ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
13 січня 2010 р. Справа № 2-а-42/10/0270
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Мельник-Томенко Жанна Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: ОСОБА_1
до: Верховної Ради України, Президента України
третя особа без самостійних вимог на
стороні позивача: Уповноважений Верховною Радою України з прав людини
про: визнання дій та бездіяльності неправомірними та незаконними, зобов'язання вчинити певні дії
В С Т А Н О В И В :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Верховної Ради України, Президента України третя сторона без самостійних вимог на стороні позивача Уповноважений Верховною Радою України з прав людини про визнання дій та бездіяльності неправомірними та незаконними, зобов'язання вчинити певні дії .
Дослідивши матеріали позовної заяви вважаю, що дана позовна заява не підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду з наступних підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Як вбачається із позовної заяви, відповідачами у справі є Верховна Рада України, Президент України, що знаходяться у м. Києві.
Позивач оскаржує дії Верховної Ради України щодо звуження виборчих прав громадян, а також бездіяльність Президента України.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що, в даному випадку, має місце спір щодо оскарження дій та бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів не конкретної особи, а необмеженого кола осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 КАС України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що дана позовна заява підлягає розгляду адміністративним судом за місцем знаходження відповідачів, а тому позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Згідно з п.6 ч.3 статті 108 КАС України, якщо справа не підсудна адміністративному суду, до якого подана позовна заява, вона повертається позивачеві для подання її до належного суду.
Керуючись ст.ст. 18, п. 6 ч. 3 ст. 108, ст.ст. 165, 186, 254 КАС України,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Верховної Ради України, Президента Українитретя сторона без самостійних вимог на стороні позивача Уповноважений Верховною Радою України з прав людини про визнання дій та бездіяльності неправомірними та незаконними, зобов'язання вчинити певні дії разом з доданими до неї матеріалами повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: \підпис Мельник-Томенко Жанна Миколаївна