- яка притягається до адмін. відповідальності: Сербін Вадим Миколайович
- адвокат: Мясоєдов Володимир Олександрович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Провадження № 33/0430/17/18 Справа № 202/3551/18 Суддя у 1-й інстанції - Шофаренко Ю.Ф. Суддя у 2-й інстанції - Пістун А. О.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2018 року м. Дніпро
Суддя Дніпровського апеляційного суду Пістун А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку дистанційного судового провадження в залі суду апеляційну скаргу особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 на постанову судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 19 липня 2018 року у справі про адміністративне правопорушення, якою
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1,
визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 10 200 грн. 00 коп., в дохід держави, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік. Стягнуто з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.
За участю:
Правопорушника ОСОБА_1
Захисника Морозов В.Ю. (в режимі відеоконференції)
В С Т А Н О В И Л А :
Цією постановою, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 10 200 грн. 00 коп., в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
При обставинах, зазначених в постанові суду першої інстанції, 02.06.2018 року о 23 год.40 хв. в м. Дніпро по вул. Батумській, 18, водій ОСОБА_1 керував т/з FORD TRANSIT реєстраційний номер НОМЕР_1 з ознаками алкогольного спяніння, пройшов огляд на визначення стану спяніння у встановленому законом порядку в присутності двох свідків за допомогою технічного приладу «Драгер», результат тесту склав 1.09 % проміле, чим порушив вимоги п.2.9 а ПДР України, за що відповідальність передбачена ч. 1ст. 130 КУпАП.
Не погоджуючись з вказаною постановою, ОСОБА_1 07 серпня 2018 року подав апеляційну скаргу у справі про адміністративне правопорушення, в якій просить поновити строк на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції, скасувати її, а провадження по справі закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Обґрунтовуючи вимоги клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження зазначеної постанови останній посилається на те, що він не був присутнім в судовому засіданні 19.07.2018 року, оскільки хворів та не мав змоги прибути до зали суду. З текстом постанови ознайомився 24.07.2018 року на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, в день коли там з'явилось оскаржуване рішення суду.
В обґрунтування апеляційної скарги ОСОБА_1 зазначає про те, що розгляд справи відбувся незаконно, матеріали справи та складений протокол містять в собі чисельні порушення, а саме судом було визнано за належне те, що огляд було проведено за допомогою приладу газоаналізатора «Драгер» вже з встановленим муштуком не відомого походження, свідоцтв про перевірку та сертифікат відповідності надано не було, остання дата калібрування приладу 19.09.2017 рік. Також, вказав, що даний прилад не дозволений до використання МОЗ та Держспоживстандартом. Додатково зазначив, що в матеріалах справи не міститься відомостей про направлення водія на медичний огляд, відомостей про те, що чи притягувалася особа до адміністративної відповідальності за аналогічні порушення, пояснення свідків та протокол не містять конкретизації ознак стану сп'яніння. Щодо відеозапису, який міститься в матеріалах справи, зазначив, що диск містить нарізані файли, проміжок часу між якими є значним, тому вказаний диск не можна визнавати належним доказом у справі.
В судовому засіданні апеляційного суду адвокат Морозов В.Ю. та ОСОБА_1 просили поновити строки на апеляційне оскарження постанови судді першої інстанції та розглянути її по суті. Доводи та вимоги зазначені в ній, підтримали в повному обсязі, просили її задовольнити.
Вислухавши учасників судового процесу, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги, а також причини пропуску строку на оскарження постанови, приходжу до наступного правового висновку.
Враховуючи позицію ОСОБА_1, яка зводиться до його відсутності в суді першої інстанції при розгляді справи та копія постанови своєчасно йому не направлялась, з метою дотримання принципу доступу до правосуддя приходжу до висновку про поважність причини пропуску ОСОБА_1 строку на апеляційне оскарження постанови судді у справі про адміністративне правопорушення та, вважаю за необхідним задовольнити клопотання, поновити строк на оскарження постанови та розглянути подану апеляційну скаргу по суті.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Дані вимоги, судом першої інстанції були виконані в повному обсязі.
Висновок суду про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, відповідає фактичним обставинам справи, є законним та обґрунтованим.
Так, судом першої інстанції встановлені обставини скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, на підставі яких суд зробив висновок про перебування останнього у стані алкогольного сп'яніння, з чим погоджується апеляційний суд, оскільки такий висновок суду підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи, яким судом першої інстанції було надано належну оцінку, зокрема: протоколом серії БР №108686 від 03.06.2018 року про адміністративне правопорушення; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, складеним інспектором 6 роти 1 батальйону УПП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 у присутності двох свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, згідно якого огляд проводився у зв'язку з виявленими ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови) за допомогою Drager Alcotest 6820, s/n ARHК-0088, результат позитивний 1,09 % проміле (а.с.2); висновком алкотестеру Drager Alcotest 6820, s/n ARHК-0088, результат позитивний 1,09 % проміле, підписаний уповноваженою особою, та ОСОБА_1; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_5, згідно яких ОСОБА_1 в їх присутності погодився у встановленому законом порядку пройти перевірку для визначення стану сп'яніння за допомогою приладу «Драгер» та результат тесту показав 1,09% (а.с.4,5); рапортом інспектора УПП, в якому викладені фактичні обставини скоєного ОСОБА_1 інкримінованого йому правопорушення; дослідженим СД диском, на якому містяться відеозапис з нагрудного відеорегістратора поліцейському, на якому зафіксовано продуття ОСОБА_1 в присутності двох свідків проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку на місці за допомогою приладу «Драгер», з позитивним результатом 1,09% погодився у присутності двох свідків.
Вказані докази та свідки підтверджують факт перебування ОСОБА_1 у стані алкогольного сп'яніння, що в сукупності утворюють склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, що полягає у перебуванні особи, яка керує транспортним засобом, у стані алкогольного сп'яніння.
Об'єктивних підстав ставити під сумнів достовірність і належність доказів і викладених обставин в поясненнях свідків, по справі не вбачається.
Крім того, з пояснень свідків не вбачається, що ОСОБА_1 заперечував проти проходження огляду на стан сп'яніння за допомогою приладу «Драгер». Відсутні такі заперечення на момент складання протоколу і від водія ОСОБА_1, оскільки і протокол про адміністративне правопорушення, і акт огляду на стан сп'яніння, і квитанція показів приладу «Драгер» не містять ніяких заперечень з його боку і підписані ОСОБА_1 власноручно, що спростовує наведені доводи в апеляційній скарзі.
Так, як слідує із приписів вимог ч.2 та ч.3 ст. 266 КУпАП, огляд проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків і тільки у разі незгоди на проведення такого огляду або незгоди з його результатом, такий огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
За положеннями ч. 1 вказаної статті особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного сп'яніння, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами.
Що стосується доводів сторони захисту з приводу допущених порушень вимог Інструкції, суд не приймає їх до уваги, оскільки на час проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці за допомогою приладу «Драгер» ОСОБА_1 клопотань про надання сертифікату відповідності та свідоцтва про повірку робочого засобу вимірювальної техніки не заявляв, огляд проводився за добровільною згодою ОСОБА_1 та в присутності двох свідків, за результатами огляду складено відповідний акт та роздрукований на папері його показники, які долучені до матеріалів справи.
Крім того, посилання ОСОБА_1 на те, що на приладі Драгер вже було встановлено мундштук, який неодноразово використовувався, матеріалами справи не знайшло свого підтвердження, а доказів зворотнього суду надано не було.
Посилання в апеляції ОСОБА_1, стосовно того, що спеціальний технічний засіб Драгер 6820 не зазначений в переліку технічних засобів, є необґрунтованим.
Згідно з роз'яснень Державного підприємства "Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів", газоаналізатори марки «Drager Alkotest 6810» та «Drager Alkotest 6820», що вже перебувають в експлуатації, можуть і надалі експлуатуватися за умови своєчасного проведення їх періодичної повірки та повірки після ремонту.
Крім того, затверджений тип засобів вимірювальної техніки Газоаналізатори (алкотестери) виробництва компанії Drager Saftety AG &aза;aст; Co. KGaA, Німеччина, що вже перебувають в експлуатації, можуть експлуатуватись і надалі за умови своєчасного проведення їх періодичної повірки та повірки після ремонту, Міжповірочний інтервал для категорії законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки «Вимірювачі вмісту алкоголю в крові та повітрі що видихається» встановлено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016 № 1747 і становить 1 рік.
Таким чином, зазначене спростовують доводи апеляційної скарги ОСОБА_1 з приводу незаконності використання працівниками поліції газоаналізатора «Drager Alcotest 6820» та того, що калібрування зазначеного пристрою в останнє здійснювалось 19.09.2017 року, тобто зі спливом більше ніж 9 місяців, під час його огляду на стан сп'яніння, оскільки вказаний газоаналізатор дозволений МОЗ України, має свідоцтво про державну реєстрацію та сертифікат відповідності.
З огляду на викладене, до стверджень ОСОБА_1, стосовно того, що працівники патрульної служби, не надали сертифікат на вищезазначений алкотестер, та не дали йому змоги перевірити цілісність пакування на трубці алкотестеру, відношусь критично, оскільки вони матеріалами справи не знайшли свого підтвердження, і вважаю їх способом ухилення останнього від адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення.
Посилання ОСОБА_1 на той факт, що працівники поліції не направляли ОСОБА_1 до найближчого заходу охорони здоров'я, є безпідставним.
Так, згідно до п.12 розділу ІІ «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 року № 1452/735, у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу І цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.
Відповідно до ст. 266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності працівника поліції.
В даному випадку, ОСОБА_1 погодився на проходження огляду за допомогою приладу Драгер, будь якої незгоди з результатами приладу останнім висловлено не було, а тому підстав для направлення водія для проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння у лікарні, були відсутні.
Стосовно посилань в апеляційній скарзі, що в пояснень свідків не зазначено, які саме ознаки сп'яніння має ОСОБА_1, є необґрунтованими, оскільки як вбачається із акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, згідно якого огляд проводився у зв'язку з виявленими ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови) за допомогою Drager Alcotest 6820, s/n ARHК-0088. В присутності свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, що підтверджується їхніми особистими підписами.
Інших доказів відсутності вини ОСОБА_1 в матеріалах справи відсутні та в апеляційній скарзі не наведено.
Матеріалами справи підтверджено доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння, оскільки будь-яких обставин які спростовують наявність його вини не встановлено і стороною не надано.
При апеляційному перегляді, не встановлено порушень судом першої інстанції ст. ст. 279, 280 КУпАП, докази перевірені на їх допустимість, належність та достатність відповідно до ст. 252 КУпАП, а всі обставини, що мають значення для вирішення справи, суд з наведенням відповідних мотивів встановив та правильно кваліфікував вчинене правопорушення.
Неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права, які б були підставою для скасування постанови судді, апеляційним переглядом не встановлено.
Таким чином, вважаю необхідним апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову судді першої інстанції - без змін.
Керуючись ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку апеляційного оскарження постанови судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 19 липня 2018 року - задовольнити та поновити строк на апеляційне оскарження.
Апеляційну скаргу особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Постанову судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 19 липня 2018 року у справі про адміністративне правопорушення, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 10 200 грн. 00 коп. на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя А.О. Пістун
- Номер: 3/202/2056/2018
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 202/3551/18
- Суд: Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Пістун А.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.06.2018
- Дата етапу: 05.11.2018
- Номер: 33/774/961/18
- Опис: Керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння
- Тип справи: на скаргу, протест про перегляд постанов про адміністративне правопорушення (а)
- Номер справи: 202/3551/18
- Суд: Апеляційний суд Дніпропетровської області ( м. Дніпропетровськ)
- Суддя: Пістун А.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.08.2018
- Дата етапу: 13.09.2018
- Номер: 33/0430/17/18
- Опис: Керування ТЗ у стані алкогольного сп'яніння
- Тип справи: на скаргу, протест про перегляд постанов про адміністративне правопорушення (а)
- Номер справи: 202/3551/18
- Суд: Дніпровський апеляційний суд
- Суддя: Пістун А.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.10.2018
- Дата етапу: 18.10.2018