Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #74558082

Справа № 286/3120/18 Головуючий у 1-й інст. Кулініч Я.В.

Категорія 39 Доповідач Талько О. Б.


У Х В А Л А


22 жовтня 2018 р.                                                                          м. Житомир  

       

Суддя Житомирського апеляційного суду Талько О.Б., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1  на рішення Овруцького  районного суду Житомирської  області від 21 вересня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Овруцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про стягнення коштів, -

в с т а н о в и л а :


Рішенням Овруцького районного суду Житомирської області від 21 вересня 2018 року у задоволенні позову відмовлено.

11 жовтня 2018 року ОСОБА_1  подала до суду апеляційну скаргу та клопотання про звільнення від сплати судового збору. В обґрунтування клопотання посилається на те, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру її річного доходу. Окрім того, вважає, що підставою для звільнення її від спати судового збору є також предмет позову, а саме захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров’ю.

Вирішуючи клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору, приходжу до наступного.

Частиною 3 ст. 136 ЦПК України передбачено, що з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.  

Вказаними нормами передбачено право суду, а не його обов'язок щодо звільнення від сплати судового збору, при цьому, статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Пунктом 29 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 року № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» (із змінами від 25.09.2015 року) роз'яснено, що відповідно до ст. 8 Закону № 3674-VI та ст. 82 ЦПК України єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

ОСОБА_1 не надано доказів на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті судового збору, а саме лише посилання апелянта на складне фінансове становище не може бути підставою для звільнення від сплати судового збору.

Посилання заявниці на те, що предметом даного позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю, свого підтвердження не знаходить, оскільки між сторонами у даній справі виникли інші правовідносини.

Враховуючи викладене, приходжу до висновку про відсутність підстав для звільнення апелянта від сплати судового збору.

Згідно з п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», редакція якого діяла на момент подачі позовної заяви, за подання до суду позовної заяви майнового характеру, що подана фізичною особою, сплаті підлягав судовий збір у сумі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати, а саме 704,8 грн.

Відповідно до п.п. 6 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» зі змінами від 03.10.2017 року при поданні апеляційної скарги на рішення суду судовий збір сплачується в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Таким чином, звертаючись до апеляційного суду з апеляційною скаргою на рішення суду першої інстанції, позивач має сплатити судовий збір в сумі 1057 (одна тисяча п’ятдесят сім) грн. 20 коп (150% від 704,8 грн).

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та листа Державної судової адміністрації України № 15-15335/15 від 28.08.2015р. судовий збір згідно закону перераховується у безготівковій або готівковій формі, при сплаті судового збору через онлайн системи, банкомати для приймання платежів, інтернет-банкінг, банківські установи обов’язковими для заповнення платниками є наступні реквізити:

-дата документа;

-отримувач коштів: УК у м. Житомирі/ м. Житомир/22030101;

-код отримувача: ЄДРПОУ 38035726;

-банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

-код банку отримувача: МФО 899998;

-рахунок отримувача: 34314206080010;

-код класифікації доходів бюджету: 22030101

-призначення платежу.

При сплаті судового збору поле «призначення платежу» розрахункового документа повинно бути заповнено наступним чином:

-службовий код (знак): «*» (зірочка);

-розділовий знак «;» (крапка з комою);

-код ознаки судового збору «101»;

-розділовий знак «;» (крапка з комою);

-код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше) або реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі, якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку в паспорті;

-розділовий знак «;» (крапка з комою);

-роз’яснювальна інформація про призначення платежу у такій формі: «Судовий збір, за позовом ____( ПІБ чи назва установи, організації позивача), _____ (назва суду, де розглядається справа)». Використання символу «;» не допускається.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

За вказаних обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.


Керуючись ч. 1 ст. 136, 185, 357 ЦПК України,


у х в а л и л а :


       Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.

       Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Овруцького районного суду Житомирської області від 21 вересня 2018 року залишити без руху.

       Надати заявнику строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали.

Роз’яснити заявнику, що оригінал квитанції про сплату судового збору повинен бути поданий ( надісланий) до Житомирського апеляційного суду.

У випадку невиконання вимог у встановлений строк, апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута.





Cyддя





  • Номер: 22-ц/4805/478/18
  • Опис: про стягнення коштів
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 286/3120/18
  • Суд: Житомирський апеляційний суд
  • Суддя: Талько О.Б.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.10.2018
  • Дата етапу: 11.12.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація