуватись при обчисленні перерахунку пенсії. З цього приводу існує правова позиція Верховного суду України висловлена в постановах Верховного суду від 01.07.2014 року (21-244а14) та від 06.02.2012 року (№21-322а11), де суд чітко висловив свою позицію, а саме вирішуючи питання про застосування цього закону в часі, Верховний Суд України виходить із того, що згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 «необхідно зауважити, що Конституційний Суд України у мотивувальній частині Рішення у справі за конституційними поданнями Міністерства внутрішніх справ України і Міністерства фінансів України щодо офіційного тлумачення положень частини шостої статті 22 Закону України "Про міліцію" (565-12) та частини сьомої статті 22 Закону України "Про пожежну безпеку" (3745-12) від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 (v008p710-99) зазначив, що "служба в міліції, державній пожежній охороні передбачає ряд специфічних вимог, які дістали своє відображення у законодавстві. Норми, що регулюють суспільні відносини у цих сферах, враховують екстремальні умови праці, пов'язані з постійним ризиком для життя і здоров'я, жорсткі вимоги до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.»

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема колишніх співробітників міліції, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Таким чином суд вважає, що звуження соціальних гарантій пенсійного забезпечення може стосуватись порядку призначення пенсії особам у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення та можливе при призначенні пенсії, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Аналогічна правова позиція зі спірних питань була висловлена і Верховним Судом України у постанові від 10 грудня 2013 року у справі № 21-348а13. Тому фактичне зменшення розміру пенсії позивача шляхом невключення в довідку для перерахунку пенсії певних складових грошового забезпечення, які вже були встановлені позивачу, або зменшення у відсотковому відношенні цих складових, суд розцінює як звуження його соціальних гарантій, що є протиправним та недопустимим.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що дії Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області щодо надання довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивачу без надбавки за особливо важливі завдання, за шкідливість та зменшенням премії є неправомірними та належним способом захисту порушеного права буде зобов'язання відповідача усунути вказані порушення, шляхом виготовлення необхідної довідки про розмір грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 та постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07 листопада 2007 року із врахуванням посадового окладу - 3250 грн., оклад за спеціальним званням - 2200 грн., надбавки за стаж служби (45%) - 2452,50грн., надбавки за особливо важливі завдання - 47%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 10%, премії - 50 %, та слід скерувати нову довідку про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для проведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України „Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та їх сімей", Законом України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб",ст.ст. 2, 6, 8,194, 229 ч.4, 241-246, 250, 255, 371КАС України, суд, -



УХВАЛИВ:

Позов задовольнити.

Визнати неправомірними дії Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області щодо надання ОСОБА_1 довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії без надбавки за особливо важливі завдання, шкідливість та зменшення премії.

Зобов'язати Ліквідаційну комісію УМВС в Івано-Франківській області надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 та постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07 листопада 2007 року з врахуванням: посадового окладу в розмірі - 3 250 (три тисячі двісті п»ятдесят) гривень, окладу за спеціальним званням в розмірі -2 200(дві тисячі двісті) гривень, 45 % надбавки за стаж служби у розмірі -2 452,50 (двох тисяч чотириста п»ятдесят двох) гривень 50 коп., 47 % надбавки за особливо важливі завдання, 10% надбавки за оперативно-розшукову діяльність, 50 % премії та скерувати дану довідку про грошове забезпечення до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для проведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.



Суддя Бирич Н. В.





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація